Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 18: Crusaders of the Lost Mark
Sice to není žádný velký OT, ale pokračujte raději ve vlákně k tomu určeném a zde se vraťme k osmnácté epce jo?
Odpovědět
Tohle byla vskutku silná epizoda.

Hned ze začátku je třeba si odbýt fakt, že by si rozhodně zasloužila více času. Ve srovnání s MMC však dle mého vychází lépe, neboť se nemusela vyrovnávat s rozdělením na tři, ale pouze na dvě části. Vzhledem ale k omezením, se kterými se musí seriál potýkat, je třeba tvůrcům poblahopřát.
CMC dostala svá znaménka jednak způsobem překvapivým, ale zároveň takovým, který souvisí s celým jejich vývojem.
To, v čem jsou totiž skutečně nejlepší, je spolupráce. Tyhle tři kámošky jsou nerozdělitelné i přes své názorové rozdíly. Jejich individuální epizody však prokázaly, že jsou dost silné i samy o sobě. Jejich znaménka jsou dle mého geniální kombinací obojího. Navíc se objevily v okamžiku, kdy jim přestalo záležet na sobě a na svém cíly a místo toho se rozhodly sooustředit na pomoc ostatním.
Slyšel jsem názor, že dostat znaménko v "dostávání znamének" je vcelku pointless. Vždyť když má každý své znaménko dostat sám, proč by mu k tomu měl někdo pomáhat?
S tím si dovolím nesouhlasit. Koncept znamének se postupem času (a pár nekonzistencemi) posunul blíže k tomu, jak to funguje v IRL.
Protože poznání toho, v čem je člověk dobrý a jak může své schopnosti využívat k dobru ostatních je konstantní proces založený na chybě, omylu a získávání zkušeností. V reálu existuje mnoho lidí, kteří mají rozvoj ostatních jako motto svého života. Kdyby se každý snažil pomáhat ostatním dosahovat jejich plný potenciál (a kdyby byl každý schopný takovou pomoc přijmout), myslím, že by se nám žilo o dost lépe.
A co znamenají jejich individuální CMka? No, já v nich vidím tři různé skupiny talentu, životního směru či ambicí.
Applebloom - jablko - dosahem lokální, ale poctivá práce, život soustředěný na plných vztazích v nejbližším okolí.
Scootaloo - křídlo - puzení dokázat něco velkého, vycházejícího z nitra a dosahující do dálky - ambice, ať už je to sport, velké projekty či pomoc ve velkém měřítku
Sweetie Belle - mikrofon - umění ve všech jeho formách, vycházející z nitra a chtějící povznést a potěšit ostatní poníky

Já osobně bych rád viděl, jak budou CMC pomáhat ostatním poníkům k dostání a pochopení jejich CMek (tak, jak pomohli Troubleshooesovi), postupně zjistí, že na ten nával jim nahodilost nestačí, budou potřbovat systematičnost a organizaci a tedy založí firmu (nebo neziskovku - já je házím do jednoho pytle Pinkiesmile ).
A ta bude růst. A ony s ní.
No, zdá se mi, že S5 je soustředěná na uzavírání character arců a příběhových linek a směřuje k naprosto zásadní změně statusu quo.

Taky už se nemůžete dočkat filmu?
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
Dat feels... Na takovou epizodu s Diamond Tiarou sem čekal roky Fluttercry a pak se to nečekaně zvrhlo a odrovnalo mě to ještě víc.

Podle cutie martků to vypadá, že kromě kolektivního talentu maj i osobní talenty, který ještě budou objevovat. I když vnitřek znamínek je dost spoileroidní Rainbowlaugh
[Obrázek: vuPgZ3l.jpg]

Epizodě bych vytknul jen jednu drobnost, a to vzhled mámy DT. To bylo laciný... Jinak ale S5 posouvá laťku čím dál výš.

BTW koukám, že mě volby dostihly i u poníků Rainbowlaugh A vyhrál malej pirát. LOL
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
Písniček bylo hodně, ale všechny byly krásné. Je to takové vynahrazení za spoustu dílů bez písniček vůbec.
Obrat Diamond Tiary byl překvapující, nečekala jsem že by z ní mohli během pár minut udělat někoho úplně jiného, než se zdála od začátku.
Velkým kamenem úrazu byla délka epizody. Podle mě se to mohlo natáhnout na dvě a bylo by to lepší, ten její převrat mi přišel příšerně rychlý. Ale epizoda krásně utekla a byla hodně dobře provedená, patří k mým top 3 epizodám. Pinkiehappy
Co se samotných CMC týče, jsem upřímně na rozpacích ohledně jejich CM.
Krásný význam, že jsou to poníci co budou pomáhat poníkům s objevením sama sebe, že barva "štítu" reprezentuje jedna druhou, takže CMC FOREVER, že uvnitř jsou i jejich vlastní talenty...
Ale právě barevná kombinace se mi moc nelíbí. Na Scootaloo sedne, ale na ostatní ne a vypadají jak takové nálepky...
Ale jsem ráda, že se posunuly dál, klisničky moje. Pinkiehappy
Odpovědět
Tak toto byla jedna z mých top epizod. Hrozně nečekané, hudba perfektní... Jenom ta znaménka mi moc nesednou, možná na sweetie Bell... Každopádně jsem si ji moc užil a doufám, že takhle rychle "neukončí" všechny takové ty legendární charaktery... Jinak epizoda luxus 10/10! Rainbowlaugh
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)