Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 20: A Horse Shoe-In
#1
[Obrázek: MV5BZjllODkwMjYtOWFjOC00YzQwLTg3ZmQtNjgy...99_AL_.jpg]
"Starlight decides to hire a Vice Headmare in preparation to take over the School of Friendship from Twilight. But she soon realizes that hiring the right pony for the job is going to be a lot harder than she thought."

Pokud někdo z vás umí čínsky, tady máte odkaz: https://v.youku.com/v_show/id_XNDI4MDA4O...0946008e67
Odpovědět
#2
Zaprvé poděkování uživateli pipa943 za pokračování českých titulků. Alespoň má i líný člověk možnost si pak poníky užít s neanglicky mluvími bytostmi.


Jakmile se v epizodě má objevit dohromady Trixie a Starlight, tak mi jasné, že se rozhodně nebudu nudit. Napravené záporačky jsou ostatně vždy jedny z těch komplexnějších postav a lépe se na ně dívá než na čistokrevné hoďnáky (např. Metroman vs. Megamind).

Starlight si myslím za tu dobu povýšení dobře zaslouží, už i kvůli zkušenostem (pohled z druhé strany).

Trixie na druhou stranu byla poněkud protivnější než obvykle, ale alespoň neprodělává tak extrémní skoky charakteru, jako tomu bylo v dřívějších sezónách např. u Fluttershy po výcviku Iron Willem.

Tady by se hodila hláška (nejen) Zdeňka Pohlreich, že rodina a byznys nejdou vždy dohromady, totiž že pracovní povinnosti mohou přinášet hodně stresu (pochopitelně i odpovědnosti), a rozhádat si kvůli tomu ještě členy rodiny v pozici podřízených nemusí být vždy vhodné (protože rodina jinak často funguje jako jakýsi polštář, kde se člověk může uklidnit).

Zde máme totéž, jen místo rodinky je tu kamarádka.

Tohle "nadržování" je celkem běžné, ale Starlight má alespoň trochu charakter, aby nedala místo jen tak někomu. Chápu ale její dilema. Kdo by nechtěl, aby jeho kolega byl zároveň i nejlepší kámoš. Na druhou stranu, když na to někdo nemá, bylo by nezodpovědné ohrozit ostatní (zde studenty) jen kvůli svým osobním zájmům.

Což bych vlastně jen citoval Twilight. A v tom mi tento díl hodně sednul.

Celkem hezké poučení je i v tom, že každý máme něco, v čem můžeme vynikat, jen to objevit a hlavně přijít na to, jak by to mohlo být užitečné i osatním. A ne někoho dosadit na místo, pro které nemá vlohy, nebo ho svým způsobem dokonce i nutit dělat něco, co ho ani nebaví.

Až když se Gallus svěřil, že mu vlastně Trixie svým způsobem byla oporou, byť bych to tedy z té scény moc nepoznal, si jeden dal dvě a dvě dohromady. Jako, napadlo mne původně, že by Trixie, když se po jmenování Starlight ředitelkou (nebo téměř) objevila, že by mohla zastoupit spíš její místo, ale když se pak tak nekompetentně sápala po místu zástupce, pustil jsem tu myšlenku k vodě.

Upřímně, že Trixie přivede Sunbursta, nebo že by se vůbec na tu pozici hodil, to mne fakt nenapadlo.

Byť hádám, že její kariéra jako poradkyně bude mít dost drsný start, protože Gallus asi nebude výjimka ve smyslu atypického přístupu Pinkiesmile Kromě toho, nemyslím si, že se zatím nějak moc projevila ve smyslu, že by jí až tak moc záleželo na studentech (pokud tím nebyl myšlen díl Student Counsel).

Epizoda rozhodně nezklamala očekávání, resp. žádná nebyla, a je to docela krásná ukázka, jak "po sobě" dokáží tvůrci před ukončením seriálu uklidit.

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)