Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festival párů 2018
#11
Sice se zpožděním ale máme zde téma na sblížení dalšího páru.

Versus
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#12
Výměna mečů, názorů, partnerů, já jsem se rozhodla pro výměnu těl a schopností.
Když se toho rána Fluttershy probudila, okamžitě ji zasáhlo, že je něco jinak. Všechno bylo jinak cítit, před očima jí jiskřilo, strašlivě ji bolela záda. Byla párty s Pinkie? Ne, u Fluttershy doma se kvůli vší její zvěři oslavy nepořádaly. Možná to bylo jinde? Ten bolehlav, který rezonoval jejím mozkem, napovídal, že kdyby to byla opilost, Fluttershy by nejspíš nedošla domů po svých.
Možná tam někde byli Discord nebo Twilight a teleportovali ji domů?
Discord...
Discord! Už si vzpomněla!
...alespoň na něco.
Poslední večer na žádnou párty nešla, protože ji navštívil její chaotický kamarád. Tušila, že večer byl zaplněný hromadou kouzel, ale pořád neměla žádnou nápovědu k tomu, proč teď ležela v posteli s příšernou bolestí všeho, na co pomyslela.
Rozhodla se vstát a rozhlédnout se po svém domku, protože jestli skončil Discord s podobnou kocovinou, určitě zůstal přes noc u ní na gauči a bude jí moct vysvětlit, co se přesně stalo.

S každým pohybem se jí zamlžil pohled a ze schodů tak sešla spíš po paměti. “Discorde? Jsi tu ně–“
“Fluttershy! Zavři oči!”
Překvapeně, ale bez námitek oči zavřela. Nebylo to poprvé, kdy ten povel dostala, a většinou k tomu byl dobrý důvod. “Co se stalo včera večer? Probudila jsem se s ohromnou bolestí hlavy.”
“Ano, vlastně... víš– Uch, tohle se bude dost těžko vysvětlovat.”
Fluttershy se posadila. “Nikam nepospícháme, Discorde. O co jde?”
Slyšela mávání křídel. To bylo zvláštní, Discord svoje křídla málokdy používal. Pegaska měla podezření, že s tak malými křídly ani létat doopravdy nemůže, jen si pomáhá magií. Tohle ale znělo jako obyčejná křídla.
“Dobře, podívej, Fluttershy. Kolik si toho pamatuješ?”
“Něco jsme hráli?”
“Hromadu věcí. Obávám se, že většina včerejší zábavy zahrnovala sedm lahví vína, co jsem čmajznul z královských sklepů, když se Tia nedívala.”
“Pili jsme.”
“Hodně. No, a je možné, že jsem se nechal trochu unést.”
Tohle neznělo vůbec dobře. Fluttershy napadlo hned několik směrů, kterými se mohl večer s vínem a zábavou zvrhnout, a ani jeden z nich se jí nelíbil. Samozřejmě nehodlala z ničeho vinit ani jeho, ani sebe, ale určitě si to bude pamatovat. Nebo, ona ne, ale Discord ano.
“Trochu moc jsem čachroval s časem a prostorem a materiálem v nich a potom se ozvala hrozná rána. A potom jsem se probral. No a probral jsem se... takhle.”
Vzala to jako povolení k otevření očí a když vzhlédla, nikde draconequuse neviděla. Zato ale před sebou viděla hnědošedého pegase s černou hřívou, a zalapala po dechu. “Stal se z tebe pegas?!”
“Fluttershy, prosím, uklidni se. Je to totiž horší, než to vypadá,” řekl a než se mohla zeptat, co to znamená, přistrčil jí zrcadlo.
Uviděla v něm žlutého draconequua s vážčími křídly, špičatými zuby a tlapami místo předních kopyt.
Výkřik, který se ozval v její chaloupce, byl slyšet až na druhé straně lesa Everfree.
[spoiler: Technicky je to setkání, když se tak vidí poprvé, ne?]

Versus
“Tohle je zlé, tohle je velice, velice špatné,” mumlal si pro sebe Discord, zatímco otráveně po dvou přecházel po místnosti s předními kopyty za zády. Moc mu nešlo držet rovnováhu a na zádech měl křídla a celkově tohle pro něj nebylo zrovna pohodlné, a navíc mu na kanapi seděla vyklepaná Fluttershy v jeho těle, s dlouhým ještěřím ocasem každou chvíli do něčeho drkla, čtveřice dlouhých blanitých křídel proti její vůli čas od času začala bzučet vzduchem a signalizovala tak její ohromnou nervozitu.
“Co si o tomhle ostatní pomyslí,” povzdechnul si nakonec a sednul si do bezpečné vzdálenosti od kmitajících křídel a ocasu.
Fluttershy se na chvíli pokusila uklidnit, aby mohla uklidnit jeho: “Jsem si jistá, že poníci budou mít pro nehodu pochopení.”
“Jejich názor je mi upřímně jedno,” protočil Discord oči, které teď byly až děsivě normální, “nejsou to poníci, kdo mi dělá problém. Problém mi dělá, že nemůžu používat magii, to znamená, že ji máš ty, došlo k předání magie, a to znamená, že zmizela všechna moje maskovací kouzla.”
Překvapeně zamrkala, a její duhovky s každým mrknutím měnily barvu z modré na zelenou a na všechny odstíny mezi nimi. “Maskovací kouzla?”
“Tisíce let stará bytost má hromadu nepřátel, kteří dovedou chaos vyčmuchat přes ohromné množství dimenzí. Dříve nebo později někdo z nich zavětří, že moje krytí opadlo, a přijdou hledat ohromný zdroj moci, kterým moje magie je. Přijdou hledat jejího vlastníka, aby mu ji sebrali. Přijdou hledat tebe.”
“Takže?”
“Takže tě budu muset naučit s magií pracovat,” dokončil Discord. “Protože brzo se bude konat bitva Fluttershy versus zbytek multiversa, a ty ani nejsi jednorožec.”
“Umím ovládat svůj Element Harmonie...”
“To nestačí.”
A tak měli ten den poníci, kteří procházeli okolo Fluttershyiny chaloupky, neuvěřitelnou podívanou. Odněkud ze zahrady za domkem totiž po celý den v nepravidelných intervalech vystřelovaly nejrůznější předměty, nebezpečné, zbytečné a zvláštní, stromy měnily barvu, rostly, vadly, hořely, zvířata se poschovávala v bezpečí chaloupky a se směsicí strachu a zvědavosti pozorovala, jak jejich panička nechává létat kapky vody, mění rostliny v dopravní prostředky a seznamuje se s ohromnou mocí, kterou nese na bedrech.
Před očima už nemá hvězdičky, alespoň ne vinou bolesti v hlavě.
Zato vlastními tlapami tvoří z ničeho něco a něco nechává zmizet do nikam, a všechno, co kdy Discord řekl, najednou dávalo smysl, rostla v ní chuť se bavit, chuť obrátit planetu naruby a nechat celý vesmír zářit všemi barvami duhy a dalšími odstíny, které pouzí poníci nedovedli zahlédnout nebo pochopit.
Pokaždé, když se její myšlenky vydaly tím směrem, Discord jí opatrně poklepal na rameno a připomněl jí, kde je a co dělá.
Pán chaosu sice uklidňoval svoji kamarádku, ale sám si připadal, že každou chvíli exploduje. Myslet si jen jednu myšlenku najednou, být omezený pouze na křídla, všude, kam se podíval, byly hranice, a byly tak blízko, až z toho dostával klaustrofobii. Ale někde uvnitř něj něco hlodalo, aby si nestěžoval, dokud není v bezpečí Fluttershy. To ho děsilo možná nejvíc - jeho nové svědomí.

Zrovna zkoušeli uzavírat předměty do silových polí, když se ozval několikanásobný dusot kopyt. Na dvorem vtrhla Twilight a její kamarádky a dovolávaly se Fluttershy jako zbývajícího Elementu Harmonie s tím, že se objevila nová hrozba, která teď ničila Ponyville.
Jejich volání samozřejmě utichlo, jakmile uviděli dva naprosto cizí tvory uprostřed trávníku pokrytého žlutými bublinami silových polí.
Vysvětlit princezně přátelství, co se stalo, bylo až překvapivě jednoduché. Nejspíš příliš pospíchala na to, aby se ptala. “Takže Fluttershy je teď pán chaosu.”
“Řekl bych spíš slečna chaosu, ale ano.”
“A ty jsi pegas. Všechnu magii má Fluttershy.”
“Klidně ti to zopakuji ještě jednou, ale tuším, že ztrácíme čas, zatímco to, co mě hledá, bortí vaše městečko.”
Twilight zavrtěla hlavou: “Jestli má Fluttershy tvůj chaos, neměl bys ty mít její Element?”
Fluttershy zalapala po dechu, Discord zamyšleně zamručel: “Možná. To by vysvětlovalo, proč už jsem se jí dnes sedmkrát omluvil a ona mě ještě ani jednou.”
Podrážděně po něm prstem střelila gumový balónek: “Nemůžu za to, že neumíš učit.”
Discord se ani neohlédl, jen se podíval na Twilight: “Takže co, mám vám jít pomoct? Protože já Elementy ovládat neumím, to byste měly vědět nejlépe.”
Twilight vylovila náhrdelník s růžovým motýlem a magií mu ho nasadila na krk. “Je to jednodušší, než to vypadá, prostě nech emocím volný průběh. A teď musíme opravdu vyrazit. Fluttershy, jdeš s námi, možná budeme tvoji magii taky potřebovat.”
Páni, dneska ti to sluší!
Odpovědět
#13
Tak a jsme už za půlkou! Doufám že vás témata moc nezlobí Pinkiesmile

Každopádně zde je téma pro Zápletku/Drama druhé části.

Bratrský komplex
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#14
A máme tu poslední část druhého okruhu. Vyvrcholení na krásné téma.

Načechraný
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#15
Bratrský komplex je lehčí téma, než se zdá. Ale psát se mi ho nechtělo.
“Tohle je první tvor, který tě přišel zničit?” Fluttershy si prohlížela z povzdálí růžovou klisnu s fialovou hřívou a spirálami v očích. “Hříbě, které má čepici s vrtulkou?”
Pegas vedle ní se na ni vyčítavě podíval: “Hej, nech toho. To je Screwball, a nepřišla mi udělat vůbec nic. Je to moje nástupkyně. V některých alternativních dimenzích je moje sestra. A v některých alternativních dimenzích taky dcera.”
Nositelky Elementů Harmonie nad něčím takovým netajily údiv, ale Discord jen zamával kopytem, jako by chtěl tu myšlenku zahnat: “No jo, no jo, jsou světy, ve kterých skončím s některou z vás. To není podstatné.” Podíval se zpátky na Screwball, která levitovala ve vzduchu a magií zrovna obracela dům vzhůru nohama. “Podstatné je, že Screwball tu není, aby mě zničila. Je tu, aby se stala novým bohem chaosu, protože ví, že já už svou moc nemám.”
Fluttershy pokrčila rameny: “Uvidíme, jak se bude tvářit, až jí ukážu, že ji mám já.”
Twilight zavrtěla hlavou: “Počkej, Fluttershy. Zkusíme s ní promluvit, třeba odejde sama, když uvidí, že tady božstvo chaosu stále je–“
Ale vážčími křídla už ji nesla směrem k levitující klisně. “HEJ, TY! VYPADNI Z MÉ DIMENZE!”
Twilight, její kamarádky a Discord za ní překvapeně zírali.
“Discorde, myslím, že jí tvoje moc nedělá dobře,” začala Twilight, jen aby zjistila, že šedohnědý pegas je taky pryč.

Screwball uviděla stín, který ji obestřel, a s úsměvem se otočila na příchozího tvora: “Zdravím, Dis– Och, ty ale nejsi Discord.”
“Ne,” souhlasila. “A tys mi vlezla do dimenze.”
“Discord přišel o svůj chaos a chaos přišel o Discorda, tak dělám svoji práci.”
Fluttershy se rozzářily oči neonově zelenou barvou. “Nejsi tady vítána.”
Klisna vylekaně couvla, její magie povolila a ona ze vzduchu spadla na zem: “H–hej, jen klid, dobře? Určitě se můžeme nějak domluvit.”
Draconequus se protáhl, až křídla zabzučela, a zadíval se na ni se zubatým úsměvem. “Alespoň si na tobě procvičím svoji sílu.”

Než se ale stihla klisny třeba jen dotknout, zastavila ji dvě doširoka roztažená šedivá křídla.
“Fluttershy, vzpamatuj se,” podíval se jí do očí. Zhrozil se, když v nich uviděl rostoucí šílenství. Jsou tohle oči, do kterých se Fluttershy dívá pokaždé, když ho vidí? Jak na něj vůbec mohla pohlédnout s úsměvem, jestli se na ni zpátky dívalo čiré bláznovství?
Zavrčela. “Jdi mi z cesty. Snažím se vás chránit.”
“Ne, to nesnažíš,” odporoval jí přísným tónem. “Screwball ti nic neudělala.”
“Discorde, uhni, nebo ti budu muset ublížit.”
“Nenechám tě zabít to nejbližší k sestře, co v celém mezidimenzionálním prostoru mám, Fluttershy!”
“Potom nemám na vybranou,” její tlapy zasvítily jasnou magií a trojici oslepila bílá záře.

Načechraný
Když se Discord probral, všechno ho bolelo. Hodně.
Neotvíral oči, zůstal ležet v temnotě a poslouchal. Slyšel zurčit potok, zpívat ptáky. Někde šumělo listí v poryvech jemného vánku.
Teprve po chvíli se rozhodl, že mu stojí za to otevřít oči.
Koukal se nahoru na modré nebe. Občas jeho zorným polem proletěl pták nebo motýl.
Na čem leží?
Pokusil se nahmatat, jestli je to zem, ale nebyla. Byl to mrak.
Byl to pěkně načechraný mrak.
Nějaký pegas si s ním musel dát práci.
Pegas.
Proč mu to slovo tak rezonovalo v hlavě?
Pegas... Pegas... Pegas... Fluttershy–
“Fluttershy!” Discord se zvedl takovou rychlostí, že se mu udělaly mžitky před očima, a jeho tělo zaprotestovalo proti namáhání všech jeho zranění najednou.
Někdo těsně vedle něj leknutím vypísknul. Když se Discord ohlédnul, uviděl žlutou pegasku s růžovou hřívou, a zalila ho úleva. “Díky Tie, že jsi v pořádku!”
“Více méně,” opravila ho a ukázala na ovázaný hrudník a obě přední kopyta. “Taky jsem ráda, že jsi v pořádku,” usmála se. “A hlavně že jsi zase draconequus.”
Discord se prohlédl a opravdu, měl zpátky svoji milovanou podobu. Když se trochu soustředil, cítil, jak mu tělem rezonuje jeho magie. Ach, ten pocit mu chyběl. “Jak se to stalo, že jsme zpátky při starém?”
Zatvářila se, jako by sama úplně nevěděla. “Vím, že jsem vytvořila ohromnou vlnu energie, pak bylo chvíli bílo, potom jsi přišel ty– ale nebyl jsi to ty, ale nějaká jiná verze, a přišlo jich několik, a pak jsem se probrala jako pegas v nemocnici a stála nade mnou Screwball a Twilight. No a tebe jsme pak vytáhli sem, protože mě poslali domů a já jsem tě tam nechtěla nechávat.” Uhnula očima. “Omlouvám se, že jsem ti ublížila, Discorde.”
Draconequus se zasmál: “Ale prosímtě, Fluttershy! Zvládla jsi smrtelně nebezpečné kouzlo po pár hodinách tréninku! Jsem na tebe pyšný!” A objal ji.
Pegaska sykla bolestí, ale opětovala objetí. “Díky, Discorde. Ale prosímtě, příště už na návštěvu nenos alkohol, ano?” Vysloužila si od něj další smích.
Seděli pak na tom obláčku nad její chaloupky dlouho do večera. Povídali si, smáli se. Byl to moc hezky strávený zbytek dne.
—•—•—
Mezitím někde jinde seděla u večeře Screwball a její rodiče.
“Tak zlatíčko, co jsi dnes dělala?”
“Ale, šla jsem za tátu zaskočit do jiné dimenze.”
“Moje holka! A jaký jsem byl?”
“Byl jsi poník. Máma byla draconequus. Prohodili jste si rasy.”
“Božínku, to zní zvláštně.”
“Zní to jako fascinující nápad! Měli bychom to zkusit!”
“Jo, no, tati, snad radši ne.”

1. Screwball opravdu existuje, najdete ji v Discordově první epizodě.
2. Tohle mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe, ale nemám energii. Budete to muset přežít takový, jaký to je, s minimální romantikou a odkazem na Bride of Discord.
Páni, dneska ti to sluší!
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)