Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filly Funtasia
Není zač. Musím říci, že některé konkrétní epizody mne teda zrovna moc titulkovat nebavily Pinkiesmile ale u jiných jsem si to docela užil.

Jsou tam z mého pohledu klenoty, jako třeba trojka, zatímco ostatní mají spíš jen takové své momenty. Spíš, jak říkáš, to bude nejspíš tak, že to nejprve dělali tvůrci tzv. od srdce, a když došly peníze, projekt šel k ledu. Následně to dostalo nějaké jiné studio (myslím, že čínské), které asi dostalo zadání ve stylu:

Hele, máme tady WIP seriál, potřebujeme ho nějak dodělat, aby mohl jít do bedny, a aby to moc nestálo.

Takže se asi moc pak nehrálo na nějaké ty detaily. Třeba některé scény nejsou ani řádně vyrenderované.

Podle Wiki by ještě měly být někdy odvysílané epizody:

The Crush
Witchy Way Up / The Competition
Flight & Magic Contest

ale u nich zatím víme jen, že mají nějaký stručný děj, popř. krátkou sekvenci v původních upoutávkách. Jestli se někdy dočkají světla světa, když by nezaplnily ani celou sezónu, to těžko říct (na druhou stranu, G1 také usekli během vysílání v půlce S2 a zbytek, byl-li nějaký, šel do stoupy). Ostatně, k seriálu mělo být i několik filmů a ty jsou asi také "nenávratně" pryč.


Co se týče těch příběhů zrovna Farina nebo ona mořská víla ukázaly, že čím víc akce, tím spíš to tvůrci tak nějak nezvládali dát dohromady. Ale když šlo o běžné příběhy, tak tam se očividně cítili jako ryba ve vodě. Ona i ta animace, jak je navržená, se spíš hodí pro pomalejší tempo s hodně různými výrazy tváře, než pro nějaký akční běh, atd.

K tomu si připočtěme celkem zajímavé dialogy (po stránce vtipnosti), a hlavně docela dobré charaktery postav. Když nepočítáme dvojčata a některé učitelé, kteří si moc nezahráli (jeden ve mě teda evokuje postavu Severuse Snapa), pak ředitelka Sparkle měla celkem dost prostoru a nebyla úplně nezajímavá.

Hlavní parta je celkem různorodá a zajímavá směsice, co by se myslím neztratila ani ve FIM (natož v MLPT).

Tak trochu nerozhodná a občas sarkastická Rose, u které se asi ještě čeká na odhalení jejího významu. Praštěná (či spíš dětinská) a žravá Bella, což je takový hybrid mezi Pinkie Pie a Rarity,. Drsná Lynn, která tu reprezentuje Rainbow Dash. Obsedantně-kompulzivní a logicky zaměřený Cedrik, který je schopný zavírat i své kamarády do sklepa pro jejich "dobro". Blázen Will, což je Pinkie Pie v bleděčerném. A nakonec Fabián. Asi nejméně zajímavá postava, takový Nerd, který by se jistě líbil Maud.

Zacka moc nepočítám, protože se objevil ještě méně často než Sparklová, a je to spíš takový průměrný klaďas.

Celá série je spíš ála Harry Potter, včetně Akademie kouzel rozdělené do sekcí. A každá z nich má své zvířátko. Zatím jsme měli tedy delší čest jen s Bijou, což je sova, a pak hlavním antagonistou, Battiwigsem.

Jediné mluvící zvíře v seriálu (jen není vůbec jasné, jestli mu rozumí i Filly, ale vzhledem k tomu, jak moc řve i v jejich přítomnosti, tak hádám, že asi ne). Nepočítám tedy Farinu - tu bych asi nenazval zvířetem, podobně jako Spika vs. poníky v MLP.

A když se nechová jako úplný idiot, tak je i docela roztomilý. Hlavně právě v tom třetím díle ve vztahu k jeho pánovi. Což z těch třinácti dílů byl myslím asi ten nejvíc originální. Ne teda, že by snad převtělování nebo prohazování si těl v rámci pohlaví byl něco neslýchaného, ale ostatní díly jsou spíš taková větší klišé.

Funtasie má také celkem zajímavou historii. Už se nemusíme spoléhat jen na temné fanfikce. Oficiálně tu už proběhly min. dvě války. Pomineme teď, že je to létající ostrov (a v dohledu ani jedna ježura Rainbowlaugh ).

Italský dabing také není zrovna špatný. Mnohé české verze seriálů dopadly mnohem hůř.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Vypadá to, že se přeci jen možná chystá anglický dabing. Pokud můžeme věřit traileru

(poděkování patří serveru : https://www.funtasiadaily.com/2019/10/fi...ailer.html )

No nevím, ale buď jsem si už zvykl, a nebo je to jen pracovní verze dabingu, ale italské hlasy a vůbec všechno mi přijdou lepší v tomto případě než anglické.


UPDATE: https://www.funtasiadaily.com/2019/10/fu...ry_24.html

Možná bude dokonce dokončena i první sezóna na plných 26 dílů a mohla by být i druhá.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Máme tu jednu dobrou a jednu potenciálně špatnou zprávu..

https://www.funtasiadaily.com/2020/06/fi...urope.html

Filly by se mělo vysílat v "západní" Evropě, tedy i v ČR, což by mělo na 99% znamenat s CZ dabingem. Údajně půjde navíc o 26 epizod (tedy 2x tolik, co původně v Itálii). Ta horší zpráva je, že dabing zajistí..  nejspíš Minimax. No, ale doufat můžeme, že se budou o něco lépe snažit Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)