Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fyzikální zákony v Equestrii
#1
Na toto téma jsem došli pomocí poslední episody "Wonderbolt Academy" a myslím, že by se to dalo docela dobře prodiskutovat.

A chci vás poprosit. Nechci tu žádné přízpěvky typu: "Je to seriál pro děti, tak v tom nehledej žadnou logiku," nebo, "tohle je úplně zbytečné téma," či cokoliv na tento způsob. A už vůbec ne vzájemné urážení či shazování názorů! Je to míněno jako zábava, neboť aspoň pro mě vytváření a diskutování o fyzikálních úvaha zábava je.

Takže moje první úvahy:

Úvaha o mracích v Equestrii
Jak je dobře známo, tak nikdo kromě zvířat s křídli nemůže na mracích stát. Avšak v episodě Wonderbolt Academy RD stlačila mraky k sobě natolik, že přes ně nic neprošlo.

Tudíž jsem se dostal k otázce: Jsou mraky v Equestrii plynného nebo pevného skupenství?
Kdyby to byli plynny, tak by zkrz ně propadlo cokoliv, nehledě na jejich konzistenci. Tudíž tato možnost logicky nepřipadá v úvahu.

Mraky v EQ drží pevný tvar a pokud jimi něco propadne, vznikne v tomto místě díra avšak povětšinou pořád drží bývalý tvar. Tudíž by mohli být pevného skupenství, přičemž by se dali jednoduše deformovat, stlačit či tvarovat (jako modelína).
To, že se nacházejí ve vzduchu, by se dalo vysvětlit nižší hustotou mraků jak okolního vzduchu. Avšak zde se nachází další problémy:

1. Při stlačení, jaké nám RD ukázala, se hustota mraku zvýší a tudíž by měl začít padat dolů, avšak on stále stojí na stejném místě.

2. Pokud by mraky byly pevného skupenství, z čeho tedy vznikají? Jistě, v 16. episodě "Sonic Rainboom," vytvářeli mraky z vody, z vodní páry přesněji. Jenže pokud by se mraky tvořili s vodní páry, které by později vytvořily pevný mrak, tak z čeho je v tom případě led? Pokud by tomu bylo tak, znamenalo by to: Voda je kapalného skupenství, vodní pára je plynného, jenže mraky a led je pevného? 2 různé látky nemohou být zároveň pevným skupenstvím jedné a té samé kapaliny.

Mohl bych napsat ještě dalších 100 řádků, možná i více, ale nechám i prostor pro vás. Tak schválně, co mi k tomu řeknete a doufám, že sem přihodíte i vlastní úvahy.
Fyzika je jedna z věcí, která mě nejvíce fascinuje a rád o ní diskutuji. Twilightsmile
Odpovědět
#2
Musej bejt plynný, páč kdyby byly pevný a okolní vzduch by byl těžší = vzduch by musel bejt taky pevnej.

Jde o to že jednotlivý epizody na sebe ani nemusej plně navazovat fyzikálníma zákonama - prostě do určitý formy můžeme něco vymyslet, a v další epizodě to zas použijou jinak. Platí prostě jedno pravidlo : magic! Rainbowlaugh

Což zároveň přidává to supr tajemno, kvůli kterému bychom tam chtěli žít Pinkiesmile
DeviantArt Last.fm

Ajsleepy Líbí se vám, jak se chovají poníci? Buďte taky takoví =)
Odpovědět
#3
(16.12.2012, 17:58)Antošík Napsal(a): Jde o to že jednotlivý epizody na sebe ani nemusej plně navazovat fyzikálníma zákonama - prostě do určitý formy můžeme něco vymyslet, a v další epizodě to zas použijou jinak. Platí prostě jedno pravidlo : magic! Rainbowlaugh

Což zároveň přidává to supr tajemno, kvůli kterému bychom tam chtěli žít Pinkiesmile

Heh, jojo, tajemno se mi také líbí, ale mystérium ve své hlavě nestrpím. Twilightsmile

(16.12.2012, 17:58)Antošík Napsal(a): Musej bejt plynný, páč kdyby byly pevný a okolní vzduch by byl těžší = vzduch by musel bejt taky pevnej.
Nejsem v tom sice moc zběhlý, ale když si vzpomenu na to, že na hladině kapaliny může plavat pevná látka (ale ne něco dutého, jako například sud) např. dřevěné prkno, nebo v některých kapalinách třeba i některé kovy, proč by tedy nemohla pevná látka poletovat v plynu? Twilightsmile Tedy samozřejmě za menší pomoci tlaku. Přecijenom dolní podstava mraků obsazuje velkou plochu, na kterou může tlak a odpor působit a může ho nadnášet. Twilightsmile A samozřejmě fouká i nějaký ten větřík, nebo aspoň minimálně vánek, který způsobí zvířátka s křidýlky a pegasové.
Odpovědět
#4
Wow takže jsem se dostali až k fyzice?

Pokud víme tak:
Mraky se vyrábí v Cloudstale, tzn. že se nemusí skládat jenom z vody, ale může tam být dodána speciální složka ( něco na způsob instantního mraku v prášku, stačí přidat vodu Rainbowlaugh ), která může vodu převést do formy "vaty", která se umí vznášet. (nebo čokoládu do formy cukrové vaty Pinkiehappy ). Pak by se takový padající poníci mohli zachránit pádem na mrak Twilightsmile

A abych rozšířil diskusi, tak já tvrdím, že pegasové jsou bytosti s velice nízkou hmotností, jako důkaz užiji toto:

https://www.youtube.com/watch?v=dX-_L6chhSw

Díky čemuž Applejack dokázala lehkým seskokem odpálit Rainbowdash až do ... k Twilight Rainbowlaugh
Navíc tento fakt by pegasům umožňoval stání na mracích.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#5
heh. Řekl bych, že ne jenom pegasové, ale i všechno další, co dokáže stát na mracích, trpí ohromnou podváhou. Rainbowlaugh ... a nebo má AJ nezkutečně těžký klobouk.
Odpovědět
#6
Já si myslím, že určitou roli v tom hraje (všeobecná) magie. Díky ní můžou pegasové stát na mracích, pohybovat s nimi atd. Což pro ostatní poníky neplatí, a tak aby mohli taky stát na mracích, tak se na ně musí použít to kouzlo, který udělala Twilight v díle Sonic Rainboom. Twilightsmile A mraky jsou normálně plynný a pegasové normálně těžký.
If you depend on others, you'll never find your place
DeviantArt
Odpovědět
#7
Tohle se sem docela hodí.

Odpovědět
#8
(16.12.2012, 17:54)CutePenguin Napsal(a): Kdyby to byli plynny, tak by zkrz ně propadlo cokoliv, nehledě na jejich konzistenci. Tudíž tato možnost logicky nepřipadá v úvahu.

Dávej prosímtě pozor ve škole, především ve fyzice a chemii.
Kdyby jsi stlačil plyny (mraky) dostatečně, změnily by skupenství. Nebo ani by nemusely, stačilo by aby byli hustější než poník.
Podle našich zákonů by takový mrak musel začít padat, ale husté (pevné) mraky v E. to nedělají. Navíc, RD je pořád stlačovala a držela na místě.

Tady ale nastává jiný problém- teplota. Trik, co RD provedla byl asi těžko izolován, takže by se ty mraky průdce zahřály.

Na druhou stranu, termodynamika není moje silná stránka a možná se mýlím.
Odpovědět
#9
Ty mraky sou z GAKu, to je přeci jasný! :-D

Jinak MLP je animák, takže v něm platí standardní animáková fyzika - http://en.wikipedia.org/wiki/Cartoon_physics
Odpovědět
#10
Myslím, že kotyz na to přišel Pinkiesmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)