Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G5 - Obecná diskuze
Tak se objevil první komiks z paté generace, je tam backstory ke krystalům
(To není spoiler jen názor)
 
Docela líné, čekala jsem víc. Připomíná mi to The Last Jedi, hrdinové udělali kravinu, zachránili to úplně debilně a teď to musí řešit mladá generace
Moje obrázky
Moje psaníčka
Wait an apple-pickin' minute!  Ajsmug
Odpovědět
Ahem… yep still living.

Každopádně jo byl to docela šok vidět 3D poníky po takové době ?
Ano je vidět, že na to mají docela malý budget a osekávají seriál jak to jen jde, ale na druhou stranu… mohli příběh natáhnout do více dílů. Klidně dát zase něco over 20 minutes jak u starých.

Ale jinak chování Hitche nepozoruji jako rozdíl oproti filmu. Spíše upgrade overtime.
Person which made his decision
Za žádnou cenu mě nenuťte dělat facepalm...
Odpovědět
Heart 
(25.07.2022, 16:51)Divočák Napsal(a): Ahem… yep still living.

Každopádně jo byl to docela šok vidět 3D poníky po takové době ?
Ano je vidět, že na to mají docela malý budget a osekávají seriál jak to jen jde, ale na druhou stranu… mohli příběh natáhnout do více dílů. Klidně dát zase něco over 20 minutes jak u starých.

Ale jinak chování Hitche nepozoruji jako rozdíl oproti filmu. Spíše upgrade overtime.

Divočáku, ahoj! jsem rád, že jsi naživu a online Heart
...And the camera's got you frozen in time / Like a saved state in a game file / It's a heartbeat on a hard drive...
Odpovědět
oouuukeeej.... Pinkiesmile

"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Takže nám vyšel trailer na "druhou kapitolu" kde se má příběh očividně točit kolem té alicornky z konce toho 45 minutového speciálu. Mno samotný trailer nic extra, jen animace a celkově ta kvalita vypadají lépe než posledně. Ale...

Ale na konci je krátká scénka která mě vskutku zaujala.  Pinkiegasp  Pinkiegasp

Odpovědět
Tak to co bylo vidět na konci nečekal asi nikdo a dost mě zajímá, jakou tam bude mít skutečně roli. Jestli se tam skutečně objeví, a nebude se tak jedant jenom o nějakou vzpomínku z historie, tak to by bylo skutečně epické. A moc rád bych chtěl, aby tomu tak opravdu bylo.
Odpovědět
Ačkoliv už je pátá generace venku docela dlouho, tak jsem se k ní zatím ještě nevyjádřil a to z jednoduchého důvodu - neustále jsem to odkládal, abych si v hlavě utřídil myšlenky. Nový trailer mě ale nutí se konečně vyjádřit, protože už to v sobě nemohu držet. Vážení, slohová práce je tady.

Rozeberme si to postupně. Na film jsem se podíval krátce po tom, co vyšel, abych si udělal názor, resp. měl o čem přemýšlet. Film se mi líbil, ale jak píšu, bylo pro mě složitější si nějak dát dohromady svoje názory a dojmy ohledně různých věcí v tom filmu, jelikož se jedná o komplexní záležitost. Kromě času my pomohlo i sledování videí na Youtube pojednávajících o různých aspektech filmu. Věci jako hudba apod. příliš neřeším, snažím se spíš dostat k jádru pudla. Líbí se mi návaznost na G4, jakkoli je tam spousta věcí, které nejsou nijak vysvětleny a dávají prostor fantazii diváků a také tvůrcům, aby to v budoucnu nějak upřesnili (což ani moc neočekávám). Dalším důležitým aspektem filmu resp. celé generace je politika. Je naprosto jasně vidět podobnost Maretime Bay s USA (průmyslová velmoc ovládaná korporátem) a Zephyr Heights s GB (monarchie), jen nevím, k čemu bych přirovnal Bridlewood, snad jen ke staré Equestrii tak jak ji známe z G4.

Úplně jinou záležitostí je animace - na rozdíl od velké části dnešní společnosti preferuji 2D, protože 3D animace na mě celý život působí dojmem, že čím je ta animace dokonalejší, tak tím víc je to všechno na jedno kopyto a vytrácejí se z toho jakékoliv drobné nuance odlišující od sebe jednotlivé filmy nebo seriály, zatímco u 2D má člověk větší možnost rozeznat rukopis autora, tedy jeho unikátní grafický styl. Nicméně nejsem úplně proti 3D a animace ve filmu mi přijde povedená až na několik detailů.
1. Velikost očí - v G4 jsme byli zvyklí na možná až moc velké oči, tady jsou menší, což je přirozenější, ale prostě mi to nějak nesedí.
2. Další věc, kterou vynalezla Lauren, jsou rozdílné tvary hlav podle pohlaví. A tady... ...no řekněme, že člověk sice pořád tak nějak pozná od pohledu, jestli se jedná o hřebce nebo klisnu, ale už je to složitější a člověk si nemusí být jistý. V přírodě to sice tak nefunguje (až na výjimky u několika druhů), ale byli jsme na to zvyklí a má to svůj jasný důvod. Vůbec by neškodilo, kdyby se ty tvary hlav od sebe odlišovaly víc.
3. Poslední věc se naopak od přírody vzdálila - zadní partie. Hlava a věci kolem ní jsou sice daleko důležitější, navíc tohle opravdu nikdo jiný než bronies řešit nebude, ale tohle prostě vypadá spíš jako pes než jako kůň. Četl jsem někde něco o tom, že je to snad v zájmu boje proti R34, ale to je platné jak šála v červenci, protože jak jistě víme, proti pravidlům R34/R35 nic nefunguje. A právě proto jsem rád, když někdo nakreslí G5 poníky zezadu tak jak to má být. A podobně je to i s těma očima, prostě ve stylu připomínajícím G4 je to příjemnější na pohled, aspoň tak to vidím já.

Long story short, na animaci nekladu takový důraz jako na děj a celkový kontext, zkrátka film na mě zapůsobil dobře. (Do detailů to můžu případně rozvést někdy jindy, až se mi bude chtít.) Ve vzduchu však byly otázky, jak budou vypadat další výstupy této generace. Pak přišlo Tell Your Tale, což je za mě úplný propadák. 2D animaci mám sice rád, ale tady mi přijde úplně genericky jednoduchá až nijaká. A po zkouknutí několika dílů jsem si řekl, že znám milion lepších způsobů, jak mrhat svým časem. A jelikož (naštěstí) neberu G5 tak vážně, jako jsem bral G4 zejména v začátcích, tak jsem řekl "thank you, next".

Make Your Mark dává na jednu stranu naději, že se věci pohnou lepším směrem. Animace sice vypadá o něco hůře než ve filmu, ale to snad všichni chápeme a za mě to příliš nevadí, protože to pořád vypadá slušně. Úvodní speciál mě však nijak nenadchnul. Jakkoli je zatím doufám příliš brzo na hodnocení a všechno se teprve rozvine, kdybych měl tento speciál hodnotit sám o sobě, tak bych opravdu nebyl pozitivní. (kdyby to náhodou někdo ještě neviděl, tak to dávám do spoileru)
Přijde mi to celkem o ničem, 45 minut je dostatečně dlouhý čas na to, aby se tam opravdu něco dělo, ale tohle mohli s přehledem vecpat do 20 minut. Jediná Zipp tam něco skutečně dělala (jak to někdo nazval "the Zipping"  Pinkiecrazy ), Sunny přepadávají náhlé projevy magie typu "do háje, co s tím mám dělat?", což mě opravdu nebaví. A když už jsme u ní, původní design poníků ve filmu co se týče barev mi přišel příjemný a decentní, ale co se to Sunny stalo s hřívou? No to je celkem jedno, ale vypadá to blbě.  Facehoof
A poslední věc, která mě opravdu nakopla, abych už ke G5 něco napsal. Ten trailer k seriálu. Co tam dělá Twilight???? Jasně, to se dozvíme v seriálu. Možná. Spíš bych měl jinou otázku, poněkud řečnickou. Opravdu je potřeba ji vytahovat? Suma sumárum, samozřejmě si přeju, aby byl seriál důstojným pokračováním této generace resp. filmu, nemám příliš silná očekávání.
If you depend on others, you'll never find your place
DeviantArt
Odpovědět
Na EQD se objevilo několik stran originu G5. Trochu jsem se do toho začetl a nečekaně jsem se tam dozvěděl, proč je G5 totální s**t. Zatím jsem skončil u sekce Meet the Mane 5, ale nemám sílu číst dál, takže budu pokračovat později.

Nicméně přečtěte si sami
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)