Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galacon 2019 - doprava a diskuze
#61
Eh, 800 úspora je fajn vec ale sú tam aj iné výhody - my plánujeme ešte niečo v Stuttgarte, takže časová voľnosť (a o nechcený prestup menej), väčší komfort. Pôjde nás tak viacero, takže to bude aj zábava.
Veď každý si zvolí čo mu vyhovuje viac, nevidím dôvod útočiť.
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
#62
Na cestu busem přibyli další dva cestující Twilightsmile

Vypadá to, že výprava se blíží velikosti předchozích let, takže cesta nakonec vyjde levněji, než bylo plánováno Flutterryay o kolik přesně to bude uvidíme až při odjezdu. Nicméně téměř jistě budu posílat něco ze zálohy nazpátek - pravděpodobně až kolem 13. srpna (hned po GalaConu letím do USA na BronyCon a hádám, že to v mezičase nestihnu).

Při plném autobusu by to vyšlo levněji než těch 800 Kč na vlak, ale na to hádám nedojde.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#63
OT Vlak vs Bus:
Já třeba hned, jakmile se objevila možnost jet vlakem, za peníze, které člověka nezruinují, tak jsem po ní skočil. Ač bych si přál, aby to bylo jinak, z cestování, obzvláště na styl - ráno vstanu a do půl hodiny jsem na cestě na bus/vlak/whatever, mě dost silně chytá žaludek. Je to daný psychologicky, jsem si toho vědom, bohužel nevim, jak to napravit. A tohle je něco, co se děje převážně, když jedu dopravním prostředkem, kde není snadno dostupné WC. Většinu cesty by pak pro mě mohly být doslova bolestivá muka, a já byl na konci dne naprosto vyřízený.
Vlak toto elegantně řeší z poměrně, očividných důvodů.

A okrem těchto důvodů, považuju za přínosné to, že ve vlaku se člověk může zvednout, projít se, protáhnout si ty nohy, koupit si něco v jídeláku, atd. Je tam aj víc místa, nejen na nohy, ale na celého člověka.

A ač jsem busem na Gala jel, a ano, trošku mi ta atmosféra chybí, tohle je pro mě dost důvodů, proč jet vlakem. Nakonec, pro příjemnou zábavu cestou stačí i těch pár málo lidí. Muset si vybrat, mezi jízdou vlakem o samotě, a jízdou busem, naopak bych tlačil pro bus.

A co se týče přestupů, loni jsem se toho trošku obával, ale, povinný je v rámci té jízdy jen jeden přestup, a tam je to záležitost pouze přejít z jedné strany nástupiště na druhé. Není to tak špatné. Nejhorší přestup byl až ve Stuttgartu, kde se muselo přecházet o několik nástupišť dál, a byl trošku zmatek.
I support United Equestria!
Be who YOU are
nad say what YOU feel
because those who mind don't matter
And those who matter don't mind. Ajsmug
--Dr. Seuss
Odpovědět
#64
Yay!

4Vlakon: Hlavně doražte včas, ne jak minule.
Czequestria 2019 stream. Další srazy a přednášky jsou v mém webu a YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Web|Twitter|Steam
Odpovědět
#65
At Fang: Proto jedeme o 4 hodiny dřív, myslim, že víc pro to už nejde udělat Rainbowlaugh
I support United Equestria!
Be who YOU are
nad say what YOU feel
because those who mind don't matter
And those who matter don't mind. Ajsmug
--Dr. Seuss
Odpovědět
#66
Jediný důvod, proč jedu vlakem je potřeba stihnutí letadla v Praze na Bronycon. Autobusem bych to nestihl, stejně jako Jakluk a Dex  Twilightblush
O těch 8 stovek mi fakt nejde
Brony je (většinou) dospělý muž, který se cítí naprosto komfortně ve svojem chlapství a nestydí se přiznat okolnímu světu fakt, že sleduje seriál původně určený pro malé holky. - hviezdosz
Odpovědět
#67
A autem by se někomu z vás nechtělo? Ještě nemám ani vstupenku a ubytování teprv řeším (fallback mám). Pokud bych měl jet sám, tak vezmu za vděk autobusem (pokud bude místo samozřejmě), ale za volantem je to pro mě prostě pohodlnější.

Jel bych ze Zličína/Berouna, v pátek někdy ráno (devátá). Hyundai ix35 - i ve čtyřech bylo vždycky místa dost. Velmi hrubě odhadnutá cena je 2500 Kč za celé auto (ve dvou, při víc lidech jde spotřeba lehce nahoru), za obě cesty.


Expired - jedu busem
Odpovědět
#68
Dobre dopoledne, nejake detaily ohledne mista odjezdu?
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#69
No pokud se nic nezměnilo tak stejně jako poslední 2 roky a to odtud z Florence.
Odjezd je z autobusového nádraží Zličín!
Czequestria 2019 stream. Další srazy a přednášky jsou v mém webu a YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Web|Twitter|Steam
Odpovědět
#70
My odchádzame z Bratislavskej AS-ky už po 3:45 ráno. Bus smer Praha, jediná zástavka v Brne a potom skáčeme von až v Prahe okolo 8:15 rovno Na ÚAN Florenc ^^ Flutterryay

Rezerva skvelá, vlak by bol na prd (príjazd 9:15 / 9:45 = v prípade meškania NESKORO, čas výjazdu zo SR totožný a nemusíme ani ísť metrom / peši 20 min. ; príp. nočným spojom či deň vopred do Prahy...) Rainbowlaugh


Btw, niekto ide tiež takto ako my ? Môžme sa stretnúť a isť spolu (+ zoznamko) rovno v BA Twilightsmile
PS: ak by bola zmena miesta odjazdu, pls píšte !!! Díkičko Pinkiesmile

Tešíme Flutterryay Heart
Ponies are Love. Love is everything... We need to learn to share it...  Flutterryay

I Wish... I Hope... I Dream... I Pray... The Lights of Nibel will be Guiding mine Way...


"Nezabudni na všetky lekcie. Nielenže ti pomáhajú byť a zostať stále dobrým a láskavým človekom, ale aj si neprestávať vážiť okolia a všetkého toho, čo ti vždycky aspoň trocha rozžiari tvoj deň a dáva ti silu ísť stále ďalej a nikdy sa nevzdať... Stojí to vždy za to (aj pre úsmev a dobrý pocit - tie sú najkrajšie a sú zadarmo...)" -Joy144SK-
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)