Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grafický tablet
#11
To samé říkali i o 2. generaci Bamboo a taky jsem na tom neměl tak hroznou spotřebu hrotů (asi tak jeden za rok) - ono když na to člověk tolik netlačí, tak to chvilku vydrží Pinkiesmile
Odpovědět
#12
Taky mám Bamboo, kreslim pořád prvním hrotem, ale zas jsem vydřel tu plochu na kterou se kreslí. Doufám, že mi k tomu omylem nepřibalili nějaký extra tvrdý hroty.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#13
Nope, sorry Alkele. Mám zkušenosti z první (moje vlastní) ruky a ty nové Intuosy žerou hroty jak papír tužku. Tlačit se na to ani moc nemusí aby se to opotřebovávalo. A to jsem toho moc nenakreslil. Starý Intuos 3 s hladkým povrchem to opravdu nedělal.
Opravdu doporučuju zavčasu objednat náhradní hroty. A to bezesrandy.
Mám takový pocit, že to udělali naschvál, aby lidi pak přecházeli na Intuos Pro, který má lepší povrch.
Yorozuya / Odd jobs / Práce všeho druhu ... and sugar addict.
Odpovědět
#14
Mám graphic tablet od XP-Pen Deco 01 V2 - cca A4 (i s okrajem okolo, aktivní plocha je cca A5), Plocha tabletu se na obrazovku mapuje 1:1. ale rychle jsem si zvykla =) a pak se mi hrozně špatně zvykalo zase na myš .

Retušuju s tabletem fotky, takže Photoshop. Někdy jej používám i v Lightroomu (i v něm se hodí ExpressKey ovladač - můžu sedět pohodlně dál od počítače a fotky třídit jenom pomocí tohoto ovladače).

Vypozoroval jsem, že nějak velkou plochu ani na tom grafickém tabletu nepotřebuju (těch 24" je akorát). Při retušování mám ruku více méně na stejném místě a pohybuju si spíš plátnem než rukou. Nevím proč, nějaká lenost nebo co. Ale ta velká plocha se hodí na získání kontextu kolem retušované části a taky na paletky.

Retusuje se na nem dobre, kresleni se stetcem je dobre. Pro ty kdo dělají věci myší a chtějí si to usnadnit tabletem, tak nad tím ani nepřemýšlejte. Tablet urychluje práci a to hodně. Až se s nim člověk naučí, tak to je potom radost.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)