Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HASBRO investicni informace
#1
Hodne lidi nadava na Hasbro to ci ono a rika si jak MLP je super znacka a ze ridime svet a podobne uzasne vykriky do tmy.

Tak se podivame jak to je v realu v ramci vedeni a investoru teto korporace, ktera se radi mezi 100 nejlepsi korporace na svete pro ktere lze pracovat.Zacneme od podlahy - nejnovejsi report za Prvni Ctvrtleti 2013.
Vydano: 22. dubna 2013
Source: http://investor.hasbro.com/releasedetail...eID=758021
Akcie: HAS (NASDAQ), ~44.40 USD/share

Dulezite body:
- cisty zisk vzrostl o 2% na 663.7 milionu americkych dolaru
- operacni zisk vzrostl o 47% diky setricim opatrenim z roku 2011/2012
- velky rust prez spektrum franchiz - pres 30% u My Little Pony a Magic: The Gathering a PLAY-DOH! (je to takovej nelepivej GACK!)
- kategorie pro "holky" prispela 23% v rustu - zejmena pak znacky: FURBY (the f*ck!), My Little Pony a ONE-Direction produkty.


Konferencni komunikace - prepis do textove podoby pro 1.ni ctvrtleti 2013
Vydano: 22.dubna 2013
Source: http://files.shareholder.com/downloads/H...emarks.pdf

Tady to je jeste vice "heartbreaking" - My little pony je tady zmineno nejmene, pritom ma skoro nejvetsi podil na rustu ve sve kategorii, po FURBYM (... seriously?). Rust pres 30% je zde oznacen a tot vse, vsechny ostatni znacky maji daleko vetsi diskuzi.. asi holt nechteji se bavit o ponikach Twilightblush


Rocni Investicni kniha - rok 2012 uzavren
Vydano: xx.xx. 2013
Source: http://viewer.zmags.com/publication/21f4...21f46023/1

Zacneme strankou c. 4 kdy je oznacovan MLP franchiza s rustem ve dvojcifernych cislech - to je dobre. A proto z ni budou derivovat uplne novou IP (Intellectual property) ktera bude jeji spin-off. Mluvi o Equestria girlzzzz Raritywink

Stranka 13 kde rikaji, ze diky uspechu My Little Pony a Littlest Pet Shop budou obe znacky dale podporovany televiznimi programy. Pokud by nebyli ty znacky tak uspesne, tak zadny TV show nebude. moustache Dolace jsou zde ridicim faktorem (preci jen.. investori nemaji akcie z lasky ale z penez) RaritywinkTot je vsechno.

Snad to odpovi na otazky ohledne Equestria Girls, proc existuji a jak se vlastne MLP ma a bude do pristich let.

4.ta serie MLP bude a treba i 5.ta pokud lidi budou kupovat ruzove poniky a na pultech se nebudou objevovata takove veci jako mluvici mimino Pinkie Pie v ceskem jazyce.. protoze to je fakt super creepy. Pinkiecrazy
ROK 2014:
http://investor.hasbro.com/eventdetail.c...tID=146972

10% Girls brand, MLP stale roste, MLP - zapojeni fanousku, napr. pres Shapeways! Zmena cele politiky.
My little pony - POP redesign.
ROK 2015

Znacka: Epic!

Narust investic, 1 MILIARDA DOLARU obrat, 100 epizoda MLP FiM! Cutiemark Magic season 5! Oznameni MLP: Friendship is magic - The Movie! Nove odnoze znacky vc. uznani dospelych fanousku (viz investicni reklamni guide)!

A mnoho dalsiho... FiM ma velkou budoucnost a do roku 2017 ma zajistene investice tudiz ano.. potrva to minimalne jeste 3-4 roky, nez by vysla dalsi generace ale zatim to tak nevypada!

Brozura pro investory s jednoduchym prehledem, o MLP FiM je tam zhruba par desitek stranek =)

http://files.shareholder.com/downloads/H...t_Full.pdf
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#2
Já říkám jen jedno. Hasbro je velká zlá společnost která rejžuje dolary kde se dá nehledě na to co to s mlp udělá. A pak to dopadá tak, že se Bronies fandom bouří div neukřížují staff, kteří už tak jsou zbičováni nátlakem hasbra.
Nebo se pletu a je to úplně jinak? V téhle věci kdo co dělá a kdo za co může bych chtěl mít jasno.
Fimfiction is love,
Fimfiction is life.
Odpovědět
#3
Jasně, že je Hasbro velká zlá firma, co rejžuje prachy. Na to má primárně určené i MLP, které od začátku mělo prodávat hračky.
To jen bronies z toho dělají málem svatou relikvii a naivně si myslí, že všichni z MLP to dělají z lásky (a aby potěšili bronies). Nedělají...
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#4
(30.05.2013, 09:44)Melgarh Napsal(a): 4.ta serie MLP bude a treba i 5.ta pokud lidi budou kupovat ruzove poniky a na pultech se nebudou objevovata takove veci jako mluvici mimino Pinkie Pie v ceskem jazyce.. protoze to je fakt super creepy. Pinkiecrazy

Takže založíme na http://www.indiegogo.com/ projekt na skoupení všech růžových poníků, abychom si zajistili další sérii? Pinkiecrazy Rainbowlaugh

Jinak +1 za výtah informací... Ajsmug
Odpovědět
#5
(30.05.2013, 10:13)Azuliana Napsal(a): Jasně, že je Hasbro velká zlá firma, co rejžuje prachy. Na to má primárně určené i MLP, které od začátku mělo prodávat hračky.
To jen bronies z toho dělají málem svatou relikvii a naivně si myslí, že všichni z MLP to dělají z lásky (a aby potěšili bronies). Nedělají...

Jasně že jde o komerční společnost, takže jejím hlavním cílem je vydělávat peníze - to naprosto chápu a schvaluju.

Co mi nejde do hlavy je fakt, že tady existuje obrovský potenciál pro výdělek, protože jsou tu bronies, kteří peníze mají a jsou ochotni za MLP merch utrácet místy až neuvěřitelné částky. Tak proč se toho HASBRO nechytne? Vždyť je to zlatý důl... může být sice velice rychle vytěžen (to je věc názoru a dalšího vývoje - osobně si nemyslím, že k tomu dojde), ale i tak.

Proč HASBRO neslyší na argument "můžete na tom přece snadno vydělat a když nenaštvete fanoušky, budete na tom vydělávat ještě dlouho"?
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#6
No, to mi taky nejde do hlavy... přitom když vidím, kolik jsou lidi ochotní zaplatit za custom merch, tak nějak nechápu, proč to stále směřují spíše na rodiče, které přemluví ratolesti...
Každopádně to nic nemění na tom, že z toho furt bronies dělají něco, co to není Rainbowlaugh
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#7
Ale náhodou, česky mluvící Cadence se jim povedla, hlas ji vybrali fajně Rainbowlaugh "Ta, ta, tata, ta, ta, tata... budu se vdávat!", až by si jeden pomyslel, že to začli již brát vážně Rainbowlaugh

A FURBY... omg, ale nedivím se, předtím měli ohromný úspěch mončičáci a barevní trolové, což jsou podobné obludy Rainbowlaugh

Každopádně, trochu ekonomiky: Hasbro, stejně jako většina obrovských akciových společností v Americe si může pramálo vyskakovat co se udělá a co ne, když se podíváme na poměr vlastníků (Equity Owners), zjistíme, že lidé přímo od Hasbra vlastní již jen 0,68% podílu na společnosti (již je to dávno, co Hasbro mělo konkrétní jedince, kterým patřilo).

Každý rok se zástupci společností, které dohromady vlastní Hasbro ze 67% (společné fondy se valných hromad neúčastní) a jednotlivci, kteří mohou, či si myslí, že mohou něco změnit, sejdou a projednávávají plán na další rok. O každém návrhu se hlasuje (váha hlasu se udává podle podílu) a pokud pro návrh z přítomných hlasuje více než polovina, teprve potom projde. Můžeme se podívat na hlavní majitele (úplně dole: Top Holders: Institutional Investor) a je nám jasné, kdo určuje co bude. Vidíme, že nejvíc si může vyskakovat MFS Investment Management K.K. (kterou dále vlastní Sun Life Financial Inc., kteří museli uvolnění takového podílu Hasbru odhlasovat zase se svými akcionáři) a jejich hlas bude leckdy rozhodující.

Teď by vám už mělo být jasné, že v tomhle světě o žádné My Little Pony nejde a že když investoři z čísel uvidí, že značka neprosperuje a tím ohrožuje investici, zruší ji i kdyby se samotný generální manažer Hasbra i se všemi zaměstnanci na hlavu stavěli. Čili dokud jsou investoři přesvědčeni, že MLP sledují hlavně děti, bude v obchodech merch pro děti. Pochybuju, že na valné hromadě budou řešit nějakou skupinku dospělých úchylů, kteří na tom ulítávají i kdyby jim to tam přímo od Hasbra přednesli, což se možná již stalo. Na to jsme ještě málo známí.
Odpovědět
#8
Velký zkostnatělý molochy prostě neumí pružně reagovat na poptávku a akorát používaj restriktivní opatření proti těm, kteří se ji snaží uspokojit.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#9
Když se tak dívám na ty akcie, tak mě napadá, je nějaká možnost koupit si akcie hasbra? Nejsem v tom nějak zběhlý, ale jde mi v zásadě o to jestli by si bronies mohli skoupit akcie a stát se většinovými vlastníky. (i když je to velice nepravděpodobné)
Sub specie aeternitatis        
Veritas et scientia
Live long and prosper
Sekční moderátor
Odpovědět
#10
Co se týče toho, jak by Hasbro mělo či nemělo vydělávat, tak jen pár informací: Hasbro existuje dle wiki od 20. let 20. století (pod názvem Hasbro od roku 1968). I přes ztráty v minulosti mělo v roce 2009 příjmy asi 4 miliardy $ (OK, Disney měl možná 10x tolik, ale přeci jen ten má i jiné příjmy než hračky a filmy), a krutě vydělávalo na značce My Little Pony i v době, kdy podle mnohých z Vás hrozil její krach Rainbowlaugh Ajsmug takže si tu můžeme pindat co chceme, ale jsme malí pání, protože, jak vidno, Hasbro na nás může z vysoka kašlat a nic tím nezkazí Ajsmug
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)