Příspěvků: 78
Registrován od: Jun 2013
Hodnocení:
22
29.10.2013, 00:37
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.10.2013, 00:38 uživatelem Basic. Edited 1 time in total.)
Příspěvků: 309
Registrován od: Oct 2013
Hodnocení:
15
Zrovna dělám bitvu o Midway
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Příspěvků: 78
Registrován od: Jun 2013
Hodnocení:
22
A za akú stranu? A aký stroj?
Příspěvků: 309
Registrován od: Oct 2013
Hodnocení:
15
04.11.2013, 21:18
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.11.2013, 21:25 uživatelem Decimus. Edited 1 time in total.)
No, já udělal, že hráč bude za USAAF v F4F Wildcat proti japonským Aichi D31 Val, Nakajima B5N2 Kate a Mitsubishi A6M Zero. Hlídkovat budou dva letouny PBY Catalina. Jeden sestřelí Zera a druhý bude zvlétávat z moře. Japonské střemhlavé a torpédové bombardéry zaútočí na atol Midway. Čtveřice Wildcatů bude bránit atol, kvůli velké přesile veteránů ještě od Pearl Harboru v Zerech přilětí 8 dalších Wildcatů z letadlové lodi Enterprise. No a pak se ty bombardéry, které zůstanou vrátí zpítky na 4 japonské letadlové lodě Zuikaku, Shokaku, Agaki a Zuihó doprovázeny několika torpédoborci a jednou bitevní lodí Hiei. Chtěl bych o tom udělat i nějaký to video, ale poslední dobou na to nemám čas.
Teď dávaj bitvu o Midway na ČT 2
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Příspěvků: 78
Registrován od: Jun 2013
Hodnocení:
22
Keď budeš robiť nejaký filmík, môžem dopomôcť. Až dôjde na bitku Zer proti Wildcatom, tak ber v úvahu, že japonský pilot na začiatku vojny mal nalietaných 400 hodín pred tým, než odišiel na front. Jeho americký protivník 300. V bojoch japonci využívali svižnosť a obratnosť svojích strojov. Američania zase mali výhodu v robustnosti a odolnej konštrukcii a úniku stmhlavým letom povestnej odolnej konštrukcii pána Grummana. Ale o tom v skratke, lebo sa dá o tom písať na celé strany.
Příspěvků: 309
Registrován od: Oct 2013
Hodnocení:
15
04.11.2013, 21:41
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.11.2013, 22:10 uživatelem Decimus.)
děkuji za informaci. Kde si ji našel? Tohle vím poprvé Jinak, v prvních fázích vývoje této bitvy si to dávám na nečisto. Několik bombardérů a stíhačů mířících na atol budu sestřelovat s nastavenou nezničitelností, kterou hra nabízí. Abych si osvojil, jak to bude vypadat když to bude “naostro“.
Obránci atolu budou vzlétávat z letiště na atolu. V tu dobu, kdy hlídková Catalina bude ohlašovat pozici nepřátelských letadel a bude žadonit o pomoc, která se nedostaví z důvodu stíhačů čekající na start na atolu budou poté Wildcaty vzlétávat na obranu samotného atolu Midway.
Jen by to chtělo vychytat tu taktiku boje, kdyby náhodou jsem měl nějakýho japončíka za zadkem, abych se mu mohl vyhnout. Občas mi to nějak nejde. Není někde tutoriál, jak se vyhnout stíhačům? Potřeboval bych to jako sůl
Edit: Á už nic už jsem našel bojové manévry a dokonce leteckou školu
Vypadá to jako, kdybych to nikdy nehrál, ale opak je pravdou. Jen jsem si to nikdy nepřečetl
No, třeba budu ještě lepší pilot a budu se cítit jako nějaký veterán. Teda alespoň virtuálně
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Příspěvků: 78
Registrován od: Jun 2013
Hodnocení:
22
Tak niečo o Zere a Wildcatu:
Z pohľadu jap. pilota: V rukách držím moderný dolnoplošník A6M2. Stroj je legendárny vďaka svojej obratnosti. V boji budem využívať manévrovacie schopnosti stroja, predovšetkým v horizontálnych zatáčkach. Stroj má hmotnosť 2,4 tony pri vzletovej hmotnosti. S rýchlosťou 533 km/h ho radím do priemeru. V boji si udržujem výšku, kde americké stroje (poväčšinou bez kompresora) nedosahujú také výkony. Zvlášť stúpavosť mi pomáha udržiavať v zatáčkach výšku. Vyhýbam sa útokom na pozemné ciele a úniku strmhlavým letom, pred nepriateľskými strojmi. Nemám pasívnu ochranu palivových nádrží a pilota. Stačí krátka dávka do stroja, ktorá môže mať katastrofálne následky. Ako čert krížu sa vyhýbam čelným útokom. V boji sa môžem spoliehať na silnú výzbroj explodujúcich 20 mm granátov krídelných kanónov. Na zacielenie kanónov používam 7,7 mm guľomety nad motorom. Výhoda výšky v boji nepomáha. Pri vysokých rýchlostiach je Zero neovladateľné a jeho chabejšia konštrukcia nezvláda vysoké rýchlosti. Prenasledovanie stroja v strmhlavom letu je nemožné a útoky z prevýšenia sú nepraktické. Snažím sa protivníka vlákať do manévrovácieho súboja, zvlášť pri nižších rýchlostiach, kde mám jednoznačnú prevahu. Stroj má zároveň dolet až 3000 km.
Z pohľadu ame. pilota: Stíhací stredoplošník F4F vznikol z kancelárií konštruktéra Grummana. Môj stroj je robustný a odolný. Hviezdicový motor vydrží priestrely valcov. Mám pancierovú ochranu pilota, a samosvorné nádrže. Výzbroj pozostáva z 4x Browningov M2, ktoré strieľajú mohutné 12,7 mm projektily. V boji zo Zerom si udržiavam rýchlosť. Životne dôležité sú útoky z prevýšenia, pri získaní veľkej rýchlosti a zasypať nepriateľský stroj mohutnou paľbou. Odpútavam sa strmhlavým letom, pričom jednak mám stroj vydržajúci veľké rýchlosti a zároveň si pri tých rýchlostiach udržuje stabilitu a ovladateľnosť. Nemá zmysel sa púšťať do manévrovacieho boja. Zvlášť, keď má lietadlo pri nižších rýchlostiach tendenciu sa preklopiť, alebo pádu po krídle. Dolet stroja je okolo 1300 km.
Příspěvků: 309
Registrován od: Oct 2013
Hodnocení:
15
04.11.2013, 22:43
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.11.2013, 22:50 uživatelem Decimus. Edited 2 times in total.)
Aspoň jsem se něco dalšího přiučil Ale když létám s Wildcatem proti Zeru, tak ho jen trošku pokropím a on buď vybuchne, nebo mu hoří motor. Kdybych to přehnal, stejně exploduje a to se mi moc nelíbí a je to nerealistické, podle mě.
Edit:
A taky jsou nejnebezpečnější stroje N1K1 a N1K2, protože maj velkou stoupavost a drží se mě jako klíště a to pak buď skončím s nafukovacím člunem někde v moři, nebo někde na zemi za nepřátelkými liniemi a to je potom nepříjemný
No nic, jdu si vyzkoušet nějakou tu taktiku boje atd. ale offline.
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Příspěvků: 78
Registrován od: Jun 2013
Hodnocení:
22
Ono si stačí pozrieť nejaké fotoguľomety (guncam) z amerických strojov. Síce poväčšinou nájdeš z konca vojny, ale aj tak. Zero model 21 nemalo ani pancierovanie, ani gumené obaly nádrží. Stroj začal po krátkej dávke horieť, alebo explodoval. Síce platilo, že točil neuveriteľné a mál famóznu obrtanosť, ale ak už raz dostal zásahy, malo to následky. Ešte horšie na tom bol jedine Ki-43, ktorý aj po pár zásahoch začal horieť, alebo vybuchol. Je to reálne. Bohužiaľ to tak bolo. A spomínané debaty o tom, či vôbec japonci nosili padáky... Ono na to musíš pozerať takto: Jednak tam bol fanatizmus niekedy a až neskutočná odhodlanosť, ale podstatnejšie skôr zranenie, či zabitie pilota. Musíš si uvedomiť, že 12,7 mm projektily prechádzali strojom, ktorý je z ľahkého durálu ako nič. A zapaliť Zero počiatočných sérií fakt není problém, resp. je problém sa trafiť na tak svižný objekt. Ale ako u Ki-43, tak aj u Zera platí, že aj malé zásahy končia deštrukciou stroja.
Příspěvků: 309
Registrován od: Oct 2013
Hodnocení:
15
Aha. Před chvílí jsem zkoušel dogfight 1 Wildcat vs 1 Zero a dopadlo to dobře a víc se mi líbí, když dám realistic gunnery. To je to potom zajímavější. Zkoušel jsem i nálet na G4M Betty a výsledek s realistic gunnery byl vynikající. Jen se z nich čoudilo, nic jnýho Pak jsem podnikl střemhlavý nálet na japonské lodě s letounem SBD Dauntless a sám s realistic gunnery a vůbec mě nesestřelili. Dvěma bombami jsem trefil letadlovku, ostatní nejspíš udělaly vzdálené bitevní lodě. Pak jsem nálétával na letiště na nějakým pacifickým ostrově a přes 30 zničených pozemních cílů.
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
|