Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaký mobilní telefon?
Včera na cnews vyšla recenze P9tky lite tak se to když tak koukni Krajku.
OT Tobyy:
Ano JE nutné mít aktuální Android, hned to rozeberu:
Citace:Pokial len telefonuješ a posielaš smsky tak nie.
Není protože existují exploity ke kterým stačí MMS zpráva a jak zabráníš aby ti kdokoliv takovou zprávu poslal? Po zveřejnění expoitu se to snažili řešit přímo operátoři ale nasadit takovou filtraci trvá a druhak to může zahodit legitimní zprávy. A pokud je někdo s**** tak ti pošle takovou zprávu třeba jen z legrace. Podobný problém měl iPhone kdy na něj stačilo jen poslat SMS, ano jen blbou SMSku! A hádej co je řešením – aktualizace OS. V tomhle má Apple oproti Androidu prostě nespornou výhodu.

Pokud je to smartphone tak si myslím, že dřív nebo později to k nějaký wifině stejně připojíš když ne hned doma tak někde na cestách určitě protože potřebuješ třeba něco rychle zjistit (jízdní řád). Hlavně k čemu by sis pořizoval smartphone když bys si se ním nikdy nepřipojoval k síti? Není to trochu zbytečný? Připravíš se tak o jeho přínosy. Pokud mě paměť neklame tak zrovna Krajk to na net určitě používat chce.

Citace:Android je stále dosť deravý a dneska žijeme v dobe kedy sa tieto zranitelnosti hladajú dosť agresívne a zneužívajú sa.
Ano a proto doporučuješ mít neaktuální systém. Chyby jsou a budou těm se nikdy nevyhneme zvláště v komplexních softwarech jakým OS je. Není prostě v lidských silách ošetřit všechny vstupy, vždycky se najde nějakej šťoural co najde novou cestičku jak se tam vlámat. Důležité pak je pokud dojde k objevení nějaké takové chyby co nejdřív na ni mít opravu. Což u zvláště u starších Androidů mimo googlí Nexusy/Pixely fakt moc nehrozí. Pozitivní na posledních verzích Androidu (6 a pak 7) je to, že Google oddělil od systému spoustu komponent ve kterých tyhle chyby byly nejčastěji a jsou na modifikacích od výrobce nezávislé. Google je může v jisté míře opravovat i bez toho aniž by výrobce musel vydávat kompletní novou ROMku.

V jednom videu na netu jsem slyšel prohlášení "Operační systém, který nebyl aktualizován více jak rok je v podstatě děravý systém" s čímž naprosto souhlasím.
Karaoke 2017, Czequestria 2017 + další srazo-videa jsou v mém YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Twitter|Google+|Steam|Overwatch
Odpovědět
Ahoj krajku nevim jestli už máš vybráno ale ted mas na alze huawei p8 lite za 4299 misto 6999 coz pro me úplně stačilo po mim sony ericssonu z doby kamenný
Ja sem snim zatim spokojen krom malý baterky ale to mi vyřešila power banka
Heart batponies 4ever Heart
uctívejte naše boha JAMISE
Odpovědět
A tady je odtaz
https://m.alza.cz/huawei-p8-lite-dual-sim?dq=2644984
Heart batponies 4ever Heart
uctívejte naše boha JAMISE
Odpovědět
Mě dneska dorazil Jelly Pro, Quadcore 1,1 ghz, 2gb ram, 16gb paměť, slot pro karty, dual sim, android 7.

Ten S3 mini vedle toho vypadá jak S3 maxi Rainbowlaugh

[Obrázek: a1BlytJ.jpg]

Dneska si budu mít s čím hrát  RainbowkissEDIT: tak po týdnu používání musím říct, že už nic jiného ani nechci. Splňuje vše, co od telefonu očekávám a hlavně je malinký. Běží hladce, nic se neseká, za celý týden se nestalo, že by se seknul, nebo samovolně resetnul. Zatím mi to nabídlo jeden update, který přidal pár funkcí a opravil pár chyb (já na žádné nenarazil). Polohu přes gps to hledá trošku déle, ale nic hrozného. Ani jsem původně nevěděl, že prostřední tlačítko "domů" má 7 barev, které značí zmeškaný hovor, sms, oznámení atd a pro každou akci jde nastavit jiná barva.
Repráček pro hovory je dostačující, neměl jsem problém s tím, že bych druhou stranu neslyšel a hádám, že i mikrofon je ok, protože si nikdo nestěžoval, že by neslyšel mě.
Sluchátka v balení nejsou, ale 3,5mm jack to má.

Aplikace běží hladce, narazil jsem na problém jen u pár her, které měli drobný text (např licenční podmínky při spuštění GTA 3 prostě přečíst nejdou), taktéž u GTA Chinatown Wars jsem nebyl schopný přečíst titulky s instrukcemi. GTA 3 se jinak hraje lépe, než na BB Q10, ať už co se týče ovládání, tak plynulosti. A ještě u karetní hry "Mravenci" se na malý displej nevešlo celé menu, takže se poslední dvě tlačítka překrývají.
Krom her jsem moc aplikací neinstaloval - Steam, Mumble, Skype, MapFactor Navigator, DIC-O Slovníky, FX file manager - všechny bez problémů, nenarazil jsem na žádná omezení, co se zobrazení týče.

Před koupí jsem se bál toho, jak se bude psát na tak malé klávesnici. Nakonec jde s větší snahou psát i s telefonem při svislém držení a bez problémů jde psát hezky jednou rukou při vodorovném držení. Takže mé obavy po pár odeslaných SMS odpadly.

V balení byla i náhradní fólie na displej, ale vzhledem k velikosti displeje by mi stačilo koupit nějakou klasickou folii na jiný telefon, nastříhat ji a měl bych z toho 3 Rainbowlaugh

Výdrž baterie je cca 2 dny při běžném používání (bez wifi, ta docela žere baterku, ale ta mi žrala baterku i u Samsungu S3 mini, BB takový problém neměl), při hodně aktivním používání to je cca den. Mě vydrží cca 3 dny.

U internetování se musí trošku víc zoomovat a hýbat stránkou, ale s tím jsem počítal a vzhledem k tomu, že internet na mobilu používám jen v nouzi, tak to pro mě není žádné omezení, protože nemám internetový tarif.

[Obrázek: kJB7k2K.jpg]
[Obrázek: swws9Sd.jpg]
[Obrázek: 5WogNl6.jpg]
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)