Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4.33 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Když výtvarník píše...
#31
hviezdosz: ja netusil ze se poznas AJ lie Rainbowlaugh jen by me zajimalo, proc je Coco tak nihilisticka Rainbowderp u tebe to chapu, ty si moravak Rainbowlaugh

Cocodrillo: muzu se zeptat proc si tak nihilisticka? Pinkiesmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#32
Zrovna ty poslední předchozí básně mi nihilistický nepříjdou.

A creature of the night - inspirováno nocí zhruba před měsícem, kdy se se mnou má jediná kamarádka loučila slovy "dobrou noc, noční tvore".
Bunnyfication - a tohle je z dneška

EDIT: na google docs sem našla basničku, co sem neměla ani v PC, tudíž sem zapomněla, že existuje. Je z ledna 2014.
Public opinion
Ta, která barví břízy.
Odpovědět
#33
Představil jsem si, jak by všechny básně vypadaly, kdyby to byly jen příspěvky na fóru. A najednou nebyly tak dobrý. A nejspíš to nebylo tim, že chyběly rýmy; nejspíš to bylo tim, že jsem si ke každýmu představoval nějaký vedlejší důvody, proč byly napsaný. Asi proto, že to tak lidi dělávaj. Kdyžto básně prostě jsou; snapshot stavu mysli autora. A na tý jednoduchosti je něco hezkýho. Asi to, že jí v životě moc nebejvá. Je to tak, básníci, nebo je to jenom klam?
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#34
Asi záleží, co to je za báseň. Jako u lyriky je to asi dost často pravda, to s tim stavem mysli. U epiky těžko říct.

Jo a včera v noci mě napadlo něco z čehož vzniklo něco z čehož vzniklo něco uplně jinýho a to toto:
Beze jména
Ta, která barví břízy.
Odpovědět
#35
nejaky zalezitosti ze srpna:

La Visite

(jeste mam jednu vec rozepsanou, snad i nekdy dokoncim)

a nove veci
Graves of the Silent Ones
Your Stars
Ta, která barví břízy.
Odpovědět
#36
Výroční
Ta, která barví břízy.
Odpovědět
#37
Katka
Nemoc

Nemoc je letošní 20. báseň. Katku jsem sice dokončila pozdějš, ale mám ji rozepsanou delší dobu a jen ji dodělala (i když dodělání znamená v tomhle případě dopsání všeho ostatního jak první sloky), takže technicky vzato je 20. báseň ta, kterou jsem jako 20. mít chtěla.

Je jich dost a tak jsem si říkala, jestli nejedu moc na sílu, ale snad jen Mixture of Dreams byla forced, jelikož jsem prostě chtěla sdělit, co se mi v rámci pár dní zdálo a nebyl tam prostě ten proces náhodné myšlenky nebo náhodného samosestavování básně, co u zbytku básní probíhalo (vlastně to ani nebyla báseň ale to už je fuk). Poňápoje byly vyloženě špatný takže jsem je lehce upravila rytmicky. Ale špatný a absolutní rýmy tam furt jsou, protože o tom to celý bylo. Protože absolutní rým je krásný a špatný rýmy jsou vtipný a oboje mě baví.
Ta, která barví břízy.
Odpovědět
#38
Ty brďo. Už při přečtení prvního verše Nemoci jsem si řekl: „Chlupatý hvězdy, tak tohle bude maso!“ A ono to maso fakt je. Dobře ty. Nicméně bych to nebyl já, abych k tomu neměl nějakou kritiku. I když si píšeš víceméně pro sebe, tak jseš pořád jedním z mála místních literátů, kdo fakt reaguje na kritiku tím, že se snaží zlepšit. Ostatní na to zlepšení víceméně serou. Rainbowlaugh

Chválím ti, že se vracíš ke svojí staré tvorbě – viz ty Poňápoje – a upravuješ ji/odstraňuješ chyby. Tohle je práce, kterou by měl dělat každý autor.

V Katce by se bodlo něco udělat se třetí&čtvrtou strofou, rytmus je tam docela na kokot, a záměr to podle mého nebyl to takhle zprasit. Absolutní rýmy (vlastně ten jeden jediný) totiž nemají ten správný efekt, když to celé není v rytmu. Naštěstí se to dá lehce upravit.

Původní:
Šeptá mi, když nese stravu: (4stopý trochej BUM-ta)
Nic se neboj, i přes vraždy (4stopý trochej BUM-ta)
Nechám si tvoji hlavu (4stopý trochej BUM-ta)
A spolu budeme navždy.“ (daktylotrochej s nepřízvučným příklonkem ta BUM-ta-BUM-ta-ta-BUM-ta)

Netotiž nou, (3stopý trochej BUM-ta)
dobře sinaloží, (4stopý trochej BUM-ta)
Nezasype hlínou, (3stopý trochej BUM-ta)
'le polibků naloží. (2stopý trochej s nepřízvučným příklonkem)

Po lehké úpravě (schválně si to přečti nahlas, sedí to líp, ne?):

Šeptá mi, když nese stravu:
„Nic se neboj, i přes vraždy
Nechám já si tvoji hlavu
odteď budem spolu navždy.“

Není totiž línou,
dobře si mě naloží,
Nezasype hlínou,
polibků hned naloží. (případně polibky hned naloží)

Ještě mi tam dost nesedí rým vraždy–navždy, ale pokud tě špatný rýmy baví, tak je to spoko. Jak se říká, proti gustu žádnej dišputát.

Nemoc je mnohem lepší po všech stránkách, nejen co se týče rytmu. Jde opravdu cítit, žes na tom nebyla duševně dobře. A právě možnost vycítění stavu autora dělá z dobré poezie poezii výbornou. Tam bych jen upravil […]mi proudí mozkem[…] na […]proudí mi mozkem[…]. Jo a takový mininešvar prolínající se tvojí tvorbou – dost často používáš anglické styly uvozovek " " i v české tvorbě. Jenže čeština má uvozovky „ “ nahoře i dole vypadající jako malé 9 resp. 6.

Po tom cca roce a něco, co pravidelně sleduju tvoji tvorbu, mi dochází, jak moc ses zlepšila. Kdysi ti dost často utíkal rytmus. Teď už je to docela spoko, místama ujíždíš, ale dost se držíš nějakého rytmického schématu. Začínáš si už vytvářet docela solidní, osobitý styl, hlavně díky svým metaforám. Ovšem neusínej na vavřínech. Piš i tehdy, když budeš cítit, že to bude forced/na sílu. Takhle se kolikrát dost dá zjistit, kde člověk přesně zaostává v poezii.
Odpovědět
#39
(25.11.2018, 12:36)hviezdosz Napsal(a): hafo textu

Dik, btw nevim jestli sem se přepsala ale nemá tam být polibků naloží ale náloží. Jakože nálož. Ale zkusim rytmus nějak upravit (edit: uz je to upraveny)
Jo a vraždy a navždy není záměrně špatnej rým. Je to prostě špatnej rým co mi přišel dobrej. Rainbowlaugh (a použila sem ho podruhý, už ho mám u srnčího hrnku)
Ta, která barví břízy.
Odpovědět
#40
Hrozně dlouho čekám, až se mi toho nahromadí víc, každopádně mi to moc nepsalo a když už tak to byly náhodné kusy textu k písním, které jsem ještě nedala do nějaké kompletované formy co by měla hlavu a patu, aby se to dalo považovat za báseň aspoň. Každopádně mám pár starých záležitostí.

Submission - tohle je z konca prosince
Consequences - tohle z ledna

Teď trošku věcí, co byly věnovány a chci je zveřejnit na počest daných stvoření.

Delirium and Delight - Hodně krátká věc z prosince, kdy mi intenzivně chyběly mé už delší dobu zesnulé myšky. Vždy mi chybět budou.
Kindness - tohle je spíš takový vyprávění rozdělený do sekcí pro zhudebnění. Moje Bomba už má hodně dlouho svou písničku, Raketka ji má už delší dobu napsanou, jen nezhudebněnou, ale má Malinká Hlavička ještě žádnou neměla. Nedávno jsem začala tedy něco sepisovat a vzhledem k nedávným událostem (hospitalizace Bomby i Malé Hlavičky) jsem to dnes dopsala.
The Bomb's Bombs - Když už zmiňuju Bombu, tak proč sem nedat i tuto dřív nezveřejněnou věc, kterou jsem dodělala někdy v září po tom, co jsem jí na začátku léta objevil nádor. Je to i zhudebněné.
Rocket the Space Rat - No a když už tak tu je i Raketčina písnička (fakt netušim kdy jsem ji dodělala, už je to dýl). Tu bych mohla reálně i brzo zhudebnit, jelikož jsem si pořídila pár dnů zpět nové nástroje, které mi to umožní.
Ta, která barví břízy.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)