Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Literárium
Původně to měl být drabble na Rwakkovo téma, ale nějak mi to nakynulo, tak je z toho minipovídka, nebo jak to nazvat. Pinkiesmile

Vyjížďka

“Skvělý nápad, tahle vyjížďka,” pochvalovala si Twilight, “v paláci už mívám někdy tísnivý pocit. Ta vysoká vitrážová okna. A ty staré zatuchlé gobelíny, ať si o nich Rarity říká co chce…”
“Ano, není nad to vyrazit na čerstvý vzduch,” souhlasila Luna, “a pro změnu přitom jednou nezachraňovat svět.”
“Kde to můžu podepsat?”
Kočár tažený čtyřmi bělouši se šinul po lesní cestě, sluníčko pěkně hřálo, ptáci zpívali. Vpředu šli ještě dva strážní a další dva vzadu.
Najednou padli všichni čtyři jako podťatí. Někteří se drželi za krk. Twilight si všimla, že jednomu z nich tam čouhá opeřená šipka.
Gardisté zapřažení do kočáru neměli šanci a za chvíli už na ně mířily samostříly. Obě princezny se strachem hleděly na zarostlé bandity, kteří se náhle objevili všude kolem. Jeden z nich se vyšvihl na kozlík a smekl široký klobouk. Princezny zjistily, že vůbec není zarostlý. Měl jen úzkou bradku a fešácký knírek. A byl docela mladý. A pohledný. V kopytu držel obnažený kord, švihl jím, až to zasvištělo a poklonil se.
“Zdravím krásné dámy, jmenuji se Little Jack. A tohle jsou mí přátelé,” ukázal na bandity, kteří zatím svlékali gardisty z jejich zlaté zbroje, “neradi obtěžujeme, ale musíte bohužel zaplatit mýto. Tenhle les je totiž náš. Takže prosím, všechny šperky sem do pytle. Ano, ty korunky také prosím… Velice vám děkuji za spolupráci. Vaši hřebci jsou jen omráčení, za chvíli by měli přijít k sobě. Přeji hezký zbytek dne, bylo mi potěšením.”
Little Jack se znovu uklonil, pak mávl na své kamarády obtěžkané kořistí a za malou chvíli všichni zmizeli v lesním podrostu, jako by tu nikdy nikdo nebyl. O tom, že se to princeznám jen nezdálo, svědčily jejich chybějící šperky. A osobní strážci slastně spící na lesní hrabance.
Obě princezny se na sebe podívaly. Obě byly rudé, zadýchané a bylo jim poněkud horko. Jako první se vzpamatovala Luna.
“Hej, vy,” oslovila poníky zapřažené do kočáru, “o tomhle v paláci ani slovo, jasné?”
“Rozkaz, madam,” odpověděli oba s úlevou. Popravdě, nikdo z nich netoužil po tom, aby si z nich jejich kamarádi v gardě tropili posměšky, že se nechali tak snadno obelstít a zneškodnit.
“Ale co naše korunky?” Zarazila se Twilight.
“Já už to Celestii nějak vysvětlím,” uklidnila ji Luna, “každopádně, doufám že se mnou ještě někdy pojedeš na vyjížďku.”
“Ale jistě, že ano. Ovšem pouze pokud to bude sem, do tohohle lesa,” řekla Twilight.
“Samozřejmě, že sem. Kam také jinam?”

"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Po dlouhé době jsem napsal krátkou povídku. Námět a původní nápad pochází od Viol. Pinkiesmile

Překvapení
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Ahoj kamarádi!

Po hooodně dlouhe autorské pauze (uff - koukám, že už je to víc než dva roky co jsem napsal něco pořádného  ) jsem tu s novým pokračováním Price of Friendship. Prostě jsem zas dostal chuť pokračovat... a ono mě to bavilo  Pinkiesmile . Původně sice měla následovat nová kapitola z Equestrie, ale na přání Eresiel jsme zůstali na Zemi s Fluttershy a bronies. Takže děj pokračuje tam kde skončil. Jelikož už je to dlouho, tak pro ty co nechtějí znova číst předcházející části, či pro ty, kteří je nečetli ještě vůbec, je ve spoileru stručné shrnutí předchozího děje.


...děj se odehrává zhruba 30 let po MLP:FIM...

Equestrie stojí díky novým vynálezům na pokraji průmyslové revoluce. Populace poníků narůstá a zdroje začínají narážet na své limity. Pinkie Pie navštěvuje Manehatten, kde si najímá služby soukromého detektiva Neigha Gallopa. Má zjistit, co se stalo s Fluttershy, která se bez zjevného důvodu opevnila ve svém domě a odmítá se stýkat s přáteli, s jinými poníky a dokonce i se svými zvířaty. Oba přijíždějí do Ponyvillu, kde Neigh vystupuje kvůli inkognitu v roli Pinkiina nastávajícího manžela. Nigh se rozhodne Fluttershy konfrontovat, ale se zlou se potáže - i když je to bývalý voják, Fluttershy mu vypráší kožich. Rozhodne se tedy špehovat a odhalí, že Fluttershy není Fluttershy, ale kriminální měňavec Cyrus, který se za ni vydává. Neigh je však odhalen a uvězňen Cyrusem ve sklepě Fluttershyina domu, odkud se mu podaří s pomocí jejích zvířat uniknout a zachránit Pinkie a celý Ponyvill před Cyrusem, který má na Mane6 z minulosti pifku. Cyrus je chycen...


...tento měnavec před tím najal jistého jednorožčího černokněžníka, aby Fluttershy lstí přiměl opustit Equestrii. Ten jí ukáže cizí svět, kde velké množství zvířat trpí a nabídne jí možnost se tam dostat a zvířata zachránit. Tímto světem je naše Země, kam se Fluttershy dostává i s Angelem. Náhodou potkává bronyho jménem Kyle, který ji zachrání před policií a ujme se jí, i když se zprvu zdráhá uvěřit, že je skutečnou Fluttershy. Uveří, teprve když mu Fluttershy předvede svůj Pohled. Fluttershy také zjistí, že pomocí této své schopnosti by mohla uskutečnit, co si předsevzala - zachránit zvířata na Zemi - a požádá Kylea o pomoc. Ten jí seznámí se svými přáteli, broníky Sydneym a Dannym, kteří také chtějí pomoci. Sydney zapojí do akce i Pinkamenu, svůj zabijácký počítačový virus. S jeho pomocí vstoupí Fluttershy do kyberprostoru, kde stráví více než 24 hodin uskutečňováním svého plánu na pomoc zvířatům...


Price of Frienship XVII
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)