02.02.2021, 23:50
(02.02.2021, 18:49)Mácaman Napsal(a): ...a ne. nechci do MLP tahat politiku...
Pozdě, už se stalo před čtyřmi sezónami podle scénáristů, tohle byl předobraz typické vesnice v Sovětském svazu a "Equality" - jako téma ve smyslu "Všichni jsme si rovni, jen někteří jsme si rovnější" - máme zrovna my dva jako dříve narození stále ještě zaryté pod kůží. Slovo aktivista je (taky u nás - na rozdíl od ameriky) zprofanované, stejně jako uprchlík, menšina... pamatuju se v téhle souvislosti na pojmy "třídní nepřítel", "buržoazní pavěda", "americký brouk" a tak dále.
Ostatně... politika aka přístup k vládnutí řeší Twilight taky poměrně často (třeba epizoda Princess Spike), takže... ten problém bude asi jinde. Kde? Kontroverzní téma? Nebo si do toho člověk promítá obraz světa, kterých chce vidět, i když to podle něj třeba není ten správný? Nebo možná... "Potřebuju vyjádřit svoji frustraci/strach/nesouhlas/naštvání/whatever s nějakým tématem, tak k tomu použiju jakýkoliv prostředek - třeba se prostřednictvím tématu seriálu?". To není kritika toho či onoho názoru - spíš mě překvapuje, že spousta lidí je tímhle přeplněná a upouští kudykoliv můžou.
Imho kdo si bude chtít najít paralelu, tak si ji najde, ať tam bude nebo nebude - o Applejack a Rainbow Dash na samotném konci taky nebylo nic řečeno, přesto mnozí vzali jeden možný výklad jako fakt a podle toho jedou svůj pohled na seriál. Existují nekonečné debaty, proč je špatně, že není v seriálu kompletní popis ekonomického/vládního/třídního systému, protože tak jak je to pospáno je samozřejmě špatně (...).
Asi jsme tak nějak zapomněli, že MLP:FiM je animák pro děti a ne kompletní popis alternativní reality, kterou lze přímo propojit s tou naší.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.
Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.
Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.
The Last Rebel... still alive