Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poníkovské RPG naživo (Praha)
#41
The Official Movie Sourcebook

Další příručka k MLP RPG, tentokrát inspirovaná celovečerním filmem. Jsou tu čtyři další hratelné rasy.

Recenze zde:
http://www.gediman.cz/seznamclanku.php?v...sourcebook
Care for a diamond? RRROAAARRRR
Odpovědět
#42
Tak a konečně jsem se dostal k zápisu z poslední hry. Vedl to Gediman, hráli Rillanon, Foxi a já.
Tady jsou deníky postav po skončení hry: https://photos.app.goo.gl/pzK6PC3ojhkGaYgE6

Všechno začalo velkou nudou. Fan Foehn, Starfish i Thunder Lumber totiž žijou v Hollow Shades, vesničce nočních poníků. Jako jedni z mála denních poníků tak celý dny choděj prázdnejma ulicema, s nikym si nepopovídaj, a v mléčnym baru si musej nalejvat sami, protože i barman spí. Prostě žádná zábava.

Takže bylo jasný, že když se před nima objevila jednorožka s lískama do muzea, který prej všichni tři vyhráli, tak se vyrazí na cestu. Starfish se těšila na lesklý věci. Starfish je hříbě, ty mívaj lesklý věci rádi. Obvykle je teda ocucaj a vyplivnou, to ale Starfish nedělá, ta si je střádá aby měla na úplatky až bude velká. Thunder Lumberovi stačila zmínka o chlebíčkách zdarma. Cokoli lepší než Hollow Shades.

Za vlak utratili většinu bitů, takže neměli na místní zámecký předražený hotely, a tak si naplánovali cestu zpět hned večer. Plán nevydržel dlouho, protože gardista před muzeem jim oznámil, že se otvírá až za 5 dní. To byl ovšem průšvih, protože na druhou cestu vlakem už nikdo neměl. Lumbera dopálilo, že mu nějakej městskej zhejčkanec v naleštšný zbroji bude kazit vejlet za chlebíčkama, a vyzval ho na souboj. Dost si proti gardistovi věřil, patřil k těm silnějším zemním poníkům, a vlastnosručně si vyrobil zbroj ze kbelíku, kamen a okapu. Doma ho za ní všichni obdivovali, ale to mohlo bejt tim, že v Hallow Shades zůstávali po rozednění vzhůru jen ti největší opilci a exoti.

No dopadlo to tak, že Lumber dostal slušně na budku, a když se chystal v poslední odvetě dostat mezi oči a definitvně odpadnout, zasáhla Foehn. Tahle pegaska ovládá techniku motýlých křídel, kdy lehce zamává a někde na zemi vznikne hurikán. Vzniknul vánek nad střechou muzea a na hlavu gardisti shodil tašku. Zatimco se Lumber chlubil před fotografujícími turisty ze Saddle Arabie, že to vytáhl na remízu, Starfish gardistovi prozřetelně šlohla klíče od muzea.

A tak vzniknul novej plán - Foehn se Starfish zfalšujou rozkazy od Celestie, ve kterejch má jeden gardista doprovodit dvě VIP dámy na prohlídku muzea ještě před otevřením. Lumberovi naleštili zbroj, učesali ho, ovoněli ho, aby líp zapadnul a večer vyrazili. Jakože nic si odemkli zadní branku a nejbližšímu strážnýmu ukázali dokumenty. Po chvilce nátlaku jakože si budou stěžovat přímo princezně je pustil si projít muzeum. Lumber byl celkem zklamanej, protože všude se válely starý vázy a chlebíčky nikde. Zato Starfish měla celou dobu jasno. Hlavní exponát, koruna grifinů, musí bejt její -- hodně se leskla. Jenže byla pod těžkym skleněnym poklopam, hlídaná čtyřma strážcema.

Tady přišel na řadu starej trik s improvizovanym projímadlem - šminky rozpuštěný v oleji z lucerny, nalitý do svačiny. Tim se podařilo zbavit čtyř strážnejch a všichni tři zabrali za poklop nad korunou. Rozezněl se alarm. Loupež se musela odložit. Výpravě se podařilo ve zmatku uniknout z muzea.

Poníci z Hollow Shades se ale jentak nevzdávaj. Jedinej zádrhel byl vlastně magickej alarm, a proto Starfish sehnala antimagickej krystal. Koupila ho zadarmo, když se prodavač nedíval. Všichni pak strávili noc ve křoví na náměstí jako bezdomovci.

Když se ráno vypotáceli na ulici, okamžitě je zatkli stráže. Že prej ukradli korunu grifinů. Trojice si vymohla slyšení přímo u princezny, že tam se všechno určitě vysvětlí. Nevysvětlilo se nic, místo toho z nich Celestie postupně vytáhla přiznání ke všmu co provedli. Usoudila ale, že korunu musel ukrást někdo jinej, a nabídla jim odpuštění, když skutečnýho zloděje vypátraj.

Ukázalo se, že lístky co trojice "vyhrála", byly ukradený skutečnějm VIP hostům pozvanejm na otevření muzea. Po ohledání místa činu se našly černo-šedý žíně. Tim byl problém vyřešen! Jedinej takovej poník, kterýho znali, byla A. K. Yearling. Celou kariéru tajně kradla artefakty, a co by jeden nečekal - zrovna byla ubytovaná v Canterlotu. Všichni tři vtrhli do jejího pokoje a začali hledat korunu. Vyjevená spisovatelka se zmohla jenom na nadávky. Koruna ale nikde. Lumber jí sežral chlebíčky z ledničky a výhružně nadrobil na koberec. "Chceme jména!" Nakonec dostali jméno Shadow Mark. Slavnej zloděj, taky s šedočernou hřívou, a sídlo živnosti měl ve slumech hned pod Canterlotem.

Výprava se rozhodla vydávat za partu gangsterů, co si chtěj najmout Shadowa na ukradení koruny grifinů. (O krádeži zatim nikdo mimo vládní kruhy nevěděl.) Shadow Mark jim sdělil, že na krádež koruny si ho už někdo najmul. A dokonce už se jí vydal šlohnout, jenže na místě našel jen zmatek a prázdnou vytrínu. Byl z toho celkem zničenej, protože tohle měla bejt jeho poslední loupež, než odejde do důchodu. Teď po něm místo toho jdou všichni gardisti v zemi, protože se stal prvnim podezřelym. Odkázal poníky na kapitána kotvícího v Horseshoe Bay, ten měl korunu vykoupit.

Kapitána si zas najal přes prostředníka někdo neznámej z Griffonstonu. Za obrovskou sumu bitů. A slíbil, že když mu předaj korunu místo Shadow Marka, tak se s nima rozdělí. Na to si plácli a všichni vyrazili přes moře. Po pár mílích plavby se poníci sami pozvali do kapitánovy kajuty a společně se kochali výhledem na moře z otevřnýho okna. Pak už kapitána nikdo neviděl.

Na gryfský straně oceánu se ukázalo, že korunu si objednal jakejsi gryfí vévoda. Proč, to je vlastně už moc nezajmalo - hlavně se co nejdřív zbavit blbýho úkolu od princezny. Poislední zbyjvající stopou byla jednorožka Crystal Fire, která pomocí starodávný koruny chtěla na svět přivolat chapadlový potvory z chapadlový dimenze. Nebo možná ne, ale znělo to jako dobrej příběh. Jenže nikdo nevěděl kde jí najít. No, o mocnejch magickejch jednorožcích by mohla něco vědět Celestie. Takže cesta zpátky.

Celestie věděla. Crystal dokonce bejvala její žačkou ve školce pro nadaný jednorožce. Nasměrovala je do jejího bytu, kde našli lednici plnou chlebíčků a mapu s velkym červenym X uprostřed divočiny. Co se dalo dělat, budou muset vyrazit na pěší tůru.

Na místo X dorazili celý pomláceny a vyčerpaný, páč se střetli s Timberwolfem, kterej je slušně zvalchoval. Asi se budou muset s Crystal nějak domluvit, protože násilím nic nezmůžou. A nebo ne, jak se ukázalo. Našli Crystal v magickym tranzu na nádvoří prastarejch ruin; před ní otevírající se portál a zářící gryfí koruna. Bylo to o fous, ale Crystal se podařilo zeškodnit včas. Takže teď vezmem jednorožku a korunu k princezne Celestii? Hmm, ne. Prodáme jí vévodovi. Celestie řikala jenom "vypátrat zloděje". Takže zase přes moře.

Vévoda všem dohromady vyplatil 9000 bitů. To znamená doživotní dodávku chlebíčků. Pak se vévoda začal ďábelsky smát a mezi řehtáním a nádechama mrmlal něco o sjednocenym Griffonstonu a zaručeně vyhraný občanský válce. Mno, to jakože nikdo neslyšel. Pořád měli Crystal Fire a když jí dost včas předhoděj Celestii, třeba to dopadne dobře.

Problém byl, že Crystal táhli všude ssebou a všechno slyšelay a asi nebude chtít kooperovat. Bude muset zapomenou. A když něco potřebujete, Zecora na to má vždycky lektvar. Lumber s Foehn teda poslali Starfish za Zecorou. (Roztomilýmu hříběti vždycky všechno projde.) Starfish jen dokola opakovala, že viděla věci tři tečky, že musí zapomenout tři tečky. Na všechny zebřiny otázky odpovídala tři tečky a dívala se do prázdna. To zapůsobilo. A tak na cestě do Canterlotu nalili do Crystal lektvar, kterej jí vymazal posledních pár tejdnů z paměti.

Do Canterlotu už dorazili zprávy o válce, vyslaci ze země gryfů panikařili a princezna musela zveřejnit, že o korunu přišla. Obětní beránek v podobě svázaný jednorožky aspoň na chvilku uklidnil situaci.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#43
Výborný zápis. Zasmál jsem se Pinkiesmile

Jen dodám, že scéna s A. K. Yearling měla ještě jednu komickou úroveň. Když jsem mluvil o nalezených černo-šedých žíních, měl jsem zrovna náhodou příručku otevřenou na straně, kde byla vyobrazena Daring Do. Hráči jen řekli "to musí být ona!" a vydali se za ní Pinkiesmile
Care for a diamond? RRROAAARRRR
Odpovědět
#44
Výborný zápis, jen sousedi si asi musí myslet, že jsem magor, jak se tu nahlas chlámu Rainbowlaugh

btw. co se vlastně stalo s tou druhou korunou, která byla "zapůjčena" v muzeu a cestou na audienci s Celestií nenápadně odhozena do kolem-stojícího kyblíku?
" Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky. " Holly, RD
Odpovědět
#45
To už jste neřešili... problém toho uklízeče.

Ještě mě napadlo, že z příběhu vlastně pořádně nevyplynulo, jak Crystal Fire tu korunu ukradla. Je teda fakt, že jste se neptali ani po tom nijak nepátrali. A Crystal Fire to teď už sama neví Pinkiesmile
Care for a diamond? RRROAAARRRR
Odpovědět
#46
No jen aby naštvanej uklízeč nepřišel časem s nějakým plánem na pomstu. Pokud ho s tou korunou teda chytli. V opačném případě by mohl poslat aspoň děkovný pohled odněkud z plážového resortu Rainbowlaugh

My se fakt neptali? Se asi obecně předpokládalo, že jako Celestiina žákyně bude znát nějaký speciální unicorní kouzla na obcházení alarmů (je Celestia v tý škole učí teda pěkný věci) Rainbowlaugh

btw.: co se vlastně stane se schopnostma, co budou na úrovni 12 při dalším levelování? Skočí rovnou na 20, když mezi dvanácti a dvaceti-stěnkou jiný kostky nejsou?
" Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky. " Holly, RD
Odpovědět
#47
Neptali, ale jo - takto bych to vysvětlil také.

Jop, z 12 na 20. Mezi tím nic není.
Care for a diamond? RRROAAARRRR
Odpovědět
#48
Yaay, dvacítkový Tornádo coming soon, MWAHAHAHAHA Rainbowlaugh
" Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky. " Holly, RD
Odpovědět
#49
Další hra bude v neděli v 10:00 v Mephitu na Smíchově.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)