Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
[diskuze] Migrace na nový systém
#1
Otestujte nový systém zde: https://test.bronies.cz/

Zjistili jsme, že nejsme schopni zmigrovat nase fórum z aktuálně již rok nepodporované verze PHP na PHP 7.3. Samotné fúorum je v pohodě, ale pluginy, co používáme jsou již hodně zastaralé, PHP 7.3 nepodporují a podporovat asi ani nebudou.Takže máme v podstatě jen jednu rozumnou možnost, a to kompletně zmigrovat na jiný systém.

Tímto bych chtěl otevřít na toto téma diskuzi.

Nejdřív bychom měli dát dohromady, co vlastně všechno potřebujeme?
 • Fórum
 • Možnost stanovit globální a lokální moderátory
 • CMS - statické stránky s adminem definovatelným obsahem
 • Mapa členů?
 • Kalendář?
 • ?

Pak se můžeme zamyslet nad tím, jaký systém by pro nás byl nejvhodnější:
Pak je tu otázka, jestli zmigrovat všechna data, nebo archivovat aktuální verzi pro read-only přístup na subdoméně a začít tvořit obsah na zelené louce (jen s migrací uživatelských účtů).
Odpovědět
#2
Já teda systému moc nerozumím, takže to nechám na vaší odbornosti  Twilightblush

Co se migrace dat týče tak navrhuji přenést část obsahu jako srazy, tvorbu, oznámení a zbytek nechat jen pro čtení aby mohli zajímavé diskuze začít nanovo (třeba by to i fóru vrátilo víc život).
eternal shyness  Unsuresweetie  
The more I try to hide my doubts the more that I find, perhaps I should give up and just pretend i don't mind.

DeviantArt
Odpovědět
#3
Přenést vše imo
Cuteness, ponies, kittens, animals, plushies, friendship, hugs, positivity, happiness and unexpected amounts of alcohol Flutterryay
Odpovědět
#4
Ještě bych tam možná přihodil Simple Machines Forum může to být další z možností v minulosti jsem ho párkrát použil. Co se týče migrace stávajících dat určitě ano, v jakém rozsahu to si netroufnout říct. Asi v tom největším možném ale sám vím že to může být dost velký [spoiler: pain in the ass] proces.

Edit 20.1: Jak píše ještě MrMaidx, Mapa členu a Kalendář jsou prvky které fungují "fire & forget" a už roky tam nejsou aktuální data. To samé platí o chatu (IRC) a Mumble bych nahradil Czequestrijským discord serverem.
Czequestria 2019 stream. Další srazy a přednášky jsou v mém webu a YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Web|Twitter|Steam
Odpovědět
#5
Na kalendář a mapu členů bych se vyprdnul. Ani oficiální akce se nedávaly do kalendáře a mapa je dost matoucí, protože pro spoustu členů je už neaktuální.
Odpovědět
#6
Dokud budou zachovana stara data, at uz prenesena nebo jako archiv, tak mi je ve finale jedno, jakou to bude mit podobu :] Je tu spousta tvorby, ktera by jinak byla ztracena
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#7
Osobně jsem pro přesun - viděl jsem několikrát ta Read Only řešení na subdoméně a většinou to zanedlouho bylo jak pěst na oko.

Pokud to jen trochu půjde, určitě bych přesunul uživatelské účty a jejich status (role, reputační systém, bany...), témata, příspěvky, přílohy. Tohle by snad mohlo jít snadno - pokud jde o "vyčištění", řešil bych to až po migraci (přesun některých témat do archivu, smazání uživatelů, co se více než rok nepřihlásili a mají 0 příspěvků... - je to trochu jiné téma než migrace samotná).

Mapu členů dneska imho už netřeba, kalendář bych taktéž v tuhle chvíli neřešil (nikdy to moc nefungovalo - někdo se o to totiž musí starat; aktuálně je ve vývoji trochu jiný systém, třeba se ho později povede integrovat i sem).
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#8
Bylo by dobré pokut by to šlo ten kalendář propojit s Brony-Google kalendářem (jehož autorem je Hladu357), kde jsou všechny velké a i některé menší akce, mapa členů je možná trochu zbytečná, ale možná kdyby se to trochu upravilo...
eternal shyness  Unsuresweetie  
The more I try to hide my doubts the more that I find, perhaps I should give up and just pretend i don't mind.

DeviantArt
Odpovědět
#9
Díky za připomínky. Určitě budeme migrovat minimálně uživatelské účty, zase až tak na zelené louce jsem neplánoval začínat Pinkiesmile Spíše mi šlo o obsah fóra. Ale klidně to můžeme zmigrovat všechno, pokud to nějak rozumně půjde.

Přidal jsem do seznamu Simple Machine Forum. Taky použitelný systém.

Jinak nechybí vám tu třeba sekce na fotky nebo tvorbu členů? Myslím tím přímo specializované sekce na tohle, takže by se to nemuselo postovat do fóra.
Odpovědět
#10
Možnost výměny pluginů za jiné, nebo případně "osekání" funkcionalit aby pluginy nebyly potřeba, není? Příjde mi škoda přijít o fórum se zaběhnutým stylem a systémem v době kdy už tak není moc aktivní, mohlo by to odradit ještě další uživatele od nějaké aktivity.
První Equestrijský Drakobijcobijec
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)