Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 3.8 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaše nedávné zážitky
Tento týden jsem se docela pobavil při rozhovoru s jedním človíčkem, co mne požádal o radu s programováním.


Bohužel chtěl poradit s článkem, který jsem psal před mnoha lety, a zrovna v oblasti, ke které jsem přičuchl jen okrajově (MIDI). Mno, nepovažuji se za dobrého programátora a v době, kdy jsem ten článek psal, jsem byl totálně zelenáč, ale to je vedlejší. Každopádně naše velmi podmětná konverzace, kde jsem onoho člověka zřejmě urazil tím, že jsem hned nenašel chyby v jeho programu, a poukazoval jsem mezitím na jiné, skončila těmito slovy:


ty nenaprogramuješ nic to je každému programátorovi hned jasné dokonce i mně

to že do toho fušuješ je k neprospěchu věci

radši dělej manuální práci a výpočetní techniku nech lidem jako jsem já

Turbo Assembler není objektově orientovaný jazyk, ani jeden Váš program nebyl nikdy spuštěn.

Jazyk Pascal, syntaxe IF THEN ELSE , před else středník nepatří celek Begin End za THEN končí bez něj

..

Nikdo z Int21h.cz nemá tušení o tom co je to retro programování ani co je to programování obecně.


(to mimo to, že mi bylo doporučeno, že můj 486DX s DOSem není dost DOSový, a proto mi tam jeho program nefunguje dobře, a bylo mi doporučeno si koupit nějaký moderní stroj, a dát si tam DOSbox Pinkiesmile )

Asi bych si hodil mašli, kdyby to nepocházelo od člověka, který vytvořil procedury následujícího typu Pinkiesmile


Procedure VGA_BarZ(x1,y1,x2,y2,Barva,BufferTo:Word);
Var Xa,Ya: Word;
Begin
 For Ya:=y1 to y2-1 do
 For Xa:=x1 to x2-1 do mem[BufferTo : (Ya*320+Xa)]:=Barva;
End;


a považuje je za kód, který funguje. Inu, v tom má jistě pravdu.


Co z toho plyne za ponaučení, milé děti? I pomáhat se musí umět. Nikdy jsem nebyl moc dobrý učitel, o počítačových kroužcích, co jsem vedl asi 2 roky taktně pomlčím.

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
(14.01.2016, 14:42)Martin Napsal(a): konverzace:
Turbo Assembler není objektově orientovaný jazyk...

Rainbowlaugh.
Ne vážně, tenhle člověk je fakt dobrej. Myslím, že jsi zcela kvalifikován proto, abys mu vysvětlil, co je to jazyk a co je to vývojové prostředí. A navrch bys mu mohl přihodit význam assembleru a že přes veškeré jeho zapálení pro věc prostě objektově programovatelné procesory neexistují.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
@Elevea: To mi ani nemluv, to byl jeden z dalších zážitků. Ten človíček totiž na netu našel nějakou mou 10 let starou zapomenutou skorojednotku (hurá, kostlivec ve skříni), kterou jsem psal už nevím pro koho, aby si ji dodělal, a bombardoval mě, že mu shazuje program. Už asi OT.
Jako, ano, zapomenout LES DI,pointer u VARově předávaných proměnných je na zabití, ale že mu pak nefunguje ani zápis zápis adresy vektoru přerušení (u mě zkoušeno), nehledě na to, že mi pak vysvětluje, že konstrukce POINTER+2.WORD (práce se segmentovou částí) skutečně, ale skutetečně nemůže fungovat, to už jsem nevěděl, zda mám brečet nebo se smát (zabte mě, ale je to jen WORD PTR [POINTER+2] v bleděmodrém, ne? Byť možná nějaká pascalovská "prasárna").
A nejhorší/nejlepší je na tom ale to, že v něm člověk poznává sám sebe, když mu bylo tak 15 let Rainbowlaugh To jsou pak takové ty chvíle, když už jeden začíná pochybovat, jestli fakt náhodou není pitomec.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Můj dnešní zážitek? -> Historie se opakuje. Jednou odsouzen, navždy odsouzen.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
Dnešní podivný zážitek. Sedím ve škole a učím se matiku z online aplikace. Najednou přestane fungovat jak ta aplikace, tak náš školní portál. Říkám si co to a zkouším Google - nic. Hromadu dalších stránek - nic. Bronies.cz - bez problému. Nevím, asi se mi školní síť snaží něco říct...
Odpovědět
Tom0147> Pinkiesmile hehe, mam podobny Pinkiesmile vcera prijdu do prace a vsechny hodiny u nas v praci se zastavily na case 12:50. dobry, to se stava, normalka. prijdu domu a moje hodiny v kuchyni....ano, zastavene na case 12:50...snazi se mi cas neco rict? Rainbowhuh
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Jdu si nechat uděla příští týden tetování a nikdo o tom z přátel a rodiny neví
.
Odpovědět
Baterka: a bude to ponik? Pinkiesmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Ani náhodou ! Takové pako zase nesu.
.
Odpovědět
Poslední dobou jsem si všiml takového trendu, že když si někdo jde nechat udělat první tetování, tak to strašně řeší, vymýšlí, je nesvůj, není si jistý. Pak si ho nechá udělat a za pár dnů má další. Rainbowlaugh
Tak se nám tu pak pochlub. Já vím, že já chci taky jedno, ale zatím jsem si o tom nic nezjišťoval. Nejtěžší asi bude najít nějakého dobrého tatéra, který to bude umět dobře.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: