Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5. výroční Zimní karaoke party
Dnes pre-party, zejtra Conaoke, nezapomeňte vstupenky mít vytisknuté, dohledávání celkem dost zdržuje. A prosím žádné spoléhávání na mobil, jak se píše v Emailu.
Překlady, povídky to je moje ^^
http://www.youtube.com/user/Pipa9437
http://pipa9943.deviantart.com/
začal podporovat Český dabing -> great to be different Twilightsmile
píšu se s malým p
"One small thing, can make a really big difference." - SkyStar
"Fire alone can save our Clan."
Odpovědět
no mě to stejně zaujalo a vzhledem k tomu že to stejně nezvládnu bych to mohl prozradit

třeba se najde někdo kdo má zkušenosti

v postatě jsem chtěl udělat balíček svitků jaké dostává Twilight od Celestie

---nabarvit, narthnout/nastřihnout papír a vysusit aby vypadal jako starý papír/pergamen nebyl problém
---červená stuha nebyl problém

---
---
problém nastal když jsem chtěl udělat voskovou pečeť
nápad jsem dostal pozdě a neměl jsem čas koupit pečetní vosk (musel jsem použít obyčejné svíčky)
jenže k tomu potřebuju lihový kahan, nebo jiný způsob jak rozpustit svíčku (horká voda/fén atd.) abych neušpinil vosk sazemi
vosk jsem rozpustil apoužil jsem vykrajovátko na cukroví abych dostal kruh z vosku o průměru akorát na A4 papír

tady začaly komplikace

1.) pokus --- když jsem do formičky rozpustil celou čajovou svíčku dostal jsem blok vosku o tloušťce asi 2cm. pokusil jsem se blok rozříznout nožem a rozdrobil ho
2.) pokus --- rozpustil jsem půl svíčky a blok byl asi 1cm tlustý - pořád moc. Když jsem začal nožem seškrabovat vosk abych ho nerozdrobil, dostal jsem nerovný povrch který jsem nedokázal uhladit
3.) pokus --- rozpustil jsem asi třetinu svíčky a dostal blok akorát tenký, ale když jsem se do něj pokusil vyškrábnout "C" jak vypadá na svitku výsledek byl příšerně nehezký. Pokusil jsem se nahřát špičku nožíku z manikurní sady abych písmeno zaoblil a blok jsem proděravěl
4.) zopakoval jsem pokus tři, ale neproděravěl jsem blok, jenže výsledné písmeno nevypadá hezky - i tak jsem to ale prubnul. blok je bílý, takže jsem se snažil přijít na barvu která by mohla držet na vosku (vodovky rozhodně ne, tempery taky ne - oboje je ředitelné vodou a vosk je mastný. Sprej jsem zlatý nesehnal a lak na nehty by možná fungoval, ale nenapadl mě a zlatý taky nevím kde bych sháněl. Rozhodl jsem se pro akryly které jsou v podstatě kvalitnější tempery. První vrstva téměř vůbec nedržela a barvila (zašpinil jsem jak stužku tak svitek) druhá a třetí vrstva sice vypadá o něco líp ale pořád se smazává
5.) pokus --- opakování čtvrtého ale nechal jsem barvu na vosku zatuhnout dřív než jsem se pokusil dát celou věc dohromady, nicméně univerzální lepidlo naředilo barvu a opět zašpinilo svitek i stužku a odlepovalo se než konečně po asi hodině zatvrdlo

tím jsem dostal svým způsobem "prototyp" svitku se kterým ale zdaleka nejsem spokojený a víc jsem nestihnul (skončil jsem asi před dvaceti minutami)

vzhledem k tomu že původní nápad byl doplnit svitky o záložku z "pergamenu se stužnou zatavenou do pečeti, nabarvenou a s vyrytým CM Celestie/Luny...

ech no když vše půjde dobře mohl bych mít tuhle záležitost v solidní kvalitě i ve větším množství tak na příští vánoční večírek

a ted si jdu lehnout protože jsem příšerně unavený a ráno vztávám na vlak
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět
Hele pokud si pamatuji dobře postup z tábora. Tak normálně to udělej jako pečeť vosk nakapat normálně na místo určení, bez lepidla a z brambory si uděláš pečetidlo. Je to složitější ale jde to i tímto způsobem.
Překlady, povídky to je moje ^^
http://www.youtube.com/user/Pipa9437
http://pipa9943.deviantart.com/
začal podporovat Český dabing -> great to be different Twilightsmile
píšu se s malým p
"One small thing, can make a really big difference." - SkyStar
"Fire alone can save our Clan."
Odpovědět
rozhodně se můžeme pobavit pokud budeš na akci
nicméně teď když budu mít čaš budu si dšlat pečetidlo z modelovací hmoty/moduritu
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět
Alrighty, cosplay doděláno, dárky hotové, sbaleno a lístek vytisknuté.ONWARD TO PRAGUE!
Odpovědět
Dárek dokončen včera v noci - doufám, že se bude líbit Pinkiesmile jinak na pre-party dorazím o chvíli později přímo z práce.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Jen pro jistotu, pokud ta informace včera někoho minula:

(15.12.2016, 21:33)Jamis Napsal(a): Důležité upozornění pro všechny účastníky pre-party:

Restaurace, kde se koná pre-party, nevaří!

Doporučujeme proto využít k večeři restaurace ve městě ještě před začátkem pre-party. Alternativně lze využít Resturant Petřín v areálu Strahovských kolejí (na bloku 8). Mějte však na paměti, že pokud se vás tam sejde šedesát, budete na jídlo čekat déle, než byste chtěli.

(15.12.2016, 21:44)Jamis Napsal(a): @a10: objednané jídlo se dá donést a sníst i vevnitř u stolu - informace od provozního zmíněné hospody. Taky mi doporučil objednávat hromadně (nejen pizzu) třeba z http://www.rozvozy.cz/ (znám, používám během serverových odstávek v práci a taktéž mohu doporučit)

Restaurace má sice v nabídce mraženou pizzu, nicméně mají jen jednu mikrovlnku, takže její příprava potrvá 20 minut. Budou mít dost práce s obsluhou pitiva u nás všech (byl nám přislíben posílený personál), takže reálně na jídlo na místě raději nespoléhejte.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Jen takový menší dotaz. Dá se na místě platit kartou? Díky.
Odpovědět
Před necelou půlhodinou jsem vyrazil z Brna, vlak je úplně narvaný. Rainbowlaugh

Ještě bych měl taky jeden dotaz, který by mohl mít i někdo další... Má smysl si koupit celodenní jízdenku na pražskou MHD?
Jak jsem to tak propočítal, tak myslím, že spíš ne, ale radši se ještě ptám...
Dík za info. Twilightsmile

Odesláno z mého Pony Xperia Z2 pomocí Twilight's magic
Nejčastěji mě můžeš potkat tady:
1. Scuky v Brně
2. Olomócky sčoche
3. Ponyhoof


Aktuální oblíbené hry: My Little Pony (Android Game) - můj kód: 30dd0 | SF Game
Odpovědět
Dunno, denný lístok máš za 110, 90min za 32. Ak plánuješ kúpiť >3 hodinové, kúp denný, inak 1-3 hodinové.
Jeden potrebuješ na cestu tam, jeden na cestu späť. Ak budeš plánovať ešte 2+ výjazdy v dĺžke 31-90min, kúp si denný.
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)