Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poníci ve 3D na domácím kinu/počítači
#3
Páni, víc než dost Pinkiesmile

1) Používám klasický LCD projektor Epson, i když by se hodil spíše DLP, protože ty většinou mají vyšší kmitočet a tak je k nim možné připojit výstup z VGA převodníku, který většinou háže 100-120 Hz (moje LCD má max. 85 Hz, takže některé snímky zdvojí a tím vznikne desync a stereo 3D je fuč)

3D projektory mají v sobě většinou polariační filtry, možná existují i anaglyfové projektory. Lze to také sestavit ze 2 obyčejných projektorů, kde použijete různé orientované polarizační filtry a pak stačí běžné plastové brýle z kina.. Ovšem musíte generovat obraz ze dvou zdrojů (prakticky by se asi dal sehnat rozbočovač, který by dělil signál sudé/liché snímky do obou projektorů).

1a) 3D projektory jsou samozřejmě dražší: http://www.edimensional.com/product_info...cts_id=101 Většinou v sobě mají nějaký ten 2D/3D převodník.

2) sestava zvládne pouštět také přímo 3D filmy, pokud jsou tvořeny signálem PageFlip (ale možná že jsou už i novější, co umí i jiné formáty). Stačí přepnout vstup z 2D na 3D (pak se vypne převod).

3) brýle jsou univerzální.. jsou buď s kabelem a nebo bezdrátové.. k TV se kupuje taková krabička, která čte video a audio signál, provede výpočty, upraví obraz a vychrstne zase video signál (buď S-video nebo Cinch). umí PAL i NTSC. K počítači se dodává jen dongle, které nic nepřevádí, jen generuje přerušovací signály levé/pravé oko pro brýle z VGA signálu. Tam je nutné zajistit převod 2D filmů do 3D SW přehrávačem.. Lze si třeba ale naprogramovat hru, kde si ručně vygenerujete obraz pro levé oko do lichých řádků, pro pravé do sudých, pak na vteřinu nakreslíte na prvních pár řádků barevný kód, a brýle tím aktivujete taky.. Dodává se dokonce i speciální SW, který Vám umožní hrát všechny Direct 3D a podobné hry na brýlých (jen Vám klesne framerate, protože se generuje zdvojený obraz).

Skloubit Brýle jde s čímkoliv, kde je generátor signálu (samy do sebe video neládují, jsou to závěrkové brýle, co zakrývají střídavě oči). Takže DVD Přehrávač + X3D + projektor; nebo PC + dongle + monitor; nebo PC + dongle + projektor s VGA vstupem.
Teď odpovědi ve stručnosti: Ajsmug

2D film může být kterýkoliv, 3D myslím speciální (třeba s anaglyfem se pracovat nedá, ale na to stačí běžné papírové brýle)

Vybavení:

- stačí libovolný 2D projektor; pokud bude zdrojem signálu TV, stačí do 60 Hz, ale počítejte s blikáním obrazu (jen 30 Hz na oko! u PALu jen 25). Pokud bude zdrojem signálu PC a chcete kvaliní obraz, je třeba mít alespoň 120 Hz

- přehrávač stačí libovolný, co umí na výstupu prokládaný PAL nebo NTSC, je jedno zda jde o DVD přehrávač, PSP nebo TV-Out z PC

Na oboje je třeba něco, co řídí brýle (jsou ale i jiné systémy, třeba brýle s obrazovkami, ale ty stojí samy o sobě asi 10.000 Kč). Takže pro PC stačí dongle, pro TV je třeba X3D.. Na PC ale pak ještě potřebuješ SW, co generuje 3D obraz (pokud už není) a pak ovladač dongle (dá se ale stáhnout utilta na tray, kde si jen vybereš mód, a ona ho zapne/vypne).

Na Mumblu zatím nejsem Ajsmug

Princip 3D co používáme tady je vlastně tak, že se střídavě zobrazují obrázky pro levé a pravé oko, a brýle ti vždy zastíní to druhé..

V kinech se používají polarizační brýle, kde jsou na plátna dva obrazy Vertiální + Horizontální, a brýle mají opačné filtry, takže každé oko vidí jen ten jeden obraz, a není nutné zdvojování snímků, ale zase se to nedá udělat běžnou technikou (koupit polarizační filtry a 2 projektory je otázka tak do 10-15 tisíc, ale zatím jsem neřešil jak separovat signál)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Poníci ve 3D na domácím kinu/počítači - od Martin - 30.05.2012, 11:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: