Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festival Fantazie 2013 podpultové info!
Nudný život? Možná.. jak se to vezme.

Ještě jsem doma sepsal trochu podrobněji hodnocení Xeeleho přednášky (viděl jsem jen dvě, a k té Darmově nemá prakticky nic negativního). Ovšem, je to negativní počin, takže můžete směle přeskočit. Nic osobního..

Ještě bych doplnil své plytké hodnocení přednášky o fyzice v Equestrii od Xeeleeho.. Když se mi to ustálilo v hlavě, tak zase musím uznat, že informace o vystřelení AJ do vzduchu byla celkem nová. Je trochu jen škoda, že se nikdo nepozastavil nad tím, jak asi daleko od vesnice má Twilight umístěný svůj strom (na který pak Rainbow dopadla). Nebo možná ano, ale přeslechl jsem to (slabě nastavený mikrofon - ano vím, líná huba holé neštěstí, ale naštěstí ozval se někdo jiný). Jinak to ale než přednášku připomínalo debatní kroužek. Dost informací bylo spíše než od přednášejícího od publika.

Co se týče Pinkie Pie, většina jejího chování je spíše interakce s publikem a umělecká licence. Porušení 4.zdi nemá většinou žádný dopad na samotný děj, a lze ji s trochou nadsázky brát jako určitého "vypravěče", kterého také nikdo v ostatních filmech nehledá a nepovažuje hlas znějící od nikud za porušení fyziky. Proto např. její vystřelení na ohňostroji lze brát spíš jen jako zvýraznění jejích pocitů pro diváky. Nikde není psáno, že ji ostatní poníci nemohli vidět jen jako extrémně šťastnou, ale stále s nohama na zemi. Stejně jako když se postavě u hlavy objeví žárovka nebo rozlícená Twilight propukne v Rapidash Pinkiesmile Větší počet nohou = velká rychlost? Ale jo, jako vtipné vysvětlení to jde a má to i svou "logiku" Pinkiesmile

Co lze brát jako porušení fyziky je její super rychlost, když honila Dash v epizodě Party of One (kterou jste nezmínili). Proč třeba nehaním tohle, když mi tolik vadí nelogičnost v jedné scéně EqG filmu? Protože je to Pinkie Pie a od ní se čeká, že se bude chovat nelogicky (proto také její vedlejší role, kdy je vážná, působí velmi zajímavě a skoro jako pěst na oko). Asi jako od vtipu "Přijde trpaslík do tunelu a vidí tam tmu.." nikdo po prvních dvou slovech nečeká, že to bude vtip ve stylu "Vis, jaky je nejlepsi textovy editor? Vim.. " (zatímco Twilight totálně vypadla z role, ovšem zase ne tak moc, aby to bylo logické). Navíc i nesmyslná rychlost se dá v rámci totálně ujetého filmu zdůvodnit Rainbowlaugh (znáte Není král jako král? Kuzco: "To není možné! Jak to, že's tu byla před námi?" Izma: "No... eee.. Jak to, Kronku?" Kronk: *spustí nákres situace, kdy jasně prohráli* "Nemám tušení, je to proti vší logice" Izma: "Tak nic" Pinkiesmile ).

Proti kritizování tornáda vytvořeného pegasi (a mega schopnou Fluttershy jejíž wingpower je hodně byvoko okolo 40) nic nemám, ale nad samotným nasáváním vody vírem bych se tolik nepozastavoval. Konec konců, síla hurikánů je daná právě tím, že nad oceánem "nasávají" odpařenou vodu. Je ale pravda, že by tímto nenasáli vodu uprostřed trychtýře (natož v tomto skupenství a tvaru), ale spíš by vystřelili do Cloudsdale Twilight i s tím jejím přístrojem Ajsmug

Je pravda, že Sonic Rainboom a hlavně zatočení v téměř pravém úhlu je asi největší fyzikální úlet, který autoři zvládli (a paradoxně během události, kterou se jinak snažili celkem povedeně zachytit co nejvěrněji).

Ovšem hlavním kamenem úrazu byl mluvený projev autora. Když pominu, že svůj projev spíše směřoval k prvním pár řadám (nevím kdo, ale pro někoho byla přednáška tak zajímavá, že si četl), tak prokládání každého slova (nebo každého druhého) zvuky typu "ééé" (následně i "áá") nevytváří ten správný dojem (schválně jsem to jednu chvíli počítal, během asi 10-15 vteřin jsi to proložil 7x). Korunováno to bylo prostoji, kdy se několik minut neřeklo ani slovo (a statický obraz na plátně to nijak nevylepšoval).

I improvizovaná přednáška může mít švih, i když autor má problémy s technikou a nebo se mu často daří otevírat nesprávné obrázky, atd. A nemusí to být ani na úkor humoru. Řeknu to takto: byl jsem pak (a myslím že jsem tam zahlédl i někoho dalšího s pony plackami na tašce) na dvou přednáškách o Japonsku. Dva různí autoři (resp. autorky a naštěstí mám průpravu ze slovenských TV), ale mělo to švih, a nikdy by mne nepadlo, že pro mne bude téma o Asijských dracích tak přitažlivé (nikdy mne moc nezajímali). Rozhodně k tomu jistě přispělo i vmíchávání anglických slovíček do výkladu (ač vážná přednáška, lidé se smáli tolik, že proti tomu Xeeleeho přednáška byla chvílemi spíše truchlení u rakve).

Přednášku jsem bral vážně, takže pokud to bylo myšleno jen jako nezávazná sranda, pak je na místě omluva. V opačném případě ale platí výše uvedené.

Technické problémy ano, ale byly už minule, a navíc, nebyl to první den FF v PonyLinii. Fakt se s tím něco nedalo udělat? Zřejmě ano, protože druhá polovina přednášky už slyšet byla. Chápu trému při přednášení před lidmi, mám ji také (proto přednášky nedělám - ale jiní ano, takže by to zvládnout měli. Předpokládám, že si ji zkoušeli před tím, a také měli přednášky ve škole). Jenže, dalších X přednášejících s tímto problémy nemělo. Pokud vím, že mám trému, přichystám si záložní plán.

Těžko napsat něco pozitivního, když to skutečně nebylo moc kvalitní. A to nejen z pohledu "alespoň máme nějaké přenášky", ale i z pohledu Pony linie z PragoFFestu. Hodnotím z informačního a technického pohledu (nějak jako ve škole). Že se u toho většina ostatních lidí bavila (někdy jen bavili mezi sebou) je věc jiná.

A jen tak bokem, a kdyby Vás to zajímal názor na BronyDoc od nebronyho tak, jak byl promítaný na FF:

A kdyby Vás to zajímalo, názor na BronyDoc od nebronyho: "Bylo tam dobrý, že vysvětlili, co je cílem té skupiny, bronies. Že to není skupina, která neví co chce. Že je založena na přátelství a toleranci. Čekala jsem ale, že tam nebude jen o tom, jak blbci z celýho světa se dají do bronies a pak se sejdou na srazu. Čekala jsem něco víc. Bylo to zdlouhavý. Představili tam nějakého kluka, který tam něco kecal. Rodiče něco kecali. A pak se sešli na tom festivalu. Mohli tam víc ukázat hlavně atmosféru toho festivalu, a ne co se dělo před tím. Z toho tam skoro nic nebylo. Chvíle tam byla s Lauren a tím chlapem, ale jako, to se tam ty dva dny nic nedělo? Ale i tak to byla celkem blbost. Určitě bych si ten dokument domů nekoupila" (53 let)

Xeelee, chápu, že vytvořit přednášku není sranda, ale podle ohlášených pořadů jsi na to neměl méně něž týden. Bez urážky, ale prostě to byla zatím ta nejhorší přednáška o ponících co jsem kdy viděl. A v rámci celého FF vůbec Twilightoops

Věřím ti, že jsi se snažil přednášku připravit, ale bohužel to nebylo moc vidět. Jak píšeš, že jsi čerpal z ostatních krátkých přednášek, to bylo skutečně poznat. Bylo by to dobré i jako shrnutí. Ale to tempo bylo fakt pomalé, ubíjející. Je jasné, že se o tom lépe kecá než udělá, ale přednášející by měl umět alespoň improvizovat, když už se přihodí trable s technikou, nebo ho publikum neposlouchá/překřičí.

Možná vypadám jako nevraživý prevít, ale pocházím spíš ze společnosti, kde jsme se naučili upřítomnosti a kritické debatě. Samozřejmě, trocha empatie by neškodila, ale bohužel v tomto mám velké rezervy, takže brát ohled na cizí city mi je docela cizí. Pokud má někdo přednášku, beru to jako možnost mu říct, kde udělal z mého pohledu chybu. Není to podmínkou, že musí přednášku měnit nebo se dokonce nad sebou za myslet. Osobně se ale rád účastním kritických výměn názorů bez obalu, protože pokud se neustále bavíte s člověkem, který má naprosto stejné zájmy, všechno mu jen chválíte a on vám přikyvuje, to prostě není ono. Za to, když narazíte na úplný protiklad, alespoň si rozšíříte obzory. Proto mi nevadí konfrontace s lidmi, kteří mi oponují, jak jsou mé názory špatné. Někdo to může vidět jinak, a i když s ním nemusím souhlasit, alespoň si udělám obrázek o tom, jak to vnímají jiní. Samozřejmě debata končí v momentě, kdy protistrana zahájí útok vulgarismy..

Proč jsem tam seděl? Pár lidiček tady z fóra se mne snažilo přesvědčit, že budu totální blb, když tam nepojedu a o kolik toho přijdu. Inu, řekl jsem si, jedu tam kvůli BronyDoc (je to jedna z mála možností jak to vidět legálně a přitom za to zatím neplatit - určitě už v tuhle chvíli budu pro většinu z vás ten největší trotl, takže situace je jasná), a protože jsem dojel dřív než jsem čekal, zkusil jsem tvou přednášku (která podle názvu zněla zajímavě) a nakonec i Darmovu.

Chápu, že tě mé rýpání může urážet, ale nehodnotil jsem přenášku "jéé, něco o ponících", ani v rámci celého Pony FF, protože jsem viděl jen malou část, ale v rámci toho, co jsem na FF viděl. Nedopadla moc slavně. Ale abych byl objektivní, hodnotím i ji podle PragoFFestu. Upřímně, myslíš, že patříš alespoň do středního průměru?

Kdybych byl na celé pony linii, tak bych určitě hodnocení rozložil a neměl tolik času se vrtat zrovna jen v té tvé přednášce..

Je možné, že asi slovo "požehnaně" vnímáme poněkud jinak, nebo jsem seděl ve špatné části místnosti Twilightoops

Jestli tě to potěší/uklidní, na žádné další FF už nepojedu a tedy vás ani nebudu otravovat svou další kritikou. Avšak, zmiňoval jsem jen to, co se mi vysloveně nelíbilo. Tedy, můžeš brát, že zbytek se mi celkem zamlouval (například nápad, některé informace) a nebo mi to nepřišlo jako něco čím bych se musel zabývat.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! - od Mondrogar - 12.02.2013, 02:25
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od Sójový lecitin - 01.04.2013, 12:26
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od Sójový lecitin - 29.05.2013, 20:49
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od Sójový lecitin - 07.07.2013, 21:41
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od Martin - 08.07.2013, 07:17
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od Sójový lecitin - 08.07.2013, 10:44
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od NikolPegasister - 08.07.2013, 11:57
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! Víme datum! - od Sójový lecitin - 08.07.2013, 15:10
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! - od Sójový lecitin - 12.07.2013, 21:39
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! - od NikolPegasister - 20.07.2013, 15:29
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! - od Sójový lecitin - 23.07.2013, 21:21
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! - od Sójový lecitin - 25.07.2013, 10:20
RE: Festival Fantazie 2013 podpultové info! - od Sójový lecitin - 25.07.2013, 15:15

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)