Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravidla pro formátování textu
#56
Dám příklad na sobě.

K četbě si dítě musí najít svou cestu. Na začátku vám předčítají rodiče a později máte povinnou četbu (na začátku vám ji vyberou rodiče a snaží se vás naučit tři kapitoly denně, tam je výhoda toho, že knížka nemusí být tématicky odlišná zájmům dítěte. Mně osobně byla často nucena četba z historie (Eduard Štorch a další, kde mě bavily tak dvě knížky z deseti, ale pamatuji si je doteď Rainbowlaugh, poté nějaké Májovky a další. No a já měl pak ještě hokejové a další sportovní mládežnické knížky, které jsem četl docela s nechutí.) Nicméně, zlom přišel kolem jedenácti let, kdy jsem si našel Kulhánka, kterého jsem za rok zpracoval. K Žambochovi jsem si musel nejprve najít cestu, neboť jeho prvotina Seržant mě nebavila a dočetl jsem ji až o rok později, když jsem na to byl připraven. Nicméně, existují tací jako je Šlechta a další a pak už to jede.

Rozbor vět mě nikdy nebavil a nikdy jsem ho neuměl a to jsem napsal docela dost věcí. Je to věc dle mého názoru zbytečná, ale systém jak se co čárkuje se naučit musí. Ovšem souhlasím, že by se to mělo učit tak kolem 8 -9 třídy, ne-li až na střední. Přesně jak píšou v článku.

No a nakonec souhlasím s ostatními - Škola od četby spíše odrazuje. Proto si stojím za tím, že by měla dávat jen výběr na doporučení. (Z povinné četby mě bavilo tak pět knížek ze sta, ale byly to věci jako Machiavelli a další.) Hlavní tíha a odpovědnost by měla být na rodičích.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Pravidla pro formátování textu - od Frolda - 15.02.2014, 23:20

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)