Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Virtuálna Realita
#3
Aj o tomto som tam chcel napísať, no nejako som na to zabudol Rainbowlaugh
Kinect + oculus je pekná vec, no strašne nepraktická, ale uvidíme, neviem či dokonca final verzia oculusu nemá mať aj kamery...
Ja by som teraz oculus nebral, jednak preto čo bude vo final verzií a aj preto že by som si radšej počkal na 4k variantu, mne sa 720p strašne nepáčila, tie pixely boli strašné Twilightoops FHD to má už ale o dosť lepšie.
A ak to bude mať kameru a teda aj ar tak by bolo lepšie ešte chvíľku vydržať.

Čo sa týka Hololens, vyzerá to skvelo, no aké to bude, uvidíme...
Aj Kinect vyzeral pefektne, wow, úžasne...a ps move skoro nikoho nezaujímal, ako dobre pohybové ovládanie, no stále musíš držať nejaký ovládač v ruke, no pri Kinecte ovládaš celú hru len telom!
No a nakoniec to bolo presne naopak, pre mňa je kinect, respektíve to čo s ním M$ robí strašný fail, nesnimalo to, spomalenie reagovalo, alebo oneskorene či niekedy úplne nepresne... A za to ps move bol fakt skvelý, s tým dostalo hranie fakt nový rozmer či už box alebo strieľanie z luku.

Teraz ináč dá kúpiť za 90$ Leap Motion https://developer.leapmotion.com/vr zariadenie ktoré dokáže snímať ruky, dá sa dať aj priamo na kinect, no zase to skôr zatiaľ vidím len ako takú "srandu" lebo to nemá nejaké veľké využitie...sníma to tuším v dosť malom zornom poli. No každopádne je predčasné robiť nejaké závery, vyjde ešte finálna verzia Oculusu, možno tam budú už implementované technológie ako nejaké kamery na AR či niečo ako Leap Motion.


No a ešte k tomu AR, tu je video na ar od Jaguaru: No tam je to riešené cez sklo, čo je obmedzujúce, drahšie, zložitejšie a nedokáže to nejako extra zobrazovať...no také MS Hololens... to už by bola iná káva Twilightsmile a dalo by sa to využiť aj pri paintballe; airsoft, v navigacii po meste kde ti hneď všetko ukáže kde čo je (prípadne kto je kto Rainbowlaugh)

A oculus sa dá už spojiť s Razer Hydra (ktoré doteraz nemali nejaké využitie Rainbowlaugh) výhoda je väčší rozsah v pohybe a tlačítka, zas pri Motion Leap nemáte v ruke nič ale majú aj menší rozsah, no zas snimajú aj to či máte otvorenú/zatvorenú ruku.


Ešte jednotlivé zariadenia:

AR Headset Microsoft Hololens - ešte nevydaný:
[Obrázek: hololens.png] [Obrázek: Screen-Shot-2015-01-21-at-3.03.41-PM-780x432.png]

Jaguar VR prototyp:
[Obrázek: p022p5dv.jpg][Obrázek: jaguar-land-rover-follow-me-ghost-car-navigation.jpg]

Zeiss VR One headset pre mobily:
[Obrázek: zeiss-vr-one-5.png]

Samsung VR Gear headset len pre Note 4, cena250€ + Note 4, netuším čo mali v sebe keď ich takýto nápad napadol pre porovnanie Oculus Rift stojí 399$ a niečo podobné kde date hoci aký telefón a je to na úrovni oculusu 26€ http://eud.dx.com/product/neje-universal...MwRoss1jqD
[Obrázek: 2643624-vr+image+1.jpg]
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Virtuálna Realita - od Twingo - 01.02.2015, 18:32
RE: Virtuálna Realita - od Elevea - 02.02.2015, 09:57
RE: Virtuálna Realita - od Twingo - 02.02.2015, 11:33
RE: Virtuálna Realita - od Mácaman - 30.06.2015, 15:29
RE: Virtuálna Realita - od Mácaman - 17.08.2016, 10:44
RE: Virtuálna Realita - od Melgarh - 17.08.2016, 10:50
RE: Virtuálna Realita - od EresielRanwa - 17.08.2016, 10:56
RE: Virtuálna Realita - od Mácaman - 17.08.2016, 11:02
RE: Virtuálna Realita - od Melgarh - 17.08.2016, 17:27
RE: Virtuálna Realita - od niemand - 17.08.2016, 18:37
RE: Virtuálna Realita - od niemand - 26.04.2017, 21:01

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)