Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cosmission- platit vaši práci či ne ?
#3
Já, jako ten "ostatní", jsem v určitých situacích ochotný zaplatit za tvorbu. Situace je to taková, když se mi autorova tvorba líbí a chtěl bych nějaký jeho výtvor vlastnit a zároveň ho tímto v jeho tvorbě dál podpořit. Já jsem hodně materiální, to v tom smyslu, že digitální pro mě nemá téměř žádnou cenu. Proto jako obrázek myslím jen hmotné, originální dílo.
Takové jsem si zatím nikdy nekoupil, ale už se hodněkrát naskytly chvilky, kdy bych si moc chtěl koupit něčí tvorbu (i z tohoto fóra), ale jaksi nějak zrovna nebyla žádná možnost ji dostat.

U sebe bych ale mohl uvést příklad s hudbou. Ať už jsou to brony, nebo jiní indie hudebníci a skladby se mi líbí, tak nemám problém si to zakoupit za jejich cenu na bandcampu, nejlépe ještě na CD, úplně nejlépe vinyl. Někdy to mají tak, že song mají zdarma, ale pouze v MP3 nižší kvality, za bezztrátový FLAC se už musí zaplatit, což pro mě není problém, pokud se mi tvorba opravdu líbí a chci podpořit. Stejné by to bylo u obrázků. Kdyby byl nějaký, který by se mi obzvlášť líbil, tak bych byl ochotný i za tu digitální vezi zaplatit nějaký peníze a dostat to v rozlišení mega moc X hafo hodně, prostě kvalitní kus, který bych si pak mohl vytisknout a pověsit na zeď.

To je ale na každém autorovi, jestli si věří natolik, že svoji práci chce i prodávat. Buď bude dělat zdarma to, co ho baví, nebo si za to nechá platit a třeba se z toho stane i jeho hlavní zdroj příjmů. Každý si určí sám, co je pro něj nejlepší. A že si někdo nechává platit za něco, co ho baví dělat, tak tady by se dalo uvést příklad z Youtube. Někdo natáčí, baví ho to, má tam reklamy a třeba se tím i uživí. Já bych byl sakra rád za to, kdybych se mohl něčím živit a byla by to zábava.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Cosmission- platit vaši práci či ne ? - od D.K. - 12.07.2015, 20:49

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)