Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cosmission- platit vaši práci či ne ?
#5
Citace:- Pro ostatní - Kolik jste ochotni dát autorovi za jeho práci, zda ho vůbec platit  - jelikož je to "jenom obrázek."
To záleží na tom, jaká práce. Pokud si nechávám dělat něco složitého a z drahých materiálů, tak musím dopředu počítat s tím, že to nebude zrovna levné. A i "jenom obrázek" stojí nějaký čas, námahu a zdroje. Ale házet takhle dopředu nějakou cenovkou? No way! Moderní ekonomika je virtuální. Všechno má přesně takovou cenu, jakou a) je za to někdo ochotný dát a/nebo b) je to za ni někdo ochotný udělat. Sejde na tom, v jakém bodě se tyhle dvě kritéria potkají.

Citace:- Pro autory -Zda to považujete za méněcenné si nechat zaplatit za to co vás baví dělat.
Méněcenné? Jako, že tím prodávám tělo i duši? I ten největší umělec pořád musí občas i jíst Rainbowlaugh ale tohle je taky hodně subjektivní. Jsou lidi, kteří to dělají vyloženě pro peníze. Já to dělám prostě for teh lulz, ale kdyby mi za to chtěl někdo platit, hádat se (možná) nebudu.  
Je rozdíl mezi zábavou a prací. Je hodně činností, kterým se lidé věnují pro zábavu, ale kdyby jim za ně někdo platil, stane se ze zábavy práce a nechají toho. Tenhle jev je dle mě výstižnější a rozhodně bych ho nenazval považování něčeho za méněcenné.

Citace:- Zdají se vám taxy za  různé formáty, ikony,zpracování   přemrštěné ?
Jistě že zdají. Jak jsem předeslal výše, je to vysoce subjektivní záležitost. Pokud se mi něco líbí a chci to, budu za to logicky ochotný vysolit mnohem víc, než za něco, co se mi nelíbí a u toho se mi cena bude zdát nejspíš vysoká, protože to pro mě tu hodnotu nemá. To, že někteří načmárají něco v MS paintu a snaží se na tom trhnout 50 dolarů je věc druhá, ale hej... pokud se najde někdo, kdo jim za to těch 50 dolarů dá... můžu si myslet, že autor je hovado a kupec blázen, ale nemůžu popřít, že si to své místo na trhu nakonec našlo.
Citace:- Má to vůbec cenu nabízet npř Bronies,(dosaď libovolný fandom )  komunitě ?
Každá komunita vytváří specifický trh se specifickými požadavky... pokud je autor ochotný tyto požadavky a poptávku uspokojit, tak proč sakra ne.
Citace:- Nakolik se vlastně cenit ?
Natolik, aby to pro tebe nebylo ztrátové. Jak naceníš vlastní čas, je na tobě a ve výsledku ultimátně záleží hlavně na tom, jestli je někdo ochotný určitou částku vysolit a jestli ty jsi ochotný za určitou částku dělat. Zbytek je marketing.
Citace:- Díváte se na tyto nabídky skrz prsty - či to považujete za méněcenné ?
Zase s tou méněcenností. Huš, hipstře. Je to jejich volba, jejich důvody. My si můžeme myslet co chceme o čem chceme, ale nic to neovlivní.
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Cosmission- platit vaši práci či ne ? - od Discordian - 12.07.2015, 22:53

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)