Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výroba vlastního kostýmu/cosplay - Fluttershy
#11
update #1 - IstroCon

Vážně jsem si nemyslel, že výrobou to všechno skončí - až vyzkoušení v praxi teprve ukáže, co se povedlo a co ne. Můj první con na Slovensku se ukázal jako výborné testovací prostředí

6b) Motýli: Po předchozích pozitivních zkušenostech s křídly jsou oba motýli vyrobeni stejným postupem: šablona vystřižená z plastové modelovací podložky, následně potažená tyrkysovou látkou. Výsledek: supr!

[Obrázek: TECod6E.jpg]

K uchycení toho menšího do vlasů stačí obyčejná malá sponka - ani jednou nespadl a na paruce držel dobře. Jen je potřeba koupit sponku, která má jednu část zvlněnou a za tu přišít, jinak by ve vlasech nevydržel ani chvilku. Velký motýl do klopy má navíc z vnitřní strany kapsu na potřebné věci, takže netřeba sebou tahat další úložný prostor. O moc víc věcí, než peníze, občanka a mobil se tam sice nevejde, ale i tak to stačí. Navíc pohledy obsluhy u baru a kolemstojících lidí, když vás poprvé vidí, jak odepnete motýla a taháte peníze či mobil z téhle kapsy... priceless Rainbowlaugh

[Obrázek: 3Ap2TWC.jpg]

Doporučuju rozmyslet předem, co všechno do vlastnoručně dělaných kapes chcete schovat a podle toho volit velikost - pro lidi jako já, co sebou tahají spousty věcí, radši větší.

Uchycení ke kostýmu řeší dva velké cvočky našité na motýla a na zelený plášť. Proč na plášť a ne na žlutý základ:
  • integrita - motýl stejně jako plášť je součástí gala kostýmu a i když to zatím nemám v plánu, tak je možné kostým "očesat" o gala prvky a zůstat čistě jako Fluttershy
  • motýl má být "ozdobou do klopy" a měl by plášť částečně zakrývat
  • při uchycení k plášti netahá za základ, který máte na sobě a nezarývá se do krku - což by bylo patrné zejména ve chvíli, kdy do kapsy dáte něco těžšího (třeba kompaktní foťák)

6d) Kytky: na plášť a do hřívy. Ozdob v podobě květin je přece všude dost a dají se snadno pořídit, ne? Správně. Ne Rainbowlaugh respektive ozdob vhodných na přišití k látce, které se alespoň trochu podobají předloze a něco vydrží. Už jsem se smiřoval s myšlenkou, že kytky vyrobím z látky sám, což by mělo několik podstatných nevýhod, ale nakonec jsem narazil na ozdoby, které se přesně hodily - vyrobené z plastu a nabarvené, částečně pružné, s knoflíkovými dírkami uprostřed a za 2 Kč jedna - no nekupte to Pinkiesmile

Uchycení do hřívy byl problém, který mě trápil ještě v pátek večer v Bratislavě - jak kytky přidělat ke sponkám, aby držely a sponky moc nekoukaly? Přidrátovat se ukázalo jako nereálné, protože prostě drát buď špatně držel, nebo kytku poškodil. Nakonec nejjednodušší řešení se ukázalo jako správné: dírkami v kytce provléct sponku. Není to ideální (sponky trochu koukají z hřívy), ale kytky drží.

[Obrázek: D8uxbuU.jpg]

Stejné jsou použity i na plášti. Ke hřívě jen maličkost: růžové sponky na uchycení uší vyměněny za žluté a vypadá to mnohem lepší.

4) Plášť: Na plášť minule nebylo moc času, tak proč to teď nenapravit... První změnou jsou našité kytky. Nejdřív mě napadlo vytvořit je stejně jako cutiemarky, ale při vzpomínce, kolik dalo našívání práce, jsem hledal jiné řešení. Bohužel i tady bylo třeba se trochu odklonit od předlohy: Fluttershy má na galadresu jen pět kytek po každé straně a když je proporčně zvětšíte, tak méně velkých kytek na plášti prostě vypadá divně (jistě někdo může namítnout, že celý tenhle cosplay na mě vypadá divně, ale to je problém jiného druhu Rainbowlaugh ).

Použil jsem proto ty samé kytky, co zdobí hřívu v pěti barvách: stříbrná, zlatá, světle modrá, tmavě modrá a zelená. Na plášti je jich celkem 20 - deset na střední části, po pěti na obou bočních - symetricky z obou stran stejně.

[Obrázek: RmxUY2L.jpg]

Kromě kytek ještě došlo na přišití modrého pásu k prostřední části, a tak už se nestane, že by pás zapadl pod plášť (fakt jej do příště vyměním za nějakou lepší látku).

Poslední změnou na plášti jsou dva větší cvočky pro uchycení motýla do klopy. Uvažoval jsem i o jiných systémech uchycení, ale tenhle se ukázal jako nejjednodušší a zároveň spolehlivý. Bohužel při naměření jsem zkoušel kostým bez křídel a až na místě se ukázalo, že cvočky jsou přišité příliš vysoko a při odepínání se občas rozepnou jiné cvočky, které drží plášť kolem křídel, což nedělá dobrotu (křídla pak mají tendenci zalézat pod plášť). Do příště předělám, protože ohlížet se pořád za sebe, jestli křídla vypadají tak, jak vypadat mají, není nic moc - obzvlášť, když vás točí televize Rainbowlaugh

Co to vlastně obnáší aneb realita strikes back: Episode 2 Pinkiecrazy

Ač poslední věta z předchozího odstavce vypadá jako sranda, tak se to skutečně stalo a ne jednou Rainbowlaugh viz. BlueStormův příspěvek. Na to, že se lidé budou chtít se mnou fotit, už jsem byl tak nějak připravený. Pravda, první odhad se ukázal jako nedostatečný a po dvaceti foceních jsem to přestal počítat a užíval si atmosféru conu plnými doušky. Takže mi vlastně ani nedošlo, co kladná odpověď na "Můžeme s tebou udělat rozhovor?" nakonec způsobí a ani jsem se neptal, odkud že ti dva lidé vlastně jsou (i když profesionálně vyhlížející kamera mě měla varovat). A po odjezdu z IstroConu jsem tuhle událost vypustil z hlavy.

O to větší překvapení bylo, když se nejdřív na IRC bronies.cz objevila zpráva, že mě právě viděl v televizi. Nejdřív mi to připadlo jako dobrý fór, ale když se mi rozezněl telefon příchozími SMSkami, vypadlo na mě hezkých pár zpráv z IM a e-mailu, tak v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal Rainbowlaugh ... při představě, kdo všechno mě poznal, mi bylo nad Celestiino slunce jasné, že doba schovávání se definitivně skončila Twilightsmile dost účinná léčba šokem pro každého, kdo se zdráhá ostatním přiznat, že je brony Ajsmug

... bylo vcelku těžké se s tím nějak srovnat, ale brzy nastala další událost která paradoxně začala dříve než IstroCon a která opět zamíchala kartami: nevěřil bych, že moje účast na brony community projektu Great To Be Different tak perfektně zapadne do událostí a odpoví přesně na tu otázku, kterou jsem si kladl od chvíle, kdy jsem si cosplay vzal na sebe poprvé a která neopustila mojí hlavu od chvíle, kdy jsem viděl sám sebe, jak se jakožto Fluttershy představuju televizním divákům Pinkiesmile

It is great to be different, it is wonderful to be exactly who you are...
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Výroba vlastního kostýmu/cosplay - Fluttershy - od Jamis - 15.10.2012, 22:23

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)