Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fyzikální zákony v Equestrii
#1
Na toto téma jsem došli pomocí poslední episody "Wonderbolt Academy" a myslím, že by se to dalo docela dobře prodiskutovat.

A chci vás poprosit. Nechci tu žádné přízpěvky typu: "Je to seriál pro děti, tak v tom nehledej žadnou logiku," nebo, "tohle je úplně zbytečné téma," či cokoliv na tento způsob. A už vůbec ne vzájemné urážení či shazování názorů! Je to míněno jako zábava, neboť aspoň pro mě vytváření a diskutování o fyzikálních úvaha zábava je.

Takže moje první úvahy:

Úvaha o mracích v Equestrii
Jak je dobře známo, tak nikdo kromě zvířat s křídli nemůže na mracích stát. Avšak v episodě Wonderbolt Academy RD stlačila mraky k sobě natolik, že přes ně nic neprošlo.

Tudíž jsem se dostal k otázce: Jsou mraky v Equestrii plynného nebo pevného skupenství?
Kdyby to byli plynny, tak by zkrz ně propadlo cokoliv, nehledě na jejich konzistenci. Tudíž tato možnost logicky nepřipadá v úvahu.

Mraky v EQ drží pevný tvar a pokud jimi něco propadne, vznikne v tomto místě díra avšak povětšinou pořád drží bývalý tvar. Tudíž by mohli být pevného skupenství, přičemž by se dali jednoduše deformovat, stlačit či tvarovat (jako modelína).
To, že se nacházejí ve vzduchu, by se dalo vysvětlit nižší hustotou mraků jak okolního vzduchu. Avšak zde se nachází další problémy:

1. Při stlačení, jaké nám RD ukázala, se hustota mraku zvýší a tudíž by měl začít padat dolů, avšak on stále stojí na stejném místě.

2. Pokud by mraky byly pevného skupenství, z čeho tedy vznikají? Jistě, v 16. episodě "Sonic Rainboom," vytvářeli mraky z vody, z vodní páry přesněji. Jenže pokud by se mraky tvořili s vodní páry, které by později vytvořily pevný mrak, tak z čeho je v tom případě led? Pokud by tomu bylo tak, znamenalo by to: Voda je kapalného skupenství, vodní pára je plynného, jenže mraky a led je pevného? 2 různé látky nemohou být zároveň pevným skupenstvím jedné a té samé kapaliny.

Mohl bych napsat ještě dalších 100 řádků, možná i více, ale nechám i prostor pro vás. Tak schválně, co mi k tomu řeknete a doufám, že sem přihodíte i vlastní úvahy.
Fyzika je jedna z věcí, která mě nejvíce fascinuje a rád o ní diskutuji. Twilightsmile
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Fyzikální zákony v Equestrii - od CutePenguin - 16.12.2012, 17:54
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od ufof - 04.01.2013, 18:15
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 05.01.2013, 10:52
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 10.01.2013, 17:15
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 10.01.2013, 20:10
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 30.04.2013, 15:43
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 02.05.2013, 19:33

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)