Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravidla pro formátování textu
#8
(13.08.2013, 08:23)Aidrien Assagir Napsal(a): [*]Řádkování 1,5
Když už ve vás nehlodá nutkání usnadnit čtenáři život a čtení, mohl by na vás zapůsobit fakt, že si tím opticky prodloužíte dílo. Pro dobrý pocit, ne?
Proč 1,5? Mě se třeba tohleto řádkování špatně čte. Musím hodně lítat očima sem a tam, což je dost nepohodlné. Raději 1,25.
A to s tím optickým prodlužováním pro 'dobrý pocit' beru jako vtip.
(13.08.2013, 08:23)Aidrien Assagir Napsal(a): [*]Odsazené odstavce
Minimálně o 0,75 maximálně o 1,25. Nikoli "tabem", ale přes rozložení stránky a nastavení odstavců (nebo přes pravítko). Vím, že po vás asi tímto chci trochu moc. Vypadá to však mnohem lépe. Odsazení pomocí tabulátorů zavání amatérstvím. Já sama využívám 0,75.
[/list]
[align=justify]
Jaký je praktický rozdíl mezi tabem a používáním odstavců? Kromě rychlosti a pohodlnosti?
(13.08.2013, 08:23)Aidrien Assagir Napsal(a): Pokud máte Word a už nám přeposíláte svá díla v Google Docs, Google automaticky přejímá formátování, ve kterém jste to do něj vložili. Schválně si to vyzkoušejte. Nastavte si ve svém Wordu text podle těchto požadavků a zkopírujte ho do Google Docs. Co se stalo? ANO! Je to úplně stejné!
Když jsem používal ještě word03, měl jsem s Google Docs docela problémy. Jejich editor nějak nebral odsazování pravítkem a tak jsem musel povídku o 10k slovech celou předělat.


Jinak pokud chcete jít s dobou použijet místo TNR písmo Georgia. TNR je již 'zastaralé', stejně jako například 'tučné' písmo, které bylo v oblibě při psaní na psacích strojích.
Já osobně používám TNR už jenom z nostalgických důvodů. U kratších povídek Georgie.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Pravidla pro formátování textu - od RadlanJay - 13.08.2013, 16:02

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)