Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom
#99
(11.05.2014, 03:29)Terodeness Napsal(a):
Phew.... Když měl děj obrovskou díru, byl sekaný a příliž uspěchaný a k tomu z Discorda boha chaosu udělali totálního vola, tak jsem si řekl: "No je pravda, že se princezny s Tirekem mohli vypořádat dříve, než pohltil magii všech poníků v Equestrii a tento uspěchaný styl příběhu má Hasbro vlastně patentované, tak to alespoň schytal ten Discord. Spletl jsem se. Vypadá to že přeci jen Hasbro udělalo slušné finále." Jenomže jakmile se mane 6 začala měnit na Rainbow Saiyany ze střední na tváři se mi rozsvítil úsměv. Hasbro nezklamalo! Takhle nádherně to zprasit! No nic, já jsem spokojený. Pinkiesmile 9000/10!

PS: Tohle není pokus o trollení. Já jsem si opravdu užil pokažení S4 finále. Proč? Protože je to ta jediná věc co si na seriálu můžu užít. Pinkiehappy

To, co kritizuješ, je ve skutečnosti limitace žánru. Tenhle žánr je těžký, když to píšeš, procházíš minovým polem ustálených zvyklostí, komisí pro etiku, estetiku a výchovu, a snažíš se přesto držet kvalitu a dát něco jak dětem, tak dospělým. Uvědom si prosím, že reálné zápletky v těchto větších epizodách mít nemůžeš, protože bys rozmetal pravidla žánru.

Kdybych to psal já, tak bude villain kurva silný, Celestia a Cadence skončí mrtvé, Luna a Twi obě dostanou hrozně po hubě, ale přežijí to - protože za Twi se obětuje její bratr a Equestrii nakonec zachrání - po těžkém vnitřním boji - Discord, dost možná díky tomu, že má nejen obrovskou moc, ale i žádné skrupule (klidně obětuje pár tisíc poníků, pokud přežije Fluttershy). Potom se Luna s Twi budou muset chtě nechtě dělit o povinnosti vládkyň Equestrie, protože Discord je v době míru platný jako gumové kladivo, Luna se bude muset vypořádat s žalem nad smrtí své sestry a Twi s tím, že přišla o bratra, nejlepší kamarádku z dětství a na její přátele z Ponyvillu se bude moci podívat tak jednou za rok, a pochopí, co za život měla Celestia.

(A to je furt romantika, v reálném životě bych řekl, že by zakukalo i několik z Mane 6, přežití bych viděl tak u Twi [někdo tomu vládnout musí, Luna samotná není dost zkušená] + Fluttershy [tu Discord ochrání, ať to stojí, co to stojí] + Pinkie [jediná má šanci přežít bez ochrany v chaosu, který používá Discord jako hlavní zbraň]).

Bylo by to lepší? Jistě, že ne! To je úplně jiný žánr! Milovníky fantasy by to možná uspokojilo víc, ale sakra, ten seriál mají broníci rádi právě proto, že je barevný a laskavý a nakonec všechno dobře skončí. Nemůžeš chtít současně MLP a Hru o trůny; buď máš krev a hnus, nebo duhu a dobré konce.
...And the camera's got you frozen in time / Like a saved state in a game file / It's a heartbeat on a hard drive...
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom - od Sójový lecitin - 10.05.2014, 20:26
RE: Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom - od Bluebear - 11.05.2014, 04:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)