Hodnocení tématu:
  • 9 Hlas(ů) - 4.44 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností)
(13.11.2014, 00:39)Flutterian Napsal(a): I like parodies as much as the next guy, but Sonic, MLP, and many other cartoons just have so much autism in the gaming community, you can't even make good content with it anymore, especially with scrubs on DeviantArt.

Co jsem poznal, každý druhý z komunity má k autismu blízko. Nic proti, chápu, že lehká forma ztěžuje kontakt s okolím. Ale s FIM to nemá nic společného, poníky takoví lidé jen zneužívají ke kompenzaci svých problémů. Uvnitř komunity se s problémy ještě leckdo navíc málem chlubí. Nebudu hasit, co mě nepálí a rád si popovídám s kýmkoliv, kdo není tolik zatížen na své ego a netrpí obsesí jako že svět je proti němu zatížen, že je emocionální a další emo věci. A pokud to tak někdo má, inu, věnujte se sobě jak nejlépe dovedete. Nic osobního, no hate.

Bez urážky, ale to říkají obvykle ti, kteří k tomu autismu mají sami blízko Pinkiesmile krom toho se označení "autista" používá (hlavně co se označování bronies od "těch normálních" týče) jako nadávka, aniž by věděli, co to vlastně znamená. Skutečných autistů je tu jen pár, stejně tak lidí s jinými vyhrocenými osobnostními rysy. Dokud se neprojevují patologicky, tak v tom nevidím problém.

MLP:FiM přitahuje jednak netypické lidi (kteří z mnoha důvodů dost často do průměrné společnosti nezapadají). To je fakt, související s povahou seriálu a jeho náplní. A celý brony fandom pak následně přitahuje i ty průměrné, kteří si v běžné společnosti ani neškrtli, tak přijdou mezi bronies, kde si podobnými prohlášeními cíleně honí vlastní ego a jde jim to snadno protože mezi bronies je spousta lidí, kteří jsou průměrnou populací považováni za "slabé kusy". Honiče ega velmi často už MLP ani nezajímá, ale dělá jim dobře se povyšovat nad ostatní - prostě looseři průměrné populace dělají soukromou "ego kariéru" mezi bronies. Jde o průměrné pitomce, jež se na druhou stranu dají poměrně snadno poznat.


Že se tu lidi svěřujou - jo a co? Ve chvíli kdy přijdeš do společnosti, která je postavena na tom, že Friendship is Magic a seriál, kolem něž se tenhle fandom točí, k tomuhle chování vybízí, tak se není čemu divit. Dělám to taky a nevidím na tom nic špatného. Je to jeden ze způsobů, jak získat zpětnou vazbu a na základě toho osobnostně růst. Zůstaneš s tím vším jen sám se sebou? Zbytek populace tě časem předběhne, protože "spolupráce pyčo" Rainbowlaugh jen si dneska vybírám s kým budu sdílet.


Ale je fakt, že od začátku jsem taky prošel vývojem - měl jsem dojem, že svoje dojmy můžu sdílet s většinou lidí tady a i přesah příběhů z MLP:FiM do vlastního života. V mém případě je ten přesah obrovský (což je jeden z důvodů, proč jej mám tak v oblibě, stejně jako třeba mnoho sci-fi příběhů) a troufám si tvrdit, že inspirace z MLP:FiM ze mě udělala mnohem lepšího člověka, než jsem byl a zcela neskromně, že díky tomu i mnohem úspěšnějšího.

Jen si dneska už si hodně vybírám, s kým budu tuhle cestu k úspěchu a růstu sdílet. Hlavním důvodem je fakt, že těm, kteří to nechápu prostě nelze vysvětlit, že když je to nezajímá, nebo se jich to netýká, tak ať si jdou svojí cestou a nepletou se do věcí, o kterých nemají ani páru. Taky jim necpu, že jejich přesvědčení o věci X je pitomost, když o tom nic nevím.

Jedna z fantastických věcí, která je na všech těch inspirujících (ať už pozitivních nebo negativních) věcech z mého pohledu nejvíc hodnocená a obecně dost často přehlížená: lidé, kteří tvoří věcí jako MLP:FiM/Star Trek/Honorverse (ale třeba i věci jako Frozen) mají obvykle mnohaleté zkušenosti a tahle díla jsou jedním z prostředků, jak svoje zkušenosti nebo znalosti daného tématu zprostředkovat a předat co nejširšímu publiku. Žel to mnoho lidí prostě nevidí, dokud ty zkušenosti a znalosti nemá a pak je v těch dílech dokáží snadno identifikovat. Jsem rád, že jsem měl možnost se na to osobně zeptat scénáristů MLP:FiM a bylo mi to potvrzeno Twilightsmile


Shrnuto a podtrženo: přihlásit se k tomuhle fandomu je dost často boj, nejen s hatery venku, ale i s některými dalšími členy fandomu. NA druhou stranu, řešeno slovy klasika: "Kdo nemá nepřátele, ten se v životě za nic pořádně nepostavil". A z toho všeho, co mám za sebou (nejen mezi bronies) můžu říct, že je to sakra dobrá a užitečná životní škola, kterou oceníte až po mnoha letech. Byť jsou to ze začátku docela příšerné zážitky (a mockrát se v tom člověk topí, ani neví jak), tak ve finále to z vás udělá nejen úspěšnější, ale i lepší lidi, než je ta kupa posměváčků a haterů, kteří za nic bojovat nemusí.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 16.04.2012, 20:50
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 26.04.2012, 19:22
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.05.2012, 20:41
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.05.2012, 20:58
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 09.05.2012, 01:14
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 03.07.2012, 13:16
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 03:58
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 20:45
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 23:30
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 23:41
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 03.07.2012, 15:56
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.07.2012, 00:54
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.07.2012, 20:17
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Sójový lecitin - 16.09.2013, 22:10
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Jamis - 13.11.2014, 14:59
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od PonyMetalhead - 31.01.2017, 21:18
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od PonyMetalhead - 31.01.2017, 22:35
RE: Istrocon 2013 - CZ/SK v Bratislavě - od Sójový lecitin - 16.09.2013, 00:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 5 host(ů)