Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Súťaž - Oficiálny maskot Bratislavy
#10
Tak, ja som sa trocha pohrabala v slovenskej mytologii a zistila som, ze kone sice hrali v mnohych povestiach celkom vyznamnu ulohu, ale neboli tam ani pegasovia, ani jednorozce. Ked som si nasledne prestudovala bratislavske povesti, nenasla som kona ziadneho. Bratislavou preteka Dunaj, najvacsia rieka na Slovensku ale aj v Europe a v mnohych povestiach sa vyskytuju vodnici, ktori v dunaji ziju. Preto som sa rozhodla spravit z nasho maskota vodnika. Vola sa Istros (po grecky Dunaj). Je zeleny s hnedo-zelenou hrivou. Cutiemark je kapor s jednou zlatou supinou. ma modre oci a celkovy vzhlad doplna aj typicky tmavozeleny klobucik s cervenou stuhou, aky ma snad kazdy vodnik. Napriek tomu ze je to earthpony, ma aj carovne schopnosti. Vie chodit po vode, dychat pod nou, rozpravat sa s vodnymi zvieratami,... Ked ho niekto nahneva moze ho zmenit na kamen alebo na rybu. Je velmi inteligentny, radsej sa bavi zo seberovnymi, hlupejsimi nepohrda, ale rad si z nich robi zarty. Ak ho svojou inteligenciou ohurite, bohato vas odmeni. Jeho cutiemark znamena, ze v kazdom z nas je nieco dobre, a prave on taketo vlastnosti dokaze najst a ukazat nam ich. Pripajam aj obrazok, moc sa mi nepodaril- predstavovala som si ho stihlejsieho, s dlhymi tenkymi nohami ake maju napr. Flim a Flam.

[Obrázek: istros_by_litchyredrago-d8gjj05.png]
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Súťaž - Oficiálny maskot Bratislavy - od Litchy - 03.02.2015, 19:38

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)