Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paradox Interactive
#1
O co go? Série her žánru Grand Strategy. Zamiloval jsem si je víc, než Civilizaci, Warcraft a Total war dohromady. Zábava je pro mě teda hlavně expanze a slavná tažení, udržování impéria už mě tak nenaplňuje. Mám rád challenge, když jsou splnitelný.

Má asi tak metrickou h***otunu jednotlivých titulů, ale v současné době jedou následující série:

Crusader Kings (ATM venku CK2, k němuž se ještě vydávají datáče) - raný až pozdní středověk

Europa Universalis (venku je EU4, nejnovější titul od Pdoxu) - pozdní středověk, renesance, baroko, začátky revolucí a kolonialismu

Victoria (aktuálně V2, bohužel už ukončený vývoj) - kolonialismus v plné síle, demokratizace, revoluce a reakce, nové ideologie, industrializace, světové války

Hearts of Iron (HOI3 venku, HOI4 ve vývoji) - meziválečná doba, gathering storm do 2. světové + počátek studené války

Tyhle hry kolem sebe mají dost nadšenou komunitu, takže o mody není nouze a mody často ladí to, co developeři neodladili, některé mody se dokonce dostanou do canonu jako části a koncepty z Pop Demand Modu k Victorii 2. Komunita kolem Pop Demand Modu mimohodem vytvořila poníkový submod.
Z hlediska realismu - jaký si to uděláš, takový to máš. Pokud jako já ve Victorii 2 za Nizozemsko agresivně expandujete, můžete skončit s ahistorickou mapou, kde vlastníte půlku Afriky v koloniích a nad nizozemskou říší slunce nezapadá.
"I would not harm thee for all the world, friend, but thou art standing where I am about to shoot." - amišské přísloví
Cynický brony, který z vašich frou frou lovey-dovey příspěvků nejspíš facepalmuje.Facehoof
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Paradox Interactive - od Vladivoj - 06.03.2015, 20:43
RE: Paradox Interactive - od Frolda - 06.03.2015, 21:25
RE: Paradox Interactive - od konvalina - 27.03.2016, 23:04
RE: Paradox Interactive - od šmajdalf - 05.05.2016, 14:58

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)