Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poníci ve 3D na domácím kinu/počítači
#1
Pro zájemce pro poníky ve 3D.. dneska to už není žádný problém.. Tohle je sice už starší sestava, takže jen odhadem kolik by to mohlo stát dneska: plátno (0-5000 Kč dle toho, který materiál chcete a nebo zda Vám stačí zeď), projektor (4000-9000 Kč), předpokládám že DVD přehrávač/počítač máte, takže pár stovek na kabely a pak nějaký ten 2D/3D převodník..

Tohle co mám já je X3D, u nás prodávané také jako eDimensional, stojí to pár tisíc Kč (když to si to koupíte v Anglii, vyjde Vás to asi na polovinu). K počítači se to prodává jako primitivní VGA převodník a 3DPlay software. Nečekejte, že na Vás poníci vybafnou z monitoru (protože ta data tam prostě nejsou - povedlo se mi to jen jednou, ve scéně z Aliens u přilétávající lodě Sullaco), ale některé scény člověka mile překvapí Ajsmug (doporučuji si zajít do firmy co u nás prodává simulátory - High in the Sky, jestli ještě nabízejí jeho vyzkoušení). Jedná spíš o takovou hračku, ale semtam to i funguje (na monitoru o 120 Hz určitě lépe než na 60 Hz NTSC TV).

Ad obrázky:
5) je to ta nejmenší černá krabička v levé dolní přihrádce
4) brýle jsou LCD závěrkové na baterie, ale už je tam mám 2-3 roky
3) obraz používá prokládané řádky.. na PC se to řídí barevným pruhy-kódy, a velice dobře se to programuje Ajsmug
2) takto vypadá obraz na projektoru (ne až tak rozmazaně)
1) jen pro porovnání velikost obrazu.. (si spočítejte, kolik by stála TV s touto úhlopříčkou, a šlo by i víc, ale velká plátna jsou drahá). Toto jsou 2.4 metry (šířka, ne diagonála)

Kvalita obrazu odpovídá kterémukoliv 3D filmu, která byl vytvořen v anaglyfu už přímo ze studia.. Efekt hloubky pak sice není až tak velký (ani ne poloviční), ale za to je to plno barevné a nevidíte pak rudě.. jen se to nejvíc hodí na tmavé scény.. světlé dost blikají (na počítači s dostatkem Hz toto odpadá). Kupodivu jsem se ještě nesetkal, že by se některý objekt zobrazil špatně.. třeba i hříva se zobrazuje mírně vpředu, ačkoliv je statická.. nejlepší výsledky ale dávají postavy chodící po pozadí (i když třeba Ripleyová, jak v Aliens držela při první snídani v ruce hrníček, tak ta byla 3D dost)..


Přiložené soubory Miniatury
                   
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Poníci ve 3D na domácím kinu/počítači - od Martin - 30.05.2012, 09:41

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)