Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Letohrátky (Talespin)
#1
Jedna z Disneyovek mého mládí.. spolu s Gumídky a Rychlou rotou, a Malou mořskou vílou, co dávali na Primě a Nově.. ostatní seriály jsem zase až tak nemusel.. Letohrátky jsou mezi nimi z mého pohledu asi král (nevím co pak dát na druhé místo, zda Gummi Bears nebo Rescue Rangers - asi v tomto pořadí)



Jak popsat něco, co všichni znají? Rainbowlaugh Příběh je o pilotovi z Knihy džunglí, jménem Balů, který létá se svým upraveným letadlem někdy ve 30. letech 20. století. Že tráví víc času na baru u opičáka Luieho než v práci je asi jasné Pinkiesmile. Jeho přítel a mechanik Siki opraví i neopravitelné (skoro bych řekl, že by i vytáhl mrtvolu z hrobu a řekl "byla to fuška, ale bude žít" Rainbowlaugh). Na palubě s ním létá i sirotek Kit, a občas i Molly, což je dcera jeho šéfové Rebeky. Vpravdě řečeno, co se týče oblíbenosti postav, patří Balů až na samé dno a nejraději mám epizody, kde jsou spolu Rebeka, Kit a Don Karnage (Fanfán), obávaný pirát (v originále ho namluvil skvělý Jim Cummings - ten chlap má talent, vezměte třeba tohoto piráta, Robotnika ze Satamu a Medvídka Pů.. zcela jiné hlasy a přesto ten samý dabér). Město San Banbíno (Cape Suzette) ovládá Šerkhán, který není vysloveně zlou postavou, ale spíš výbojný kapitalista. Čímž se dostáváme k okaté parodii na Sovětský svaz, která je zde zahrnuta bohatě..

Většina epizod na sebe moc nenavazuje, a když už, tak v detailech (např. Rebečino místo působení - co se týče domu).

Trochu mne mrzí, že na DVD zatím ještě nevyšly všechny díly (snad 3. kolekce bude)..

Mé oblíbené 2 scény v českém dabingu (zde jsme opravdu váleli):

("profesor nula" tu hezky prská Pinkiesmile )

U nás se seriál dočkal dvou českých znělek.. co se týče dabingu, většinou preferuji anglický, ovšem zda váhám.. Pokud jde ovšem o Lampase, tak stejně jako např. u filmu Není král jako král jednoznačně češtinu!
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Letohrátky (Talespin) - od Martin - 10.08.2012, 14:43
RE: Letohrátky (Talespin) - od WintersonCZ - 26.08.2012, 13:58
RE: Letohrátky (Talespin) - od Martin - 27.08.2012, 17:11
RE: Letohrátky (Talespin) - od WintersonCZ - 27.08.2012, 20:01

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)