Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PragoFFest 2013 pozvánka + info
Ubytování na FF určitě doporučuji protáhnout minimálně o den dřív před začátkem MLP a pak až do konce conu, stojí to za to Ajsmug (A taky budu mít více bronies na přípravu a úklid Muhehehehe! Rainbowlaugh)
Hint #1: Pravidla jsou kámoš, ne žrádlo Ajsmug
Spoilers!
Odpovědět
Abych byl upřímný, tak já se tam neobjevil "pouze" ze dvou důvodů. Nejde ani o penízky, ani doprava by nebyla problém (nasednout do auta, za Chlumcem / Poděbrady [dle nálady] vlítnout na dálnici a potom pořád rovně....), ale toto:

1) Rodiče
Nevim, co bych doma musel říct, aby mi to prošlo. Našim by přišlo strašně divný, že nikdy nikam nechodim a najednou jedu na pár dní někam do Prahy. Nevěděl bych, jak si to obhájit.
"Co to je za sraz" - že je to MLP con bych nemohl říct ani náhodou. To by jaksi neprošlo a ještě by si mysleli, že mi nadobro hráblo (už když koukám na Simpsny je pro ně "závadný"). Musel bych se vymluvit, co já vim, třeba na MC con. Jenže to by taky nebylo nic moc, protože to je PC hra = věc pro malé děti.
"Koho tam znáš?" - nikoho. Tim bych to zabil, netřeba rozepisovat.
"Kde budeš spát?" - další blbá otázka. V penzionu/hotelu asi těžko (na to nejsem), v autě možná (pro rodiče další důvod proč bych tam neměl jet) a u někoho cizího? To by mi snad i táta jednu fláknul i když to nikdy neudělal Rainbowlaugh

2) Já sám (pasivní introvert, ačkoli na fórech nemám problém se rozepsat, páč nekoukám nikomu do očí).
Měl jsem prostě strach z toho, že tam budu stát někde v zadu v rohu (v zadu proto, aby na mě někdo další nečuměl a já o tom nevěděl) a nikdo by si mě nevšímal. Nejsem ten typ člověka, kterej by někam vlítnul se slovy "wassup everypony" a začal se bavit. Ne, abych se alespoň trochu rozpovídal a nějak začlenil, musí mě k tomu nutit někdo druhý (hučet do mě, vyptávat se, popř nalejvat panáky), jinak bych jen stál a mlčel.
Nehledě na moje super "organizační a orientační" schopnosti. Kdybych se musel od začátku spolehnout jen na ně, tak bych musel vyrazit den předem, abych se tam vůbec dostal (k budově), potom bych ještě půl dne bloudil uvnitř Rainbowlaugh
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět
Případné odpovědi:

Co je to za sraz ? : "Sraz fanoušků Sci-Fi a Fantasy literatury, Filmu a bůh ví čeho ještě" Ajsmug
Koho tam znáš ? : "Pár lidí které jsem potkal tam a tam a jedu tam s nima"
Kde budeš spát ? : "V ubytovně zajištěné pořadatelem akce";

Mimochodem tebe se na to tvoji rodiče při tvém věku ptají ???

Pokud jde o začlenění se: Já jsem to pojal tak že jsem našel nejšílenější možný Cosplay z MLP a pronesl "Ta Fluttershy na tobě vypadá poněkud divně" Pinkiesmile
"Luna nos custodit" - "Luna watches over us"
Luna - Polštářek
Odpovědět
RicoTheCat: Rodiče se mě normálně tolik nevyptávaj, ale když bych jim jsenou řekl "jedu na 3 dny do Prahy na tah", tak by mě zasypali otázkama Rainbowlaugh A ta odpověď na "koho znám" by neprošla, protože já vás potkal jen na fóru, což neni silný argument. Pinkiesmile Snad příště.
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět
Mezi námi na první con jsem jel v 18 a na nic se mě neptali Rainbowlaugh

A pokud jde o to že nás znáš jen z fora.... to oni přece nemusí vědět Rainbowlaugh
"Luna nos custodit" - "Luna watches over us"
Luna - Polštářek
Odpovědět
První con jsem prožil v 15 letech, pocházím původně z Bechyně, takže se rodiče ptali dost… Je pravda že jsem měl výhodu v tom, že se mnou jeli starší kamarádi které už znali.

Ale jinak: Akce je jedna z největších toho druhu v ČR s velkým mediálním pokrytím, není to jen tak nějaký „sraz“

Vysvětli rodičům že PC hry nejsou zrovna dětská zábava. Je to podstatně hodnontnější trávení času než vysedávání u televize… Ať už jde o interaktivní příběhy (RPG jako Baldur's gate), hry cvičící reflexy (veškeré FPS), strategické uvažování a plánování (překvapivě strategie), logické uvažování (logické hry), tvořivost (Minecraft). Z televize ti něco z toho dají snad jen dokumentární filmy. Mimochodem, statistiky tuším říkají že nejvíc hráčů je kolem 35 let.

EDIT: Mám to http://www.theesa.com/facts/gameplayer.asp

Shyness: Ne, ne a ne Pinkiesmile Zrovna cony jsou nejlepší akce pro překonání vnitřní Fluttershy. Jsi obklopen lidmi kteří s tebou sdílí stejný zájem, koníčky… A nerozpovídat se s někým je opravdu náročné i pro největšího asociála.
Odpovědět
O FS faktoru se krásně rozepsal Fingusa a Ajdrianpony - oba měli podobný problém jako ty, stačilo jim jen pár hodin a bylo po problému Pinkiesmile

K prvnímu důvodu - nejlepší řešení bude na férovku jim říct že koukáš na poníky a znáš desítky lidí z fóra a chceš se s nimi potkat. Přijeď na některý ze strazů které v tomhle roce budou a máš to vyřešené Pinkiesmile Bude to těžká práce (hlavně překonat svůj strach), ale rozhodně se to vyplatí.

[Obrázek: face_your_fears__young_scootaloo_by_ball...5njsbs.jpg]


Luna to v tomhle díle vystihla velmi přesně a vem si z toho ponaučení, ví o čem mluví Pinkiesmile I pro Scootaloo to bylo obtížné, ale nakonec se jí to velmi vyplatilo Ajsmug
Hint #1: Pravidla jsou kámoš, ne žrádlo Ajsmug
Spoilers!
Odpovědět
(05.02.2013, 19:14)niemand Napsal(a): Abych byl upřímný, tak já se tam neobjevil "pouze" ze dvou důvodů. Nejde ani o penízky, ani doprava by nebyla problém (nasednout do auta, za Chlumcem / Poděbrady [dle nálady] vlítnout na dálnici a potom pořád rovně....), ale toto:

1) Rodiče
Nevim, co bych doma musel říct, aby mi to prošlo. Našim by přišlo strašně divný, že nikdy nikam nechodim a najednou jedu na pár dní někam do Prahy. Nevěděl bych, jak si to obhájit.
"Co to je za sraz" - že je to MLP con bych nemohl říct ani náhodou. To by jaksi neprošlo a ještě by si mysleli, že mi nadobro hráblo (už když koukám na Simpsny je pro ně "závadný"). Musel bych se vymluvit, co já vim, třeba na MC con. Jenže to by taky nebylo nic moc, protože to je PC hra = věc pro malé děti.
"Koho tam znáš?" - nikoho. Tim bych to zabil, netřeba rozepisovat.
"Kde budeš spát?" - další blbá otázka. V penzionu/hotelu asi těžko (na to nejsem), v autě možná (pro rodiče další důvod proč bych tam neměl jet) a u někoho cizího? To by mi snad i táta jednu fláknul i když to nikdy neudělal Rainbowlaugh

2) Já sám (pasivní introvert, ačkoli na fórech nemám problém se rozepsat, páč nekoukám nikomu do očí).
Měl jsem prostě strach z toho, že tam budu stát někde v zadu v rohu (v zadu proto, aby na mě někdo další nečuměl a já o tom nevěděl) a nikdo by si mě nevšímal. Nejsem ten typ člověka, kterej by někam vlítnul se slovy "wassup everypony" a začal se bavit. Ne, abych se alespoň trochu rozpovídal a nějak začlenil, musí mě k tomu nutit někdo druhý (hučet do mě, vyptávat se, popř nalejvat panáky), jinak bych jen stál a mlčel.
Nehledě na moje super "organizační a orientační" schopnosti. Kdybych se musel od začátku spolehnout jen na ně, tak bych musel vyrazit den předem, abych se tam vůbec dostal (k budově), potom bych ještě půl dne bloudil uvnitř Rainbowlaugh
Taky mám tento charakter, ale můžu tě ujistit, že by ses rozpovídal. Mluvím z praxe - jezdím na srazy US aut, kde jsem nikoho neznal a po pár minutách si tykám s lidmi, kterým je o 40 let víc a je to mezi námi normální.

Co se týče rodičů, tak ti se právě snažili, abych někam chodil (za kamarády). A podařilo se jim to, až jsem se seznámil s komunitou lidí kolem US aut (kolem WoW nebylo moc srazů), nejdřív jsem jezdil s kamošem z Brna (je o rok mladší, než já) a později i vlastním autem. Ne že bych chtěl pasivní introverty nabádat si třeba pořídit americkej povoz, ale některá americká auta jsou levná jak na pořízení, i na provoz. Twilightblush
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
Aktualizace - doplnil jsem docela dost fotek do mé sbírky, info a odkaz zde:

http://bronies.cz/Vlakno-PragoFFest-2013...#pid100432
Hint #1: Pravidla jsou kámoš, ne žrádlo Ajsmug
Spoilers!
Odpovědět
niemand: Asi takhle když jsem v 16 konečně po letech dohadování s rodičema odjela na FF, byl jsem těžkej introvert, nikdy by mě nenapadlo jak rychle se začlením a kolik strašně super lidí poznám. Hned potom jsem jel na FF speciál, pragoffest a každý rok přidávám nějaké menší cony navrch ( aktuálně cca 5-6 conů za rok). Dneska je ze mě pravej opak šílenec, magor a docela brutální extrovert Rainbowlaugh
Radím ti rozhoupej se a dojeď třeba na FF nebudeš litovat.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)