Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pečeme !
Takže vínové predsa existujú Flutterryay O dôvod viac navštíviť českých kolegov. Už aby tu bolo leto...
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Takže cupcakes s vínem...

Ozkoušený recept:

hladká mouka -220g
prášek do pečení - 2 lžičky
sůl - 2ml (2x ta nejmenší odměrka ze sady)
máslo - 90g
cukr kupice - 200g
vaječný bílek ze 4 vajec
bílé víno - 110ml (použit tramín červený výběr z hroznů)

Postup:

1) mouku s práškem do pečení a solí prosejeme
2) máslo nakrájíme na kousky a utřeme z cukrem
3) do másla z cukrem postupně zamícháváme na střídačku víno a mouku
4) vyšleháme bílky
5) vyšlehané bílky vmícháme do těsta
6) naplníme košíčky (mě to vyšlo na 2 formy po šesti, zbytek jsem dal do muffinových single formiček - odhadem by stačilo na další 3 normální cupcakes), pečeme na 180°C cca 20 minut

Recept +/- podle: http://www.wearenotmartha.com/2011/02/wh...-cupcakes/.

Jsou výborné sami o sobě (s manželkou jsme jich půlku zlikvidovali bez krému - jen tak se "zbytkem" vína).

Krém tu zatím publikovat nebudu... vytvořil jsem z Philadelphie hmotu, která nechce dostatečně ztuhnout, takže na tom budu muset ještě kapku zapracovat (příliš mnoho přidaného vína - rozhodně se mi podařilo odhalit, kolik vína bylo z hlediska výsledné konzistence příliš Ajsmug ). Osobně nicméně už tak jako tak odhaduji, že na výše uvedené těsto je krém z Philadelphie příliš výrazný a přebíjí "charakter" těsta... takže recept příště zkusím zopakovat s méně výrazným krémem...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět
Super recept !
Odpovědět
Docela by me zajimalo, jak to testo po upeceni chutna. Je asi nakysle co?
Odpovědět
Já jednou vinné dortíčky měl, a nakyslé vůbec nebyly Pinkiesmile Měli sladkou vinnou chuť. Pokud vím, tak lepší než víno samotné, co se do toho dávalo (Samozřejmě že žádný tesco šmejd. Rádi si potrpíme na kvalitě Pinkiesmile )
Spoluzakladatel a druhý člen ANfWF
Pravda, bronies nebudou kompletní bez Dumbasse. Jako blázen a nepředvídatelné jako on, nikdy podceňovat dovednosti "Dumbass"! Nikdy nevíte, co se může stát ...
Odpovědět
Tak, tak.. nakyslosti se člověk rozhodně bát nemusí i když samozřejmě nemohu ručit za to, co se kdo rozhodne do těsta nalít za "víno". V tomto konkrétním případě dostalo nádech po hrozinkách, medu, skořici a ... víně Ajsmug.

Těsto má celkem dost cukru samo o sobě, takže pokud člověk nepoužije nějaký patok, může jít klidně i o suché víno. Samozřejmě pokud chceme dobrý výsledek, chce to dobré víno, ale to platí o vaření z vína obecně. Říkám dobré, neříkám drahé... Raritywink Tenhle konkrétní tramín kupujeme přímo od vinaře na Moravě tuším za cca 74 Kč láhev a už jsem pil dost láhví v cenové hladině 200-300 Kč (hladina pražských obchodů) které mu nesahalo ani po kotníky - kdo to s vínem myslí trochu vážně a nechce zbytečně ubližovat peněžence, si prostě musí najít vlastní zdroje... Twilightsmile
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět
Jojo, pražáci nikdy nebudou mít na moraváky Rainbowlaugh
Proto mám zásobu od známých Pinkiesmile
Spoluzakladatel a druhý člen ANfWF
Pravda, bronies nebudou kompletní bez Dumbasse. Jako blázen a nepředvídatelné jako on, nikdy podceňovat dovednosti "Dumbass"! Nikdy nevíte, co se může stát ...
Odpovědět
May, vďaka, to musím vyskúšať Twilightsmile Čo sa týka vína, ak je človek Moravák (alebo tam má známych), má veľkú výhodu. Slovenské vinohradnícke oblasti zatiaľ zmapované nemám.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Hotsteppa - shame!! Rainbowlaugh ale nie, niekedy ti donesiem ochutnať z nášho domáceho vína - sladké ako tokaj, ale oblasť skôr k Tibave

no a k téme: našla som tento obrázok, (ale recept nie Applejackunsure ), tak sa s vami podelím aspoň o nápad
[Obrázek: 521670_10151366866135732_212336420_n.jpg]
vraj sú to čerešne, ale mne sa to podobá na jablká a hneď ako som to uvidela, spomenula som si na AJ Ajsmug
Odpovědět
(25.03.2013, 19:32)eseona Napsal(a): Když jsme u toho vaření se ciderem - v Cider clubu (kamenný obchod v ulici Řeznická v Praze - poblíž Karlova náměstí) se dá koupit za necelých sto padesát korun celá ciderová kuchařka Pinkiehappy Jsou tam docela zajímavé věci - včetně muffinů, koláčů, vaflí, perníku nebo zmrzliny Ajsmug (o slaných jídlech s masem i bez něj a všelijakých drincích nemluvě)

http://www.talpress.cz/shop/produkt/223-...l?katID=11

[Obrázek: 2008-06-05-23-07-29.jpg]

Řízek! A další! A zase! Mám hlad a velkej! Rainbowlaugh
PS: Pust si to na 0:23
Derp here Derp there everyone wants Derpy! Derpytongue2


Dívejte se také na DeviantART http://xuriux.deviantart.com/ na moje obrázky nebo na webu Bronies http://bronies.cz/Vlakno-Flattieho-Vektorizace
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)