Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies a křesťanství
No já sem teda tu krabici rozhodně otevřel, stejně jako je možné astrální cestování, nebo působení jiných bytostí v našem světě, tak je možné se dotknout Boha a je to ten nejúžasnější pocit na světě. Navíc jeho moc je vepsaná ve všem co je na světě - například věci jako DNA, přirozený logaritmus nebo zlatý řez nemůžo bejt výsledkem náhody nebo čehokoliv jinýho. Navíc sem zažil jak Bůh s mojim životem pracuje. Neni to pro ostatní pádný důkaz, ale pro mě osobně to vede k tomu, že sem absolutně nevyvratitelnej křesťan. Ale to je OT.

Jinak tohle téma sem založil přesně proto aby se tu diskutoval vztah MLP-křesťanství a pohled lidí na něj, zajímalo mě jak to někteří lidi vnímaj a sem rád za ty diskuze co tu probíhaj Pinkiesmile A't už se týkaj mlp nebo ne.
Odpovědět
Tak, co se týče náboženství, použiji pro to jeden oblíbený citát Napoleona Bonaparta:

"Náboženské války, to je jako se hádat o to, kdo má lepšího imaginárního kamaráda."

EDIT: A zapomněl jsem na perfektní citát od Karla Marxe:

"Náboženství, to je opium lidu."
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
(13.05.2013, 14:38)Geeshta Napsal(a): No já sem teda tu krabici rozhodně otevřel, stejně jako je možné astrální cestování, nebo působení jiných bytostí v našem světě, tak je možné se dotknout Boha a je to ten nejúžasnější pocit na světě. Navíc jeho moc je vepsaná ve všem co je na světě - například věci jako DNA, přirozený logaritmus nebo zlatý řez nemůžo bejt výsledkem náhody nebo čehokoliv jinýho. Navíc sem zažil jak Bůh s mojim životem pracuje. Neni to pro ostatní pádný důkaz, ale pro mě osobně to vede k tomu, že sem absolutně nevyvratitelnej křesťan. Ale to je OT.

Předpokládám, že tohle celé je z tvé strany pouze další obvyklý trolling/pokus o vyvolání flamewar, protože s tímhle názorem těžko nějakou diskuzi povedeš Pinkiesmile

Skutečně nádherný kousek demagogie, jen co je pravda.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
"V jednu Celestii věřiti budeš".
Náboženský diskuze podle mě do prostředí MLP nepatří, ale když už se to tu řeší.. Věřím, že nějaká vyšší síla/entita existuje a funguje, už sem viděl a zažil různý věci, ale věřím sám za sebe, mimo jakoukoliv církev nebo sektu. Když někdo věří ve svýho Boha/Alláha/lesní duchy, je to vztah mezi jedincem a onou vyšší sílou a nikdo mu do toho nemá co kecat, stejně jako on do toho nemá co kecat ostatním Rainbowlaugh Na církvích a sektách mi vadí, že se tam dost často nachází individua, která si myslí, že jen jejich víra je ta pravá a že ostatní se podle ní musí řídit. A to je, slušně řečeno, pýcha - jeden ze smrtelných hříchů Ajsmug A pýcha předchází pád nebo kopanec do hýždí Pinkiesmile

Ještě dodatek. Pokud nějaké náboženství někomu něco přikazuje nebo zakazuje, tak to není dobře. Věřící člověk by měl sám dojít k tomu, aby dělal to, co považuje za správný a nedělal to, co považuje za špatný. Církev není Bůh. Církev je zase jen skupina lidí. A žádný skupině lidí nedal žádnej Bůh plnou moc k vykonávání věcí jeho jménem. To by v tom byl pak stejnej bordel jako kdyby nějaká skupina uživatelů tohoto fóra dostala administrátorský práva jen proto, že si myslí, že oni jsou lepší Ajsmug
Yay! Flutterryay I found my very special somepony! Heart
Odpovědět
Lugia, tak s týmto súhlasím. Určité mravné predpisy ako "smerovky" k lepšiemu životu sú fajn, no diktovať iným, že JEDINE to ich náboženstvo je pravé a ostatní sa budú smažiť v pekle... To nie. Žiaľ, aj s takými som sa stretol.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Hotsteppa, až spolu někdy povedem křesťanskou diskuzi, přestaneš mě mít rád i ty.

Jamis Ajbemused
Ne, nehodlám tim nic rozpoutávat, proto zmiňuju že je to co přesvědčilo MĚ SAMOTNÝHO a nehodlám to používat jako argument kdybych chtěl přesvědčit někoho jinýho.
Odpovědět
Gee, rozumná diskusia je jedna vec, proti tej nič nemám. Fanatizmus je však druhá vec a ten je nebezpečný v každom náboženstve, nielen v kresťanstve.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
„Vesmír je velký. Fakticky velký. To byste nevěřili, jak je hrozivě obrovitánsky velký, že z toho zůstává rozum stát. Myslíte si třeba, že drogerie ve vaší ulici je daleko, ale proti vesmíru je to úplný houby.“
- Douglas Noel Adams

Vesmír je opravdu nepředstavitelně rozlehlý. Kdo žije svůj obyčejný život a neotáčí svou mysl k obloze, většinu času si ani neuvědomuje, že nějaký vesmír vůbec existuje. Planeta Země a civilizace, ze které jsme každý vzešel, reprezentují celý náš svět - nemáme prostě dostatečnou mentální kapacitu na vnímání vesmíru jako celku, ale to není naše chyba, protože jsme prostě tvorové přírodou omezení.

Existencí různých nadpřirozených bytostí si lidé v minulosti vysvětlovali jevy, které neuměli s pomocí svých znalostí tehdy vysvětlit. To začalo už v pravěku; někde uhodil blesk a v mysli jeskynního muže se odehrál nějaký takový sled asociací, jako "světlo-hluk-neklid-oheň-pálí-bolest-trest", načež si vymyslel, že ta hrůza z blesku je trest za něco, co provedl.
Nyní už dokážeme tyto a další jevy vysvětlit pomocí systematických pozorování, výpočtů, experimentů, no prostě vědy. "Bůh" jako nějaká entita, která něco způsobí, již není potřeba pro vzdělaného člověka.

Bible je jen kniha napsaná lidmi. Kde je důkaz, že je to opravdu přepis "božího slova"? Už odedávna existují dvě skupiny lidí - ti, kteří rozhodují a ti, kteří je poslouchají a následují. To není špatné, to je přirozené. Ti "navrchu" se snaží si udržet pozornost a poslušnost "těch dole" různými věcmi. Bible je jen jedna z nich.

Na světě se drží nespočet náboženství, každé se svými mantrami a legendami a tak. Jakého budeš vyznání závisí prakticky jen na tom, v jaké společnosti a komu se narodíš. Věřící rodiče vedou už od malička své ratolesti ke stejné víře, takže ty to budou mít tak vštěpené, že si ani v dospělosti možná nebudou moci představit, jak by to všechno mohlo fungovat jinak.

Náš živočišný druh v současnosti čítá něco přes sedm miliard jedinců, což je směšně malé číslo v porovnání třeba s populací různých druhů hmyzu.
Žijeme na malé planetě, která je jen malým zrnkem písku na planetě vesmíru. Vymýšlíme si věci a příběhy, ale nic z toho nemá pražádný dopad na věci ve vesmíru. Z kosmického hlediska jsme naprosto nepodstatní, takže mě zaráží a fascinuje, jak si mohou někteří lidé myslet, že znají nějakou univerzální pravdu? Proto beru svět tak, jak ho vidím svými vlastními zrakovými orgány.

BTW pokud jsem psal trochu zdlouhavě nebo jsem něco vynechal nebo nenapsal, bude to tím, že je jedna v noci a měl jsem nějaký alkohol. Teď se mi zdálo, že místo klávesnice mám vídeňské klobásy, takže už radši půjdu spát.
[19.2.2012 20:06:21] : Jsem dneska zkouknul první epizodu My Little Pony: FiM
[19.2.2012 20:06:53] : Fluttershy je best

OC přepracováno od bloodorangepancakes
Odpovědět
[Obrázek: 248053_510320372350319_1431349289_n.jpg]
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
Já vám nevím, ale tohle vlákno jsem přečetl od 1. stránky a pokud tu křesťani udělali něco blbě, tak leda to že byli kapánek přes palubu ohledně "Bůh prostě existuje", což taky není sluníčkový. Ale nejvážnější náznaky hejtu jsem zachytil od anti-všechnistů. Nějaká šance že bychom přestali reagovat jako berserkové na kofeinu, everypony?AjbemusedAjbemusedAjbemused
"I would not harm thee for all the world, friend, but thou art standing where I am about to shoot." - amišské přísloví
Cynický brony, který z vašich frou frou lovey-dovey příspěvků nejspíš facepalmuje.Facehoof
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)