Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 3.75 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Víš, s tím vyloučením z komunity a nesmyslem to není až tak pravda. To, že si můžeš číst, je pěkné. To zvládne i Stephen Hawking. A pokud jde o srazy... možná. Pokud jsi Pražák nebo Brňák. Jo, to se to chodí pokecat si v pátek odpoledne do hospy na Vyšehradě, malovat si a prodrbat adminy... Pokud to ovšem nemáš 300 kilometrů.
Já to s tím warnem vydržím. Teda dokud nezačneš projíždět i titulky, který se snažím zveřejňovat co nejdřív, aby si neangličtináři z nových dílů taky něco užili. V nich bys nejspíš taky něco našel.

A co se týče vytížení - já netvrdím, že jste podepsali pakt s ďáblem svojí krví. Nikdo od Vás nevyžaduje nasazení vědeckého pracovníka v CERNu. Chápu, že to děláte dobrovolně a zadarmo. Ale neříkej mi, že procházení blackhole je nutná povinnost (už vidím, jak jsi celý natěšený při čtení informativně bohatých týden starých dobrýchrán) a sejít se na skypu a vynadat modovi je otravná nenutnost.

No nic... Zkusim kontaktovat Coco, jestli můžu její tvorbu postovat za ni. Teda pokud se mi ji v hlubinách internetu podaří najít...
EDIT: Tím to považuju z mé strany za skončené. Už se nebudu vyjadřovat.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
(02.01.2014, 09:56)Elevea Napsal(a): No, prostě mě to vede trošku dál - buďte od té dobroty a zaveďte skrytou část fóra, kde bude povolená peprnější mluva a kde se budou moct lidi vybouřit, když jim temperament nedá spát. Vstup 15+, na požádání a nesmí se o něm mluvit. Prostě skutečný blackhole, takový, jaký jste nám zrušili. Myslím, že spoustě lidí tím uděláte radost.

Ne, jen proto že jste na internetu ještě neznamená že se můžete chovat jako hovada. Na srazech také nezavádíme speciální místnost kde můžete něco rozmlátit nebo nadávat si navzájem.

A do davu se tu nestřílí, jen se zatýkají nenapravitelní jedinci. Ano píšu nenapravitelní, protože každý má k dispozici stupnici od 0 do 100 a jak rychle si ji naplní je je na něm, pokud se ale tak stane a během toho si nic neuvědomí tak je to pak jeho problém.
Odpovědět
Můžu se zeptat na varování ?
Platnost varování: 6 měsíců (po této době vám varování zmizí a úroveň klesne)
Proč je tady tedy možnost dostat varování které se vám nikdy nezmizí ?
Protože v pravidlech to není. -
a upřímně bál sem se na to zeptat . snad to nevadí.
Odpovědět
(02.01.2014, 03:21)RadlanJay Napsal(a): Tohle jsem zažil na vlastní kůži. Někde jsem vyjádřil svůj názor na EQG a Twilicorn, a dostal jsem warn a ban od systému na tři dny za offtopic. To mi jasné, nehádám se. Ale přišlo by mi absurdní, kdybych za tohle dostal od systému permaban, tj. naprosté vyloučení z komunity (což se může v klidu stát). Uvědomujete si, jak šílené tenhle systém je? Já nemám vůbec žádnou jistotu, že mi nějaký mod, který se právě špatně vyspal, nedá 60% za moje kritické recenze na díly z S4, a já pak půjdu kvůli systému přes palubu.

Modi na tomhle fóru by se měli zamyslet, kdo a jak tady rozhoduje o trestání. Nechat něco tak důležitého na systému, a pak se na ten systém ještě vymlouvat, mi příjde jako naprosté selhání jak jakékoliv snahy o kontrolu kvality, tak společenské morálky.

Co se týče tvých příspěvků: v pravidlech fóra se v bodu 2) mimojiné píše:
Citace:Od všech návštěvníků fóra se očekává určitá slušnost. Pokud s něčím nesouhlasíte, buďte taktní.

Připadá ti tvá přirovnání a hodnocení autorů v tomto příspěvku jako taktní? Mě tedy ne. Taky mi to přijde jako naprosté selhání jakékoliv snahy o kontrolu příspěvku. Podle mě jsi v tomto případě překročil hranici. Nechci tu rozebírat tenhle konkrétní příspěvek - ber to jen jako příklad.

Systém Varování existuje z více důvodů: jednak protože moderátorů je víc a varování obvykle udílí ten, kdo na nepravost narazí jako první a tedy jde o určitou formu koncenzu.

Druhý (a nejdůležitější) důvod je ten, že zachovává určitou hranici, co je na fóru ještě tolerovatelné a co už ne. Tuhle hranici (která není ostrá ani pevná) určují přibližně pravidla a o jejím konečné podobě rozhodují moderátoři (popř. admini) na základě mnoha faktorů: předchozích prohřešků proti pravidlům, předchozí vyjadřování dotyčného na fóru atd. přičemž přínos pro komunitu NENÍ polehčující okolností k tomu, když se někdo chová jako hovado.

Drtivá většina aktivních uživatelů zde na fóru má 0% Varování. Pokud se někdo neustále pohybuje na hranici slušného přístupu, bude prostě na Warning systém narážet častěji (jako třeba tvoje "zžíravě šokující kritiky"). Podle mého názoru by se obzvláště lidé od fochu (v tomto případě kreslíři/spisovatelé/skladatelé), kteří hodnotí ostatní, měli naučit konstruktivně kritizovat (tzn. zdrbat, ale bez urážek a hanlivých přirovnání). Jde to a spousta lidí to zde tak dělá.

(02.01.2014, 04:09)Frolda Napsal(a): A nikomu nikdo nebrání přijít na sraz a zapojit se do komunity s permabanem, pokud se tam bude umět chovat. Už se tak několikrát stalo.

Přesně tak. Damael, Sissi a další jsou toho důkazem.

(02.01.2014, 09:56)Elevea Napsal(a): dostaneš po šesti měsících na fóru warn na šest měsíců. Přitom by stačilo smazání příspěvku a PM. OK, sory, vyřešeno. Teď si vem do ruky kalkulačku a začni počítat, za jak dlouho tady skončíš, když některý lidi s právy moda budou pár dní trpět nespavostí.

Dostáváme se do situace, kdy si modi vytváření nezdravý vztah s členy fóra, svůj stav nejsou schopni unést a místo toho, aby se sešli na skypu a problém prodiskutovali, jsou jednomu z nich vytrhána perka a je následně proprán ve výše zmíněném příspěvku. Tím je myslím tvému výroku o diskuzi mezi mody (adminy) učiněno za dost.

Proto je systém Varování nastaven tak, že když někdo udělá přehmat, neznamená to katastrofu, ani žádné jiné omezení. Výše Warnu není žádní stigma (každý uživatel jen sám vidí, jak na tom je) a pokud dotyčný není mezi moderátory notoricky znám pro svůj většinou "agresivně iracionální" přístup, tak ani moderátoři (kteří vidí Warn level u všech uživatelů) k tomuto nepřihlíží. Bohužel, či bohudík v tomto případě existuje dost vysoká míra korelace...

Víš, co se týče nezdravého vztahu modi vs. uživatelé... částečně máš pravdu, ale ber do úvahy jednu věc: uživatelů je tu tolik, že není v lidských silách přistupovat ke každému případu individuálně (obzvlášť ve chvíli, kdy je tu dost lidí, kteří neustále testují hranice, co jim ještě projde - a pak tu řvou, jak je systém nespravedlivý). Tenhle stav je možný v jiném typu společnosti nebo při jiných počtech, ale ne za současného stavu.

Moderování je práce velmi nevděčná a každý z nás, kdo do toho šel, počítal s tím, že se vůči němu může kdykoliv zvednout hate. Mody váží pravidla stejně - nemůžeme někomu odpustit Warn, protože hezky kreslí - tak to nefunguje. Stačí nám iracionální hate, ten racionální si pokud možno držíme od těla.

(02.01.2014, 09:56)Elevea Napsal(a): No, prostě mě to vede trošku dál - buďte od té dobroty a zaveďte skrytou část fóra, kde bude povolená peprnější mluva a kde se budou moct lidi vybouřit, když jim temperament nedá spát. Vstup 15+, na požádání a nesmí se o něm mluvit. Prostě skutečný blackhole, takový, jaký jste nám zrušili. Myslím, že spoustě lidí tím uděláte radost.

Jsem zásadně proti. Pokud se chce někdo vybouřit a používat peprnější výrazy, má k tomu na Internetu víc než dost míst. To že se bordel válí všude neznamená, že musí být i tady. Tohle fórum je poměrně úzce zaměřené a není důvod z toho dělat další FB/Ask/4chan nebo jakoukoliv další site, kde se pro spoustu bordelu nedá najít ten skutečně hodnotný obsah, za kterým tam chodí většina uživatelů.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
@Baterka: Technicky je možné takové varování udělit, ale nevím, proč zrovna za tenhle prohřešek. Tohle je ale možná lepší řešit s adminem přes PM Twilightsmile
Meow?
Odpovědět
@RadlanJay: Toto fórum spravují lidé. Tudíž není problém se s těmito lidmi zkontaktovat. Než mod udělí warn, tak nad ním přemýšlí.
Narozdíl třeba od Youtube, což je plně automatizovaná a robotizovaná stránka, kde se s nějakým člověkem nedokáže spojit ani vlastník kanálu s mnoha subscribery a shlédnutími.
Také používat přirovnání vražd, trestů smrti a podobných těžkých zločinů proti lidskosti s děním na fóru mi přijde trochu nemístné.

A další věcí je to, že je slušné některé věci napřed řešit soukromě, než se s nimi vyjde na veřejnost.

Také je pravda, že ti co tuto stránku vlastní a spravují by si měli uživatelů vážit, neboť to jsou oni, kdo fórum tvoří a bez nichž by zelo prázdnotou.
A dle toho, co vím, tomu tak vskutku je. Každá námitka je někým z nás přečtena a posouzena, i když posudek může znít: "Tak to je vážně blbost." Častěji však zní: "Hmm, to už tu bylo." a občas i "Pravda, s tím je třeba něco udělat." Rozhodně to není tak, že bychom si řekli "Ne, tohle jsme nečetli, neviděli, to ignorujem." či "My máme jedinou, absolutní pravdu." Záleží nám na každém členu fóra, který nepřekročí hranici. To, že tu hranici určují zase lidé, často s rozdílným cítěním, je fakt, díky kterému nikdy nebude dočista jasná.
Kdyby někdo urážel vás, jak byste reagovali?
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
(02.01.2014, 10:16)Melgarh Napsal(a): Vylouceni z komunity je nesmysl - porad muzete forum cist. Porad muzete chodit na srazy (pokud nejste zabanovani od EPCU jako urcity brit Rainbowlaugh )

No nevím jak ostatní, ale mě po tom co tu předvádíte (Froldovo řádění, vyhazov MBita,etc...) chuť chodit na srazy přešla a to tu ještě jsem.

(02.01.2014, 12:15)Baterka Napsal(a): Můžu se zeptat na varování ?
Platnost varování: 6 měsíců (po této době vám varování zmizí a úroveň klesne)
Proč je tady tedy možnost dostat varování které se vám nikdy nezmizí ?
Protože v pravidlech to není. -
a upřímně bál sem se na to zeptat . snad to nevadí.

IDK? #SWAG? Jedno takové mám! (a je schválené o Flaiminga) Rainbowlaugh
Fimfiction is love,
Fimfiction is life.
Odpovědět
To, co máš ty je něco jiného. Baterka měl opravdu hodnocení, které nekončilo nikdy.

Edit: Opraveno pohlaví Baterky Rainbowlaugh
Meow?
Odpovědět
(02.01.2014, 09:56)Elevea Napsal(a):
Pár dní zpátky jsem v nyní zrušené černé díře narazil na jednu zkratku. Její význam sprostý není. Ale samotná slova, ze kterých je složená, sprostá jsou. Uživatele jsem na to upozornil, pravda přes black hole, ale význam jsem zaspoiloval (dvakrát), on řekl OK a dál už jsme to neřešili.
Ale zdá se, že někdo jiný ano. O týden později někdy kolem půlnoci jsem najednou měl warn. S daným člověkem jsem to řešil a jediná kloudná odpověď byla ta, že bronies.cz jsou rodinné prostředí. Jinými slovy, za to, že někoho upozorníš na nerodinné chování ve vlákně, které bude za týden zrušeno, dostaneš po šesti měsících na fóru warn na šest měsíců. Přitom by stačilo smazání příspěvku a PM. OK, sory, vyřešeno. Teď si vem do ruky kalkulačku a začni počítat, za jak dlouho tady skončíš, když některý lidi s právy moda budou pár dní trpět nespavostí.
Furt ti to přijde košer? Můžeme pokračovat. O pár dní později najdeš jinýho moda, jak stejné slovo košatě využívá za úplně stejných podmínek v úplně stejné sekci. To fakt píchne u srdce, protože dotyčného člověka nechci shazovat zrovna v době, když je na něj útočeno. Zvlášť když si ho za určité věci vážím.
A tady se dostáváme do velice zvláštní situace:
Zákony už nyní neplatí pro všechny. A čím jsou více tuhé, tím víc se dělají vyjímky. Zvláště u těch, kdo se tváří nekompromisně. Dostáváme se do situace, kdy si modi vytváření nezdravý vztah s členy fóra, svůj stav nejsou schopni unést a místo toho, aby se sešli na skypu a problém prodiskutovali, jsou jednomu z nich vytrhána perka a je následně proprán ve výše zmíněném příspěvku. Tím je myslím tvému výroku o diskuzi mezi mody (adminy) učiněno za dost.

(02.01.2014, 10:16)Melgarh Napsal(a):
@Elevea: Takze kvuli neschopnosti lidi si po napsani prispevku zkontrolovat zda neni vulgarni ci utocny ci OT/Spam tu mame trcet dalsi a dalsi hodiny abychom tohle resili? Nestaci ze uz takhle modi/orgove/admini tady travi stovky neplacenych hodint na Organizovani srazu, moderovani, opravach DB atd..? Seriously ™?

Spíše bych to viděl tak, že Elevea poukazuje např. na tento stav:
(31.12.2013, 15:25)Monterka Napsal(a):
Ještě mi někdo vysvětlete tohle-
http://bronies.cz/Vlakno-Cocoscina-sklad...#pid314185

Modi si můžou klidně offtopicovat a žádný warn se jich ani nedotkne?

Pokud vím, tak zrovna od TEBE froldo, jsem dostala warn za ignorování spoileru ot.
Byla bych ráda, kdybys mi příště dal lepší příklad!

Než byl tento příspěvek pod čarou opraven MBitem (tady jsem spoiler button v příspěvku odstranil, kvůli použití SB zde v tématu):
(30.12.2013, 15:37)Frolda Napsal(a):
Your big brother, best friend forever. (Trochu se mi nelíbí obličej Winstona, na ty jeho vlasy je ten obličej moc hranatej a trianglovitej, jinak nemám co vytknout)

Ještě si dovolím malou reakci
(29.12.2013, 23:33)Cocodrillo Napsal(a): Daruju dobrákovi, který mi maže pluska kdykoliv jich mám víc jak 25 (toto už je potřetí)

Není zač, až to nebudou pluska za kraviny, cizí obrázky nebo videa, tak ti na ně nikdo nešáhne.

(29.12.2013, 23:33)Cocodrillo Napsal(a): A jak vidím situaci mezi umělcema a pisálkama Rainbowwild (jestli to nepřečtete nevadí, stejně jsem se potřebovala jen nějak vysmát a naopak jednu stranu vyzdvihnout.

(img)

Evidentně jsi nedokázala napsat víc než slohovku do školy a přečíst něco složitějšího než Ferdův slabikář (irony). Situace nakonec skončila tak, že se obě strany dohodly, že každý má vlohy na něco jiného a proto nemá cenu hodnotit složitost dané věci podle osobních preferencí.

Btw., až se tu objeví někdo, kdo tu nakreslí dva hrbaté stickmany v malování a bude to vydávat za poníka, zkuste ho přivítat přátelsky Rainbowwild Jak vás znám, nebudete na to nikdo reagovat.

(30.12.2013, 00:17)Cocodrillo Napsal(a): Plus nevadí, stejně by mi ho dřív nebo později někdo smazal ;D.

Někdo [Obrázek: 10039_v.gif] I see...

Pokud bych vzal v úvahu tento konkrétní případ, tak se Frolda přešlápnul, ano, budeme to tolerovat, ale se současným týmem moderátorů by během pár hodin dostal warn (kdyby Frolda patřil mezi "modré") a příspěvek by byl opraven. Co jsem se čas od času na to podíval, tak opravení spoiler-buttony provedl až MBite po upozornění Montérkou a o trestu jsem jsem se nikde nedočetl (do moderátorských tajných sekcí a PMek MODů fakt nevidím).

Jiných případů jsem si nevšiml, protože nemám čas (a poslední dobou ani náladu) pročmuchávat všechny přístupný části fóra a hledat problém.

Co třeba zavést warn systém i pro MODy (s trochu tvrdšími pravidly), když už by MOD měl jít příkladem? Asi bych toho chtěl už moc, aby % warnů MODů měli možnost vidět všichni registrovaní...
Nebo prostě interní tresty MODů oznamované veřejně. Na WoW serveru, kde jsem byl, tak dotyčný MOD udělal třeba 3 přešlapy a byl degradován; za 1 opravdu velký přešlap byl vyhozen z GM týmu; samozřejmě po diskuzi s ním, proč to tak udělal.
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
(02.01.2014, 14:57)madA12345 Napsal(a): To, co máš ty je něco jiného. Baterka měla opravdu hodnocení, které nekončilo nikdy.

Baterka je muž Twilightsmile

A k Froldovi som sa už vyjadril v jeho vlákne.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 11 host(ů)