Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kritika] From Tuxik´s mind to yours, aneb pohádky na dobrou noc
#81
Třetí část k Blázinci vydána. Řekl jsem, že budu psát rychleji a toho se taky hodlám držet. Doufám, že vás tímto textem potěším a zároveň napnu pro další dění Rainbowlaugh

Blázinec
[psychotické/smrt/krev/15+]
Co je to realita? Jedná se o svět, který vnímáme svými smysly, nebo se čistě odehrává jen v naší hlavě? Jak můžeme vědět, že denní události nejsou jen klamem? V Blázinci je pojem realita čistě idividuální.

[spoiler: Eh, už jsem jen čtyřhvězdičkový autor (viz. hodnocení vlákna)? To abych na sobě zapracoval XD]
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#82
Tak konečně jsem se dokopal k tomu něco napsat k Blázinci.
Skvělá kapitola představující nám zcela novou postavu kterou jsem si navíc z nějakého důvodu hned oblíbil. [spoiler: což ovšem asi znamená že zemře Pinkiecrazy. U takových povídek se mi to běžně stává]
Každopádně další část nezklamala a navíc to vypadá, že tam toho bude víc, než se na první pohled zdá Pinkiesmile
Těším se na další kapitolu. Jde krásně vidět, že se zlepšuješ. Čtu tě raději a raději.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#83
V poslední době mi hlavou proudí ticíce myšlenek a rozhodl jsem se, že tuto chaotickou bouři zklidním jejich postupným sepsáním. Půjde o krátké filosofické úvahy, ale pokud v té směsi chaosu najdete pro sebe něco užitečného, budu jen rád. Pro mě osobně je důležitější vytěsnat je z hlavy.

Co se týče Blázince, snažím se sepsat další pasáž, ale mou hlavu momentálně tíží mnohé věci a nejsem schopen se u psaní plně uvolnit. Poprosím vás tedy o strpení. Applejackunsure

Myšlenky
[k zamyšlení]
Nitro a rozum
Jde o spontánní úvahy, které se točí kolem mé životní filosofie.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#84
Zatracenec
[GORE/sprosté]
(odkaz jen na vyžádání)

Info
Vypravěčem je jeden ze zatracenců, jenž musí nuceně vykonávat práci kata. Je znechucen společností, která povýšila násilí na formu největší zábavy. Jeho vyrávění je prostoupeno zlobou a rozhodně nešetří ostřejšími výrazy. Ačkoliv je toto dílo GORE, staví se proti nespravedlnostem a krvavým zálibám.



Zajímavost
Kvůli násilnému obsahu jsem se ostýchal o tomto díle vůbec zmiňovat a dostat se k němu mohlo jen pár jedinců. Ovšem v momentě kdy se o tomto textu zmínil Frolda ve své přednášce na Pragofestu, jsem se zamyslel, jestli by nebylo spravedlivé toto dílo přidat do svého vlákna, kde by ho mohli možní zájemci najít. Po delší době jsem se k tomu nakonec odhodlal.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#85
Tak jsem dočetl třetí díl Blázince.
Odbočení od původní linie mě trochu překvapilo. Doufám, že se později k sestřičkám vrátíš.

Nová postava se mi líbí, ale myslím, že by potřebovala trochu více hloubky. Více vnitřních i vnějších dialogů.

Četlo se mi to dobře, ale zarazil jsem se jen u jedné věci.

„Uvidím? Uvidím co? Jak se ta červovitá věc zavrtá do mého oka a pozře ho? Jak budu kopat a křičet v agónii? Jak se budu plazit po podlaze, naprosto slepá a čekat, až ta zubatá bestie zatouží po krvi tekoucí z mých očnic? Čekat dokud se nevrátí a nerozdrásá mé tělo?“

No já ti nevím, ale takhle by někdo, kdo se právě vyděsil k smrti, nechoval. Vystrašení mluví zkratkovitě, používají jednoduché výrazy a souvětí, a -v tomto kontextu- by se takhle opakovaně neptali na otázky. Vyděšená osoba by spíše křičela 'Ne', aby vzdorovala zdroji strachu. A určitě by prosila o smilovaní a soucit.
Je to tvoje postava, takže pravděpodobně víš, co s ní děláš, říkám jenom, co si o tom myslím já, a jak to na mě působí.
Odpovědět
#86
RadlanJay:
(05.03.2014, 00:13)RadlanJay Napsal(a): No já ti nevím, ale takhle by někdo, kdo se právě vyděsil k smrti, nechoval. Vystrašení mluví zkratkovitě, používají jednoduché výrazy a souvětí, a -v tomto kontextu- by se takhle opakovaně neptali na otázky. Vyděšená osoba by spíše křičela 'Ne', aby vzdorovala zdroji strachu. A určitě by prosila o smilovaní a soucit.
Je to tvoje postava, takže pravděpodobně víš, co s ní děláš, říkám jenom, co si o tom myslím já, a jak to na mě působí.

Jsem velice rád za tento příspěvěk. Popisuješ chování osoby vyděšené k smrti a zmiňuješ, že se Seeker nechová podle tohohle vzorce. Ano, je to tak, nechová, tudíž otázka zní: "Byla Seeker opravdu vyděšená k smrti?" Pokud ne, co tě vedlo k tomu, že jsi o tom začal být přesvědčený? Bylo to z přesvědčení, že Seeker by v této situaci měla být k smrti vyděšená, a nebo protože ty bys na jejím místě byl? Lze vůbec věřit našim smyslům a myšlenkám? Nešálí nás náhodou? Jak můžeme vědět, že to co držíme, opravdu držíme; hlasy, které slyšíme, opravdu slyšíme a přířery, jež vidíme, opravdu vidíme? S tímhle si Blázinec hraje - s realitou - a zřejmě jsi ty sám podledl dojmu, který vznikl na základě něčeho neexistujícího a nebo taky ne.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#87
@Tuxik
Snažil jsem se vžít do postavy.
A kdybych zažil to co ona, tak bych se strachy počůral.
Odpovědět
#88
Lolly Whitecream
[Erotika/člověk X klisna]
(odkaz jen na vyžádání)

Tuhle story si ode mě speciálně vyžádala Zagami. Dostal jsem nastíněný charakter hlavní aktérky, hlavní dějovou linii (Yay! There is plot in this story!) a zbytek byl už na mně. Kdo má zájem přečíst si zvrhlé dílko napsané na základě Zagamiiny žádosti, nechť se stane Zagami, nebo ať si o to u mě zažádá Pinkiesmile

Lolly Whitecream nemá své jméno jen tak pro zábavu. Má ráda "smetánku" a svět lidí má velice zvláštní zdroje.

EDIT:
Ano, mám od Zagami povolení tenhle příběh publikovat.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#89
Tak, zaprvé díky za odkazy na povídky.
Nejprve k první: Přečetl jsem si Lolly Whitecream a řeknu k tomu dvě věci. Začínám uvažovat, kdo má být dominantní druh a „Holi Celestia!

K druhé povídce.: Zatracenec je plný emocí. Pokud bych hledal lepšího kandidáta na ukázání kruté reality středověké a temné doby Equestrie, tak v českém znění bych nic lepšího nenašel. Tahle povídka mě nenechává chladným. Hlavního hrdiny nejde nic jiného než litovat. Ukazuje příběh hřebce tak bezradného osudem, že by nebylo špatné se i raději zabít na jeho místě...jenže někdo tu práci dělat musí. Jeho poslední čin by se možná dal nazvat hrdinstvím, ale spíše to byl sobecký čin někoho, kdo touží po klidu, odpuštění. Zatracenec nemůže nalézt duši. Nemůže si ji koupit dobrým skutkem. Přesto po ní bude navždy toužit.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#90
Lolly Whitecream: Chybky jsem tam našla, ale víc mi vadilo prokládání řeči anglickými výrazy. Přišlo mi to trochu rušivé a mimo mísu.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)