Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Equestria Girls: Rainbow Rocks!
OT:

(31.03.2014, 19:00)RadlanJay Napsal(a): Martin@ K tomu hodnocení, věděl jsi, že hodně bronies hodnotilo film dříve, než ho vidělo?

Otázka spíš pak je, zda ho případně upravili (hodnocení) po shlédnutí filmu. Já taky dost často měním hodnocení, když třeba po čase získám DVD verzi a před tím jsem měl jen VHS, nebo jsem ten film viděl po určitém čase znovu (v tom případě mu ale většinou přidám).

Taky jsem ho hodnotil na fóru (ne na čsfd, tam až po shlédnutí) předem. Trochu mne překvapil, ale neotočil jsem názor o 180 stupňů jako někteří (a ne, fakt to není tím, že bych si ho záměrně znechucoval nebo v něm jen hledal chyby; OT: znám parodii na Pána prstenů, kdy jednoduše orlové čapnou prsten a šup s ním do Mordoru (tudíž plothole jako vrata), ale to mi nebrání si trilogii vychutnat pokaždé, když běží v bedně).

(31.03.2014, 19:03)Jeryk Napsal(a): Ne, MLP prostě není určené k profesionální kritice, o kterou se tady většina tak marně snaží.

Ovšem, že není Pinkiesmile Tady je výčet dalších marných snažilů:
http://en.wikipedia.org/wiki/My_Little_P..._reception

Všechno, co se profesionálně dává do televize (a zvlášť do kin) bude podrobeno kritice a to nejen lidiček někde na fóru. To, že to je pro malé děti není nějaký blok, který by zakazoval kritiku. Jídelní kritik také bude hodnotit i jídla určená dětem.

(31.03.2014, 19:00)RadlanJay Napsal(a): Dejte si ruku na srdce, a řekněte mi, jestli byste ten film tak obhajovali, kdyby byl z frančízy Monster High nebo Winx ?

Nekoukat se na MLP, tak bych se nejspíš nezačal dívat ani na FIM. A přesně jak říkáš, kdyby to nebyli poníci, ale např. psíci z útulku, nedíval bych se na ně (zase až tak velkou kvalitu to nemá, a poníci u FIM mě přitahují hlavně z nostalgie).

Tudíž EqG, kdyby nebylo vázané na poníky, by bylo pro mne něco jako další Barbie film. Pár jsem jich viděl, ale nezůstal jsem u nich. (to nevylučuje, že bych třeba na EqG časem nenarazil, ale nejspíš by se mi vyhlo, protože nesplňuje jisté moje animační standardy)

(31.03.2014, 21:39)Melgarh Napsal(a): Kdyz se vezme v potaz, ze to je reklama na hracky = holy panini, vyborna prace!

Je to sice jen můj osobní názor, ale když srovnám EqG s dalšími reklamami na hračky, jako je třeba Care Bers: Oopsy Does It, tak EqG mírně pokulhává. A pokud bych měl srovnat třeba s Barbie: Kouzlo Pegasu, tak tuplem. Ale je mi jasné, že zase Vám budou tyhle filmy připadat nudné, plné klišé a málo "freindship like" Pinkiesmile

(31.03.2014, 22:07)Iluzon Napsal(a): Kdy je film jen filmem?

Jistě, ovlivní to životy milionů lidí, kulturu půlky planety, filmový průmysl, atd. ale prostě jen to jen film. Ač to může znít absurně, i člověk který vyleze na ulici v tričku s poníkem nebo se světelným mečem může svou troškou něco ovlivnit, třeba jako se ráno rozhodnete, že si prostě nedáte hot dog, a necháte nakazit chřipkou někoho jiného, protože prodavač ho při přípravě poprskal.

Ať se nám to líbí nebo ne, to, co se objevuje na internetu, v kinech, v televizi, někdy rychle někdy pomalu mění chování lidí (a to nemluvíme o pobláznění jménem "FIM", i když by se to hodilo).

Spousta filmů může být scifi nebo fantasy až za hrob, přesto tam můžete najít narážky na reálný život. Možná tam nejsou, možná tam jsou, ale filmy mohou být obrazem naší reality. A někdy bohužel spíš realita odráží to, co je v televizi, než aby to bylo obráceně.

A pokud má něco nějaký význam, je možné to chválit i kritizovat.

Ostatně, i sám Nostalgia Critic to potvrzuje. Tím, že na toto téma natočil 10 minutové video, ukazuje, že i když to jsou jen filmy, přesto je "nutné" se k tomu vyjádřit Ajsmug

Proč prostě místo "ty mi chceš zkazit den, protože se u toho nebavíš tak jako ostatní" nezkusit třeba přístup "proč se mu to nelíbí? v čem vidí problém?". Pokud dojdete k názoru, že se mýlil, tak se prostě z vašeho pohledu mýlil. Ale když to může fungovat obráceně (někdo řekne, že se mu nějaká scéna líbila, ale mě ne, tak si ji schválně zkusím pustit znovu, a někdy skutečně najdu něco, co jsem před tím přehlédl a může se mi to zalíbit), proč by to nemohlo fungovat i kriticky? Tím jako nemyslím, že přijdu k někomu, pro koho je EqG cool věc, já mu řeknu, co se mu nelíbí, a on to začne nenávidět taky Pinkiesmile

(31.03.2014, 21:39)Melgarh Napsal(a): Co mohlo byt spatne s EqG?
1) Finance
2) Pozadovany cas ktery je umerny maximalni mozne pozornosti prumerneho ditete a nastvaneho rodice
3) Fakt, ze reziseri/tvurci/scenariste nemuseli byt zkuseni s tvorbou filmu
4) Framework pred-schvaleny ci modifikovany Hasbrem

Chci videt, jak natocite celovecerni film na prodej deodorantu.

Přesně jsi vypsal důvody, proč si myslím, že EqG by byl dobrý trojdíl seriálu, ale nakonec z toho byl průměrný až podprůměrný animák v kinech.

Bodem 2 (resp. jeho druhou částí) ale nepřímo naznačuješ, že film není vhodný pro nikoho, komu už bylo 5 let..

[spoiler: To není o tom, že bych EqG nenáviděl, a určitě to až tak moc černě nevidí ani Radlan u poníků, ale když přijdu do restaurace a za stovku si dám guláš, tak si pochutnám. Kdyby mi ale ten samý guláž nabízeli vedle v nóbl hotelu a chtěli za něj 800 Kč, tak na něj budu nadávat, i když bude ten samý. Proč bych měl dávat za lístek na 3 díly seriálu tolik, jako za 1 celou sezónu?]
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Sedmiletá holka sem, sedmiletá holka tam.... Kdyby S1 a S2 byly čistě dělány pro malé sedmileté holčičky tak tu ani jeden z vás nediskutuje.
Nápověda: [spoiler: Protože by tento fandom neexistoval.]

Kdybych měl srovnat MLP:FIM k řízku s bramborami, S1 a S2 by byl pořádný macatý kus šťavnatého masa v trojobalu přes půlku talíře a hroudou voňavých maštěných brambor. S3 je Klasický školní pyžamáč s práškovou kaší, co je k dispozici v každé voje..školní kuchyni. S4 už sice má zpátky brambory, ale jsou neslané, nemastné a stále je k nim pyžamáč a jako bonus k menu je čokoládová tyčinka o kterou nikdo neměl zájem, a zkrz kterou nám dodavatel chce zdělit jaký o nás má zájem. EqG 1 je guláš i když stále z vepřového a EqG 2 zatím vypadá na kekel. A dodavatel se hájí tím, že vaří pro intr...

No a potom se tu najdou lidi jako jsem já a nebo Jay, kteří prostě kroutí hlavou nad tím, že lidi co si pochutnávali na tom pořádném kusu masa si se slovy "Je to intrácké jídlo! Vždycky to bylo intrácké jídlo, tak co řešíš?!" stejně líbezně pochutnávají na tom guláši i když měli dostat řízek. Fajn to, že vám to chutná a vyhovuje je vaše věc a NIKDO vám neříká, že vám to nesmí chutnat. Jen jak říkám, nejde nám do hlavy, že vám to chutná a to, že ještě chcete nášup. Já se nepřišel najíst, ale pochutnat si na pořádné porci vepřového v mouce, vajíčku a strouhance s kupou čerstvých maštěných brambor a za tím si budu stát. Najíst se můžu jinde.

A jak vlastně začala tahle diskuze? Jay si zastesknul po řízku a vy jste se na něj vrhli: "Co si zase stěžuješ, je to jen intrácké jídlo!"

K EqG II: No... Nazval jsem to kekelem... neříkám, že to nebude nepoživatelný, ale chutnat mi to nebude...
Odpovědět
Jako s EqG, zase to samy dokola se opakuje. Banda nespokojencu co porad do vseho rejpe aniz by mela sanci videt celkove dilo.

Jak potom chcete, aby vas nekdo bral vazne, kdyz hodnotite neco bez toho, aniz by jste to ochutnali?
Pointless diskuze, uvidime po tom, co to bude v kinech.
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
Jistě, to je správný přístup.

Až na to, že až poté někdo napíše, že se mu to nelíbí, najde se nejspíš někdo, kdo napíše něco ve stylu "protože sis to znechutil ještě od začátku a teď se bojíš přiznat, že se ti líbí a neumíš si to vychutnat, protože to nesplňuje tvé černé obavy" Pinkiesmile

OT: [spoiler: Já bramborovou kaši nemám rád, ale umělou z pytlíku přímo žeru Rainbowlaugh]
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
@Melgarth: Ale my přece už viděli trailer, ne? A panenky taky. A z toho se dá hodně odvodit.

Abych to zase přirovnal ke stravování - je to jako když přijdeš do restaurace, a škvírou mezi dveřmi do kuchyně uvidíš, jak kuchaři otevírají pytlíky s práškovou omáčkou, krájejí zčernalé brambory, a maso přihřívají v mikrovlnce.

Co bys čekal, že se ti dostane na talíř?
Odpovědět
OT: [spoiler: Ostatní očekávají, že jim na stole přistane i něco stravitelnějšího. Což se klidně může stát, že vedle šéfkuchaře Mica je v kuchyni i borec, který mezi to ostatní propašuje dobré jídlo. Faktem ale je, že dohromady to působí divně a nemělo by to být na jednom stole.]
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
(02.04.2014, 00:22)Terodeness Napsal(a): Kdybych měl srovnat MLP:FIM k řízku s bramborami, S1 a S2 by byl pořádný macatý kus šťavnatého masa v trojobalu přes půlku talíře a hroudou voňavých maštěných brambor. S3 je Klasický školní pyžamáč s práškovou kaší, co je k dispozici v každé voje..školní kuchyni. S4 už sice má zpátky brambory, ale jsou neslané, nemastné a stále je k nim pyžamáč a jako bonus k menu je čokoládová tyčinka o kterou nikdo neměl zájem, a zkrz kterou nám dodavatel chce zdělit jaký o nás má zájem. EqG 1 je guláš i když stále z vepřového a EqG 2 zatím vypadá na kekel. A dodavatel se hájí tím, že vaří pro intr...

Jenže tohle přirovnání není přesné - vycházíš totiž z předpokladu, že se jedná o fakt (protože UHO školních jídelen je obecně považováno za blivajz, který je skutečně chuti nevalné pro všechny - kdo s tím má dobrou zkušenost?) a nikoliv o tvůj názor. Je to jako říct, že klasická hudba je úžasná, zatímco metal je proti ní kekel a že se hudebníci hájí tím, že hrají pro jiné publikum... už to není tak jednoduché.

Ano, první dvě série byly jiné než S4 a S3 - hlavně proto, že jsme je sledovali v úplně jiném kontextu (jako nově příchozí a teď už jako fanoušci). Bylo by hodně zajímavé, zeptat se na pohled někoho, kdo na poníky narazil až teď - náš pohled na S3 a S4 už je deformovaný tím, že od doby, kdy jsme viděli S1 a S2 uplynulo dost času (a u mě a Martina ještě tím, že jsme aktivně koukali na předchozí generace - byť to (aspoň se mi zdá) každého z nás ovlivnilo úplně jinak).

Citace:No a potom se tu najdou lidi jako jsem já a nebo Jay, kteří prostě kroutí hlavou nad tím, že lidi co si pochutnávali na tom pořádném kusu masa si se slovy "Je to intrácké jídlo! Vždycky to bylo intrácké jídlo, tak co řešíš?!" stejně líbezně pochutnávají na tom guláši i když měli dostat řízek. Fajn to, že vám to chutná a vyhovuje je vaše věc a NIKDO vám neříká, že vám to nesmí chutnat. Jen jak říkám, nejde nám do hlavy, že vám to chutná a to, že ještě chcete nášup. Já se nepřišel najíst, ale pochutnat si na pořádné porci vepřového v mouce, vajíčku a strouhance s kupou čerstvých maštěných brambor a za tím si budu stát. Najíst se můžu jinde.

Pořád odkaz na tvůj názor, že se mi líbí/chutná něco, co je obvykle považováno za blivajz a jsem ten, který neprocitnul a nepoznal, že je to humus, protože nic lepšího nepoznal, nebo se s blivajzem spokojí.

Když bych použil stejné přirovnání, tak vaše námitky se podobají situaci, kdy dojdete na oběd do průměrné restaurace a poté, co si prohlídnete jídelní lístek si stěžujete obsluze, že nemají kaviár a langusty na medu, načež začnete obcházet hosty v restauraci a budete se jich vyptávat, jak můžou ten sajrajt, co mají na talíři, vůbec jíst (ať tam mají řízek, nebo pečenou kachnu). Přitom budete dávat ostentativně najevo své znechucení nad jídlem i lidmi, kteří ho jedí.

Můžu svůj a tvůj způsob " seriálové konzumace" přirovnat k venkovské zabíjačce: Prase se porazí, naporcuje, a vyrobí se ovar/jitrnice/tlačenka/polévka a všechno mi to šmakuje, olizuju se až za ušima a mám z toho výbornou a hodnotnou potravu na dlouhou dobu. Když se totéž snažíš udělat ty, tak střeleného čuníka hodíš vcelku se vším všudy do obřího mlýnku na maso a pak si stěžuješ, že ty karbanátky z toho stojí za starou bačkoru - no stojí no...

Citace:A jak vlastně začala tahle diskuze? Jay si zastesknul po řízku a vy jste se na něj vrhli: "Co si zase stěžuješ, je to jen intrácké jídlo!"

K EqG II: No... Nazval jsem to kekelem... neříkám, že to nebude nepoživatelný, ale chutnat mi to nebude...

Yep, taky protože lidi jako jsem já (a není nás málo), které už nebaví prokousávat se neustále znechucenými příspěvky (ne nepodobné řečem o tom, jak je všechno všude úplně na kulový v porovnání se "starými dobrými časy"), protože ti, kterým se MLP (z pro vás patrně nepochopitelných důvodů) líbí, sem nepíšou a chodí jinam.

A když už máme tu svobodu vyjadřování názorů (v rámci pravidel), tak co bych sem nenapsal, že se mi MLP:FiM stále líbí? Jen to s tou kritikou nebudete mít tak jednoduché no Pinkiesmile

A propo... ještě jsi to neviděl, ale už je to kekel a dívat se na to nebudeš - tomu se říká objektivní hodnocení Twilightsmile No tak se nedívej no... u EqG 1 jsem byl hodně skeptický a těžko jsem zkousával přechod do světa lidí, ale nakonec se mi líbilo.

(02.04.2014, 10:23)Martin Napsal(a): Jistě, to je správný přístup.

Až na to, že až poté někdo napíše, že se mu to nelíbí, najde se nejspíš někdo, kdo napíše něco ve stylu "protože sis to znechutil ještě od začátku a teď se bojíš přiznat, že se ti líbí a neumíš si to vychutnat, protože to nesplňuje tvé černé obavy" Pinkiesmile

Dokud bude názor "nelíbí se mi to" podáván stylem "jsem znechucen a vy všichni byste měli být taky znechuceni", tak se takové reakce budou objevovat pořád Pinkiesmile nemám problém s tím, že se někomu něco nelíbí (i v MLP), jenže když si někdo dělá ze znechucení svoji pózu, tak se ozvu. Proč by taky ne, když se mi ten přístup nelíbí? Kritika funguje oběma směry.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Jamisi... Facehoof

Dostal jsem kvalitu, očekávám kvalitu.
Nedostanu očekávanou kvalitu = stížnost.

Je to kvalitní, nebo ne? Budeme o tom diskutovat. Každý má svůj názor.
A tohle je co? Fórum. To již od starověku slouží k diskuzi.

Samozřejmě tady prezentujeme pouze své názory. Já se tady snažím vysvětlit můj pohled na věc, kdežto ty se pořád oháníš tím svým "Nechte mě a moje hobby na pokoji!" argumentem. Vážně, to je tak těžké přijmout kritiku? Kdybychom byli ve skutečném světě tak pochopím, že tě to otravuje, a dal bych ti pokoj. Ale tady je situace jiná.
Odpovědět
(02.04.2014, 12:19)RadlanJay Napsal(a): Jamisi... Facehoof

Dostal jsem kvalitu, očekávám kvalitu.
Nedostanu očekávanou kvalitu = stížnost.

Je to kvalitní, nebo ne? Budeme o tom diskutovat. Každý má svůj názor.
A tohle je co? Fórum. To již od starověku slouží k diskuzi.

Proč ten facehoof? Napsal jsem snad něco, co by tenhle systém popíralo? Jestli si to tak někdo vyložil, tak to tak myšleno nebylo.

Jen k tomu přidávám, že když podáš stížnost a podle mého názoru není zcela oprávněná, tak k tomu přidám svůj názor. A jak píšeš, tak od toho tu vedeme diskuzi.

Že můj názor vyjadřuje i postoj, který zpochybňuje některé argumenty a myšlenkové postupy (jakože podle mého názoru je náš způsob nahlížení na EqG a S1 odlišný)? Jasně. Jsou mé vývody chybné? Vyvraťte mi je - nemám problém upravit své názory podle zjištěných skutečností, nebo když mi někdo ukáže, že můj postup byl chybný a proč. Tak se snad učíme všichni, ne? Máte jiný názor? Jasně, ne vždycky se shodneme. Co je na tom špatně?

Citace:Samozřejmě tady prezentujeme pouze své názory. Já se tady snažím vysvětlit můj pohled na věc, kdežto ty se pořád oháníš tím svým "Nechte mě a moje hobby na pokoji!" argumentem. Vážně, to je tak těžké přijmout kritiku? Kdybychom byli ve skutečném světě tak pochopím, že tě to otravuje, a dal bych ti pokoj. Ale tady je situace jiná.

Hm a já se nesnažím vysvětlit svůj pohled na věc? Myslím, že jsem uvedl důvody i příčiny a do svých pohledů jsem zahrnul i kritiku některých myšlenkových konstruktů. Uvedl jsem někde, že mě máte nechat na pokoji? Nevšiml jsem si. Prezentuju svůj postoj a názor (stejně jako to děláte vy) a snažím se přijít na to, proč jsou naše postoje/názory odlišné. Je moje kritika vašich názorů neopodstatněná? No tak sem s protiargumenty. Konkrétně: kde se pořád oháním tím, že mě máte nechat na pokoji? Na rozdíl od hodnocení typu "je to kekel" hodnotím opatrně a snažím se, svoje názory vysvětlovat, aby ten, co si je čte, dokázal pochopit proč - což je vlastnost, která mi u některých diskutujících dost chybí, ale přizpůsobím se.

Kritici přece musí počítat s tím, že když už kritizují, může být jejich činnost také kritizována Twilightsmile

non-ot: když už hodnotíte film/seriál podle traileru... zkuste porovnat svoje dojmy z trailerů na jiná díla, případně intro/demo počítačových her a jejich plné verze. Taky pokaždé odrážely "v plné verzi" přesně to, co slibovaly?
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Na EQG 2 se "těším" , ale jen proto že doufám v nový chary a to na základě panenek které se objevili, jako např. Chrysalis a Zecora Rainbowkiss Jinak koncept druhýho filmu mě zpíž...
no... Nevim jak to popsat, ale vůbec se mi to k MLP nehodí. Ale počkám si, zkouk a až podle celkového dojmu budu hodnotit a porovnávat se seriálem a né že tu budu třičtvrtě roku před vydáním psát, že to bude už z principu kktina , která značku :FIM sráží hodně dolů z příčky na kterou se dostalo za prvním dvěma sérijím.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)