Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom
#91
Morální poučení obou epizod: Pokud se cítíte podceněni či nevyužití, dělejte to, co jste dělali doteď.
Odpovědět
#92
Tak já nevím, podle mě...
Závěrečná epizoda patřičně epická, jak se na závěrečnou epizodu patří.
Za nového villaina a jeho charakter je to plus.
Další pak za souboj titánů mezi ním a superpower Twilight.
Běhal mi mráz po zádech, když jsem slyšela trio všech tří princezen, to bylo opravdu krásné.
Skoro (nakonec ne, ale skoro) byly i slzy, ať už dojetí, nebo jindy.
Tak smutné, když Discord zradil Fluttershy Raritycry. Na druhou stranu ale, mane6 se k němu vždycky (kromě Shy) chovala negativně, ne jako k příteli, uráželi ho a nepřijali.
A on to přitom myslel s přátelstvím vážně (...tak vážně, jak to jen Discord může myslet).
Proměna mane6 ve friendship-powered ponies byla super (a taky samozřejmě narážka na nadcházející film), Rainbow Dash měla úžasnou hřívu Rainbowlaugh Takhle by to měla, alespoň podle mě, začít nosit nastálo.
No a závěr, takový menší zámek přátelství a rytířské trůny.... Twilightsmile
Sečteno a podtrženo, tuhle epizodu si s radostí ještě zopakuju a snad mi pomůže přežít to nehorázný období do další sezóny.
Proč musí dva mé nejoblíbenější seriály mít season finale ve stejnou dobu?!
"I'm so ugly, but that's okay, 'cause so are you. We broke our mirrors."
Odpovědět
#93
Dělejte to, co jste dělali doteď. Pak na vás nadřízení jednoho dne hodí veškerou zodpovědnost a pokud to ustojíte, možná dostanete nový kancl, kde můžete dělat to, co jste dělali doteď.
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#94
- Twilight při první písničce strašně přehrávala
- nová knihovna!
- duhovej mor, aneb pořád se snažíme aspoň trochu tvářit jako seriál pro malý holčičky
- otevírání dveří!
- Luna šmíruje i svou ségru
- megaspely a pohlcování magie ostatních (Discord!!!) je naprosto epic
- z mane6 je oficiálně zbraň hromadnýho ničení, TS je OP a Discord je moje nová nejoblíbenější princezna
- Slunce s Měsícem nejsou na hraní!

U epický bitky ala Matrix Revolition mi bylo od začátku jasný, že to bude nerozhodný. Paralel mezi Neem a agentem Smithem (a tak vůbec dějem MR) tam je víc.

Bylo to až na pár momentů epic a awesome, jen nevím, co bude Twilie dělat s tou novou knihovnou a bez tý starý. BTW ten její výbuch na mě zapůsobil hodně emotivně. Když na to koukám zpětně, tak příště by měli poníci líp chránit objekty, který jednou budou historickými památkami.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#95
Nejspíš si tam nastěhuje všechny knihy z hradu. Ve staré je neměla kam dát, tak musela pořád chodit do lesa
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#96
Tak jsem viděl i druhý díl a můžu o něm říci jen jedno slovo: ''Světýlkáááá'' Pinkiesmile

Ale
Ta krabice pořád moc smysl nedává. Proč by měl být zámek přátelství ve stromě? A, ostatně, stejně ta magie zamknutá uvnitř byla jenom zesílená verze Elementů Harmonie, které na tom stromě taky vyrostly.

Jako kdyby to tam bylo schováno a už předem kdysi naplánováno pro 6 poníků s určitými charaktery. Ale proč a kdo by to mohl udělat, anebo spíš, všechno už předem předvídat, těžko říci.

Ten strom by bylo potřeba pořádně prohlídnout :p
Prominutím schvaluješ to, co jsi prominul a souhlasíš, aby se to stalo znovu.
Člověk by si měl nechat zajít chuť na vracení facek, dokud není schopen si sehnat drátěnou rukavici.
Spravedlnost je víc než vztah.
Odpovědět
#97
Stručně:
Naivní discord, nechápu jak si mohl myslet, že tirek mu dá větší přátelství než Flutters, přestože před ním mluvil o tom jak je přátelství o ničem.

Twilight a její osud. Stala se z ní linka bezpečí.

The End.

Odpovědět
#98
Phew.... Když měl děj obrovskou díru, byl sekaný a příliž uspěchaný a k tomu z Discorda boha chaosu udělali totálního vola, tak jsem si řekl: "No je pravda, že se princezny s Tirekem mohli vypořádat dříve, než pohltil magii všech poníků v Equestrii a tento uspěchaný styl příběhu má Hasbro vlastně patentované, tak to alespoň schytal ten Discord. Spletl jsem se. Vypadá to že přeci jen Hasbro udělalo slušné finále." Jenomže jakmile se mane 6 začala měnit na Rainbow Saiyany ze střední na tváři se mi rozsvítil úsměv. Hasbro nezklamalo! Takhle nádherně to zprasit! No nic, já jsem spokojený. Pinkiesmile 9000/10!

PS: Tohle není pokus o trollení. Já jsem si opravdu užil pokažení S4 finále. Proč? Protože je to ta jediná věc co si na seriálu můžu užít. Pinkiehappy


Doufám že nikomu nebude chybět ta Starswrillova kniha kouzel a další tuny důležitých věcí, když teď jsou na popel.... Derpytongue2
Odpovědět
#99
(11.05.2014, 03:29)Terodeness Napsal(a):
Phew.... Když měl děj obrovskou díru, byl sekaný a příliž uspěchaný a k tomu z Discorda boha chaosu udělali totálního vola, tak jsem si řekl: "No je pravda, že se princezny s Tirekem mohli vypořádat dříve, než pohltil magii všech poníků v Equestrii a tento uspěchaný styl příběhu má Hasbro vlastně patentované, tak to alespoň schytal ten Discord. Spletl jsem se. Vypadá to že přeci jen Hasbro udělalo slušné finále." Jenomže jakmile se mane 6 začala měnit na Rainbow Saiyany ze střední na tváři se mi rozsvítil úsměv. Hasbro nezklamalo! Takhle nádherně to zprasit! No nic, já jsem spokojený. Pinkiesmile 9000/10!

PS: Tohle není pokus o trollení. Já jsem si opravdu užil pokažení S4 finále. Proč? Protože je to ta jediná věc co si na seriálu můžu užít. Pinkiehappy

To, co kritizuješ, je ve skutečnosti limitace žánru. Tenhle žánr je těžký, když to píšeš, procházíš minovým polem ustálených zvyklostí, komisí pro etiku, estetiku a výchovu, a snažíš se přesto držet kvalitu a dát něco jak dětem, tak dospělým. Uvědom si prosím, že reálné zápletky v těchto větších epizodách mít nemůžeš, protože bys rozmetal pravidla žánru.

Kdybych to psal já, tak bude villain kurva silný, Celestia a Cadence skončí mrtvé, Luna a Twi obě dostanou hrozně po hubě, ale přežijí to - protože za Twi se obětuje její bratr a Equestrii nakonec zachrání - po těžkém vnitřním boji - Discord, dost možná díky tomu, že má nejen obrovskou moc, ale i žádné skrupule (klidně obětuje pár tisíc poníků, pokud přežije Fluttershy). Potom se Luna s Twi budou muset chtě nechtě dělit o povinnosti vládkyň Equestrie, protože Discord je v době míru platný jako gumové kladivo, Luna se bude muset vypořádat s žalem nad smrtí své sestry a Twi s tím, že přišla o bratra, nejlepší kamarádku z dětství a na její přátele z Ponyvillu se bude moci podívat tak jednou za rok, a pochopí, co za život měla Celestia.

(A to je furt romantika, v reálném životě bych řekl, že by zakukalo i několik z Mane 6, přežití bych viděl tak u Twi [někdo tomu vládnout musí, Luna samotná není dost zkušená] + Fluttershy [tu Discord ochrání, ať to stojí, co to stojí] + Pinkie [jediná má šanci přežít bez ochrany v chaosu, který používá Discord jako hlavní zbraň]).

Bylo by to lepší? Jistě, že ne! To je úplně jiný žánr! Milovníky fantasy by to možná uspokojilo víc, ale sakra, ten seriál mají broníci rádi právě proto, že je barevný a laskavý a nakonec všechno dobře skončí. Nemůžeš chtít současně MLP a Hru o trůny; buď máš krev a hnus, nebo duhu a dobré konce.
...And the camera's got you frozen in time / Like a saved state in a game file / It's a heartbeat on a hard drive...
Odpovědět
+ Trapná scéna pro prodej hraček trvala jen nutné minimum
+ Feels (ale nesahalo to ani po kotníky finále S3)
+ Bitva byla fakt celkem dobře udělaná, ve více ohledech

Obecný komentář a negativní stránky ve spoileru:
Docela mě překvapuje, že to ještě nikdo nezmínil, ale epizoda má celkem znepokojivý podtext. Twilight v kritické chvíli podlehla vydírání a nakonec se rozhodla nezodpovědně zpečetit osud celé planety proto, aby její přátelé nedošli k úhoně. A to ani neměla žádné záruky, že je Tirek okamžitě poté nezačne rozšlapávat kopytem. Tohle je přesný opak toho, jak by se princezna měla zachovat. Srovnejme s Celestií, která v obdobné situaci obětovala svoji vlastní sestru. Finále S4 mi tedy vytváří celkem nepříjemný headcanon.
Tento uživatel dostal varování za propagaci drog.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)