Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlavní hrdina
#11
Jj presne bez Mary Sue by boli príbehy nudné takže Mary Sue je treba.
Froldo jediné v čom sa mi zdá byť Daniel Mary Sue je to že pri strete s Celestiou a Lunou sa tam šteklili (neviem či i alebo y) ale to je Daniel buď Mary sue (lebo má s princeznami taký dobrý vzťah) alebo je to až moc prehnané lebo si myslím že v každom prípade by sa mali princezny chovať mocensky (a tak to v FIM aj bolo).
Odpovědět
#12
Jen bych chtěl dodat, že 'Mary Sue' je termín vhodný k opravdu HODNĚ špatný postavám/fanfikcím. Pokud se potýkáte s něčím na úrovni, na podobné rádoby teoretické označení zapomeňte.
Odpovědět
#13
Zbožňuji, jak v každém C, D, E, F, G, ... Z, Ž filmu, případně knize, je mladý/á a vzdělaný/á hrdina/hrdinka s minimálně třemi doktoráty. Mám podezření, že se všem jako dětem zalíbil šmoula Koumák natolik, že ho prostě musí rvát všude, akorát zapomněli na to, jak to vždy s Koumákem na konci dílu dopadlo.
Odpovědět
#14
Rozhodol som sa protirečiť haterom MS: Zoberte si Harryho Pottera, od Froldu spľňa skoro všetky podmienky pre MS: 1. Nepovedal by som že meno je nezvyčajné ale skôr typické pre OP postavy napr. John Carter, Indiana Jones, Chuck Norris. Pri každom viete že ten s týmto menom bude niakým spôsobom dôležitý (kto by dal hlavnej postave meno Bob Weil) 2. Vie dobre kúzliť (až tak dobre že zabije čarodejníka ktorého sa úplne všetci ostatný boja) 3. Zomreli mu rodičia. 4. Neviem o tom že by niekedy s niekým chodil ale z ničoho nič k nemu príde baba a začnú sa bozkávať. 5. No je obetavý, spravodlivý, priateľsky, lojálny. Ako zlú vlastnosť ma nenapadá nič takže CHECK.

Ako vidíte spĺňa všetky požiadavky na MS a predsa je to bestseller! Hlavná postava musí byť TROCHU "lepšia" než ostatné a to ju robí hlavnou. A keď chcete príbeh bez MS, choďte si čítať niekoho životopis (ale nie Chuckov Norrisov Rainbowlaugh ).

A teraz z iného súdku: Tiež ma štve keď niekto povie že ten príbeh bol prehnaný a boli v ňom nepravdepodobné udalosti. Veď tie udalosti robia ten príbeh zaujímavým! Keď takýto príbeh nechcete tak si choďte pozerať dokument o podomových predavačoch parfémov.

Ale tiež musím zdôrazniť že nič sa nesmie preháňať (ako už povedal Frolda), aj MS môže byť prijateľná.

Môj záver: Ak chcete kvalitný príbeh tak MS v príbehu MUSÍ byť, ale nie prehnaná.
Odpovědět
#15
Možná trochu odskočím od tématu, ale upřímně, v mých očích není Mary Sue Harry Potter, ale Lily Evansová-Potterová.

Rowla ji vykreslila jako dokonalou bytost bez jediného šrámu, kterou milují její přátelé i nepřátelé (koukám na tebe, Severusi) a korunovala ji málem na Pannu Marii HP, když ji nechala obětovat se pro Harryho. Chápu, že tím chtěla podpořit ten motiv chybějící matky a lásky, která zůstává, i když člověk umře, ale občas už jí tu svatozář leští až moc.

To, jak ji popisuje v knize, to je pro mě MS.

Páč Harryho dokázala popsat i jako mladého sympatického pitomečka, co to občas pěkně zvoře.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#16
Mi celý koncept MS připadne postavený na hlavu... tak nějak nechápu, proč by výjimečná fiktivní postava, která nemá žádný výrazný nedostatek, musela být apriori špatná? Ne všechny světy musí být odrazem reality, ne všechny postavy musí odpovídat lidské/zvířecí povaze, jak ji známe z reálného světa.

Mi to občas připadá, že když se v nějakém příběhu podobná postava postava objeví, je úplně jedno, co se kolem ní děje, protože je najednou z principu své nikoliv absolutní dokonalosti, ale výrazného pozitivního vyznění (což v kontextu příběhu může znamenat de facto jakékoliv hodnoty, protože vždycky záleží na prostředí) apriori špatně konstruovaná. Prostě se na to sesype banda kritiků, kteří se zdá nemůžou vypichovat její špatné vlastnosti, tak řvou, že je špatně, když žádné výrazné viditelné nedostatky nemá. Co je špatného na tom mít charakter, který není ne dokonalý, ale bez výraznějších vad?

Tak nějak mi patrně uniká pointa toho konceptu, že postavy v příběhu musí být "vyvážené" - trochu mi to připomíná princip politické korektnosti. Proč? Dokáže mi to někdo přiblížit?
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#17
Jde o to, že MS postava čtenáře znechutí tím, jak je špatně napsaná. Je tak dokonalá, až je nudná. Je plochá, mrtvá, prostě dokonalý, ale naprosto nezáživný papírový cutout. Nemá žádnou přidanou hodnotu, žádnou hloubku. Nic ji nedefinuje, neposouvá někam jinam.

Tady nejde o to kdo, ale jak. TO je ten hlavní problém.

Nevím, na čem konkrétním bych ti to přiblížila...

Možná... představ si, kdyby Mane6 měla JENOM kladné vlastnosti. To by byla dost nuda, ne?
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#18
Mary Sue je ten případ, kdy je postava bez větších chyb napsaná blbě (a to ještě konkrétním způsobem), takže je špatná tak nějak z definice.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#19
Jamis napr. Hlavný hrdina (MS) stojí pred bandov zločincov a lusknutým (doslova) ich zloží na zem. V ceste má stenu a lusknutým stena zmizne. Pred ním stojí žena a lusknutým ho (okej to si domyslite Rainbowlaugh).

Ide o to že nikoho nebaví postava ktorá VŠETKO zvládne bez problémov. Potom je dej, postava a vôbec príbeh mŕtvy (ak je MS hlavný hrdina, ak nie tak dej "pokračovať" môže).

Nie, hlavný hrdina môže byť MS (podľa mňa musí (ak sa nejedná o príbeh kde je viac hlavných hrdinov)) ale zase nie úplný.

Vyvážené to byť nemusí, len MLP:FiM je príbeh o 6 kobylkách a nie o jednej. Keď ich je viacej a sú si rovné tak autor dáva najavo že je to príbeh o nich všetkých. Keby to vyvážené nebolo a ostatné by boli menej ako napr. TS tak by sa stali iba obyčajnými postavami v príbehu (a keby ešte TS dostala všetky schopnosti a črty od M6 tak to by bola MS(no stále by príbeh pokračovať mohol)) . A keď je hlavných hrdinov viac, tak autor má viac priestoru.

Azuliana: Ok Ajsmug To som nevedel lebo ja som videl iba filmy. Knihy doma mám ale stále sa neviem dokopať aby som si ich prečítal Ajsmug Pinkiesmile
Odpovědět
#20
H. G. Wells - Muž, jenž dokázal činit zázraky
Ani u všemohoucnosti nemusí Marry Sue nutně nastat Twilightsmile.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)