Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom
(23.07.2014, 07:09)Fun1k Napsal(a): Magie jednoho alicorna je přemocná (hýbaní Sluncem a Měsícem by byl pro obyčejného jednorožce neproveditelný úkon, na to je potřeba strašně silná magie)

Spojená magie jednorožců dokáže totéž (viz. Hearth's Warming Eve")

Tudíž, jak je zde již poukazováno, jde opravdu o díru ve scénáři. Discordova magie byla až do teď zobrazována jako něco, na co nestačí moc žádného alicorna, ani alicornů (Celestia+Luna). Ostatně, který poník dovede lusknutím prsty změnit povahu okolních zvířat (jenom Twilight dovede něco podobného), navíc převrátit celou Equestrii na úplně jiný svět?
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Mě se ty poslední díly líbí. Některým z vás možná ne a máte k ději výtky. Mě je to jedno, že jsou tam určité chyby, prostě se mi to líbí.Twilightsmile
Jakmile se peříčko a blesk spojí,
a Applejack poslední jablko dojí,
tehdy zázrak se stane.
Oheň v našich srdcích vzplane.
Odpovědět
Jenže nám se to právě líbí Ajsmug
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
(23.07.2014, 09:11)Rini Napsal(a): Mě se ty poslední díly líbí. Některým z vás možná ne a máte k ději výtky. Mě je to jedno, že jsou tam určité chyby, prostě se mi to líbí.Twilightsmile

Když si projdeš hodnocení epizod tady, tak zjistíš, že ho ve většině případů nemá smysl číst, protože je spousta z nich podaná stylem "já to vidím takhle a vy byste to tak měli vidět taky". Většina těch námitek v hodnocení epizod je zaměřená na jeden z mnoha možných scénářů, který hodnotitelé často vidí jako jediný možný/správný a budou se do krve hádat, že to je tak a nemůže to být jinak -> po určité době ztráta času, pokud v tom šťourání nenajdeš zalíbení Pinkiesmile Mě rozebírání taky baví, ale jiným způsobem, než se vede tady.


Jiný pohled na jednu zde diskutovanou otázku: Proč Twi nemohla Tireka vyřídit snadno, protože měla magii všech známých princezen dohromady? Proč ho třeba nevyřídily všechny spolu... Nejspíš věděly, co je zač (to je v díle explicitně zmíněno), takže si patrně dovedly představit, co by se stalo. Navíc když bylo před soubojem vidět, jak má Twi problémy s ovládáním magie (bylo toho na ní evidentně moc), tak je poměrně jasné, že neměla skill na to použít veškerou svoji magii v plném rozsahu ve svůj prospěch.

(23.07.2014, 11:56)Martin Napsal(a): Jenže nám se to právě líbí Ajsmug

Není "my" jako "my" Rainbowlaugh akorát ti, kteří tenhle styl rozebírání epizod nevyznávají sem už prostě nepíšou (anžto třeba nemají tu potřebu se s někým tímhle způsobem dohadovat).
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Tím "my" jsem měl na mysli lidi Pinkiesmile, kteří sice do seriálu rýpou, ale jinak je baví. Proč by s ním jinak ztráceli čas?

Chápu, že jsou prostě lidé, kteří to mají jako roztomilou zábavu, nevidí nebo prostě nechtějí vidět (proč taky) chyby, další berou chyby jako přidanou hodnotu seriálu (já jsem nižší kasta, chyby vidím, bavím se nad zjištěními dalších, ale nehledám je tak důkladně, že si všimnu, že Gandalf nosí tenisky). Rozumím i lidem, kteří odhalené "chyby" reagují obhajobou. Ta může být někdy mimo mísu, ale většinou je buď vtipná a nebo i zajímavá z technického hlediska.

LightDesh to pozvedl na mnohem vyšší level. Ne že by mi jeho zjištění nebylo sympatické a je docela zajímavé, ale uznej, že ani já nejsem až takový rejpal Pinkiesmile

Některé věci, co v seriálu jsou, beru prostě jako animační chybu, nebo přehlédnutí autorů. Občas do očí bijící, občas spíš pro zasmání jako taková perlička.

Zrovna co se týče této bitvy, autoři možná měli nějakou rovnici, kterou by odůvodnili proč se moc převáděla takhle a takhle, nejspíš šlo prostě o scénář typu "potřebujeme, aby Twilight na konci udělala tohle, takže se k tomu musíme nějak dobrat, pokud možno logicky, ale máme na to jen pár minut".

Beru jako fakt, že nám buď něco uniká a nebo tomu prostě autoři nevěnovali pozornost až tak do hloubky. Něco třeba vymysleli, ale na všem se při důkladném šťourání dá najít mezera. Lze jim to trochu zazlívat (každý máme hranici, do které chyby ještě tolerujeme s omluvou "na tento typ seriálu to stačí"), ale lze i to pochopit.

Zrovna v této věci je moc proměnných, které jsou neznámé (a prakticky ani nikdy známé nebudou, protože jak seriál pokračuje, tvůrci jednou platný canon přebíjí dalším, lore se doplňuje v komixech, a zároveň se v něm popírá), je to zajímavá připomínka, ale bude asi bez obecného řešení. Já myslím, že to je prostě jen ne zcela domyšlený nápad.

Pokud někomu nesedí styl komentování epizod, není třeba si ho brát nějak k srdci. Jsou tu jistě lidé, kteří si ho rádi přečtou, byť k tomu nemusí napsat ani řádek (ono pravidlo "spokojený zákazník se vrátí, nespokojený pomlouvá" neplatí jen v oblasti obchodu, takže těžko říct, jaké je vlastně skutečné složení členů fóra). Já občas také nesouhlasím s kladným ohodnocením epizody, ale nemusím se hádat/dohadovat/vyměňovat si názory s každým. Pokud to není dost zajímavý fakt na to, abych reagoval, tak mlčím.

A tyhle šťouraly mám docela rád, protože člověka "nakopnou" k hledání dalších věcí, aneb mám důvod, proč se k té epizodě znovu vrátit a podívat se ní (jiný ho třeba nepotřebuje, ale jsou třeba lidé, kteří nemají čas v kuse protáčet každou epizodu ze 150 seriálů, které si oblíbili Ajsmug ).

To platí ale i obráceně. Některé roztomilé nebo zajímavé momenty mi při prvním shlédnutí mohly uniknout, a rád si je připomenu podle komentářů od ostatních lidí.

Zkuste si brát z obou stran jen to, co vás obohacuje, a nezavrhujte automaticky (ignorovat povoleno Ajsmug ) jiný styl myšlení jen proto, že je jiný. Internet je na tohle perfektní médium, a myslím, že v této podobě i dost kulturní. Zkuste si představit, jak by asi podobné hromadné sdělování názorů probíhalo v hale plné lidí na živo Ajsmug Tady je to o mnoho snažší: pokud už dopředu vím, že je příspěvek na nic (v nejhorším podle jména autora, jako v mém případě), není nic těžkého na odrolování pár řádků (obrazovek) níž.

Kdybychom každý psali jen tam, kde lidé 100% souhlasí s našimi názory, tak můžeme fóra zrušit (ostatně, diskuzní fórum nemá výslovně uvedeno, že se v něm musí vyskytovat jen kladné názory na diskutovanou problematiku).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Jsem celkem rád že jsem probudil tak trochu spící forum,ale dál..

Martine,hlavně mě prosím neber jako nějakého rejpala.Zkrátka jsem sepsal něco co mi vadilo a nevadilo o epizodě,když pominulo to “Oh my gosh! Its so perfect!“ Já se ani kvůli hodnocení znova na epizodu nedíval,takže psáno z toho co jsem si pamatoval z premiéry.Jednoduše jsem čekal od ukončení série,u které většina říkala,že bude dělaná “více“ pro bronies komunitu trochu víc.Minimálně silnější story. spike letter
I wish, I hope, I dream, I pray.
By the princesses rule will light my way.

- - - - - - - - - - - - - - -

STEAM

SaberZ - Mandragora
Song
Odpovědět
Tirek že vysál Discordovu magiji? To asi těžko. To spíž vysál jeho schopnost ovládat Chaos.... Páč Chaos nejde ovládat, jen využít jeho podstaty ve svůj prospěch. Jako důkaz beru to, že by ten humus co mu vytáhl z pusy byl vidět v kouzlech. A chaos může být silný jakkoliv... Takže teoreticky bude mít Discord vždy navrch i kdyby tam bylo tisíc princezen s duhovym morem a šestice vyvolených s Elementy harmonie navrch.
A k souboji.. remízou to skončilo jenom proto, že ani jedna stranana se víc nesnažila projít obranou té druhé.

(23.07.2014, 08:26)Martin Napsal(a): [ Ostatně, který poník dovede lusknutím prsty změnit povahu okolních zvířat (jenom Twilight dovede něco podobného), navíc převrátit celou Equestrii na úplně jiný svět?

[spoiler: Odpověď: Žádný. Poníci nemají prsty Pinkiehappy]
Odpovědět
(23.07.2014, 14:42)LightDesh Napsal(a): neber jako nějakého rejpala.

Oops, pardon. Zase jedno nevhodné slovíčko, co mi uniklo. To bylo myšleno spíš jako poklona, ne v negativním slova smyslu Ajsmug

(mě tak častuje hodně lidí, a asi jsem si na to zvykl)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Nic se neděje. Twilightsmile

(23.07.2014, 14:43)Dragonalicorn Napsal(a): Tirek že vysál Discordovu magiji? To asi těžko. To spíž vysál jeho schopnost ovládat Chaos.... Páč Chaos nejde ovládat, jen využít jeho podstaty ve svůj prospěch. Jako důkaz beru to, že by ten humus co mu vytáhl z pusy byl vidět v kouzlech. A chaos může být silný jakkoliv... Takže teoreticky bude mít Discord vždy navrch i kdyby tam bylo tisíc princezen s duhovym morem a šestice vyvolených s Elementy harmonie navrch.
A k souboji.. remízou to skončilo jenom proto, že ani jedna stranana se víc nesnažila projít obranou té druhé.

Tak tady máme opravdu dost rozdílný pohled na věc,promin že se tu nebudu rozepisovat ale to by bylo opravdu na dlouho,možná v pmku. Rainbowlaugh
I wish, I hope, I dream, I pray.
By the princesses rule will light my way.

- - - - - - - - - - - - - - -

STEAM

SaberZ - Mandragora
Song
Odpovědět
Omg ľudia/poníkovia kľud. Zhodneme sa (dúfam) že existujú aj iné veci a vysvetlenia pre rast Tireka z Discordovej sily. Nemusíme ich tu rozpisovať lebo sú to iba dohady a tých môže byť neobmedzené množstvo.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)