Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies a křesťanství
(18.04.2015, 11:55)Crazy11 Napsal(a): Já jsem taky křesťanka a myslím si, že MLP s ním tak trochu souvisí.
Je to něco jako když Letopisy Narnie souvisejí s křesťanstvím (zkuste vynechat to, že autor je též křesťan).
Na první pohled to moc poznat není, ale když se nad tím víc zamyslíte, tak to objevíte.  Twilightsmile
A jestli tě zajímá, do jaké církve chodím, je to protestantská.  Pinkiehappy

Jistě, obojí souvisí v některých principech a lidé se těch principů drží, protože jim připadají správné bez ohledu na to, co se na ně nabalí - pokud se dobře pamatuju, tak protenstantská církev byla založena se stejnou myšlenkou: principy ano, církevní omáčka k individuální víře (a eventuelnímu spasení) není potřeba.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Hottstepa:
Nemyslím si, že je to nezbytně nutné. Když jsem kdysi tu ságu četl, tak jsem o jeho víře a křesťanství nic nevěděl a nějak to nevadilo. Ale když jsem se o tom před časem dozvěděl, tak se mi to spojilo, protože to na podobné motivy (taky si pamatuju, jak nesmyslná mi Aslanova motivace přišla, no se základní znalosti křesťanství lze vidět paralelu a pochopit, že Lewis chtěl odkázat na křesťanskou mytologii).
[19.2.2012 20:06:21] : Jsem dneska zkouknul první epizodu My Little Pony: FiM
[19.2.2012 20:06:53] : Fluttershy je best

OC přepracováno od bloodorangepancakes
Odpovědět
Kdysi dávno, asi tak ve třetí nebo čtvrté třídě jsem byl křesťan opravdu každým coulem, dokonce jsem chodil do náboženství na faru a asi dvakrát jsem byl na přijímání. Postupem času ale mé nadšení pro Boha začalo upadat, ale i tak mi křesťanské vyložení stvoření světa přijde mnohem pravděpodobnější než vědecké. Dnes v podstatě považuji mlp jako takové za své náboženství a propaguji jednoduchou myšlenku:"Řiď se co nejvíce heslem 'love and tolerate' a po smrti se objevíš místo v křesťanském nebi nebo pekle v Equestrii reinkarnovaný jako tvůj vlastní poník." Možná je to dost směšné, ale přijde mi že by byl posmrtný život v křesťanském nebi extrémně nudný, zatímco v Equestrii bych se díky každoročním naplánovaným super padouchům rozhodně nenudil. Rainbowlaugh
Nudím se, ptejte se mě, Brony,Fluttershy fan,Flegmatik lvl. over 9000! and Whovian.
Odpovědět
Mě napadla, taková bláznivá, ale možná trochu mající smysl myšlenka Rainbowlaugh
Jedná se o S04E25, 26 (Twilight’s Kingdom). Berte to s rezervou (and tolarate).

Ten příběh je pro mně tak trochu opis příběhu křesťasnkých Velikonoc s omáčkou, i když jsem si to zprvu neuvědomil.

  1. Ježíš umře na kříži pro lidstvo - Twilight se vzdává veškeré své magie pro své přátele
  2. Zmrtvýchstání (a poražení smrti) - Poražení Tireka

    Trochu bláznivý ne?  Rainbowlaugh
Odpovědět
Věřím jen ve dvě věci poníci a hudba Rainbowlaugh
Power of Music djpon3

(◕‿◕✿)

Přispívám do PMVs a Generalni audio vlákno. Enjoy Raritywink
Steam
     
Odpovědět
také jsem krestan-brony a hudba je samozrejme  dar bozi Twilightblush
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Poslední dobou mi začíná docházet, že myšlenka MLP je vlastně to, co křesťanství být má, ale u většiny církví kvůli staletým nánosům bordelu a divných tradic není (*cough* katolíci *cough*).
Vždyť Ježíšovo učení se prakticky shoduje s tím co se učí Mane6 - mít ostatní rád, pomáhat si a být šťastní Pinkiesmile
Principy a ideály jsou stejné. Bronies a křesťané k sobě mají blíž než jakýkoliv jiný fandom jaký jsem zatím poznal.

Pidi to před pár dny pěkně shrnul - http://pidi.name/zeland/krestanske-intermezzo
První Equestrijský Drakobijcobijec
Odpovědět
(10.05.2015, 22:28)Dex Napsal(a): Vždyť Ježíšovo učení se prakticky shoduje s tím co se učí Mane6 - mít ostatní rád, pomáhat si a být šťastní Pinkiesmile

Přesně tak Twilightsmile  (A to jsem katolík   Rainbowwild Rainbowlaugh )
Odpovědět
@Dex: ono nejenom křesťanství... tohle má v sobě mnoho dalších světonázorů či myšlenkových proudů a žádný z nich podle mě na tyhle věci nemá patent, takže ohánět se tím, že "hodnoty MLP jsou vlastně okopírované z X, takže to je vlastně jen pozměněné X" jsou imho zcestné.

Nejde o to, kde se ta myšlenka vzala, ale co je zač a jak je naplňována - že se myšlenkové směry ve velkém prolínají je princip starý jako lidstvo samo.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Jamis: Jasně, já ale nemluvím o kopírování. Já mluvím o sdílených principech a o způsobu jakým jsou praktikovány.
První Equestrijský Drakobijcobijec
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)