Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cosplay 1.01 - Aneb úvod do cosplaye pro začátečníci
#1
Star 
Jak se stát cosplayerem nebo cosplayerkou?



Mnoho věcí se změnilo když jsem objevil cosplayování a při této cestě jsem narazil na mnoho úžasných přátel, kteří mi pomohli a naučil mnoho úžasných věcí. Ale pro začátečníky může být cosplay velmi zastrašující a návštěva conů v cosplayi je jako kdyby Fluttershy navštívila Everfree Forrest při Nightmare Night.

Existují růžné názory na toto téma, takže tyto tipy vám možná nebudou vyhovovat. Jsou to jen rady z mé vlastní zkušenosti, takže budu strašně rád pokud vás alespoň trochu pošťouchnou kupředu.

[Obrázek: pY9ZHJJ.png]

Kdo může cosplayovat?
Odpověď je VŠICHNI.  Ano, nezáleží na tom kdo jste, kde žijete, jak vypadáte, co děláte za práci, jestli chcete cosplayovat, můžete cosplayovat.

Proč cosplayovat?
Cosplay je nádherné umění, které vás neustále nutí se učit nové dovednosti. Jste-li umělecký typ, může to být velmi vděčný koníček.

Ovšem jedna z mých nejoblíbenějších aspektů cosplaye je ten, že spojuje lidi. Mnoho z mých přátel jsou cosplayeři a potkávám se se novými cosplayery na každém conu, který navštívím. Nebojte se, také se prostřednictvím cosplaye seznámíte s novými lidmi a užijete si fotografy, kteří vás poprosí o možnost si vás vyfotit Pinkiesmile. Je to také skvělý způsob, jak se stát superhrdinou a na charitativních akcích a děti budou velmi rády, když vás uvidí Twilightblush

[Obrázek: large.png]

To ale taky neznamená to, že určit si cosplay jako cíl je vhodné. Cosplayování je velmi drahé hobby a mnoho začátečníků ani neví, kolik stojí materiály, zásoby či vybavení na cosplay. Například můj Sombra cosplay na Czequestria 2015 přesáhl hranici 2.000,- Kč a spoustu hodin práce. Takže jestli budete uvažovat nad cosplayováním, nejdříve budete muset otevřít svoji peněženku. Dokonce i ti, kteří po akci kostýmy prodají získají zpět leda tak náklady na materiál a pár hodin tvrdé práce.

Výběr cosplaye.
Jeden z nejlepších způsobu, jak vybírat správnou postavu je použití nápadu od ostatních, konkrétněji si všímejte fráze "Ty mi připomínáš ...".To je přesně moment, když se postavě podobáte buď vnějším charakterem, nebo vnitřním.

Další způsob jak vybrat postavu pro sebe je, že budete cosplayovat postavu, která je pro vás "nejzábavnější". Například máme tady slavného Deadpoola. Hlavní účel cosplaye je užít si to, tak proč ne?
[Obrázek: bronycon_2013_deadpool___pinkie_pie_by_g...6hdnrn.jpg]

Výběr conů.
Jestli jste nikdy nebyli na conu, tak vyjít v cosplayi může být trochu zneklidňující. Obecně považuji větší cony za snadno ohromující, zatímco menší cony jsou jednodušší na socializaci. Chodit na con s přáteli je obrovská legrace, nezapomeňte je pozvat!

Lokalita s sebou přináší velké rozhodování a otázky zaměřené na cenu, velikost conu nebo zda tam budou lidé, které už znáte. (Z tohoto titulu doporučuji navštívit CZQ 2017, kde budou lidé z tohoto fóra Raritywink.)

[Obrázek: 11947651_10204518446032441_6551172673822...e=57193493]

Počítejte tedy s tím kolik vás bude stát vstupenka na con, doprava, ubytování a jídlo. Standardní lístek na con stojí kolem 100,-Kč/den až 300,-Kč/den v ČR, v zahraničí může dosáhnout až 700$. Cony mohou trvat jen pár dní, některé i více.

Kromě toho, existují také různé typy conů (anime, comics, gaming, sci-fi, fantasy, atd.). Některé cony mají i přesně zaměřeno na různé seriály (Star Trek, MLP, Star Wars, atd.). Můžete dělat i cosplay speciálně pro jedno z vybraných témat, například pouze MLP, avšak nezapomeňte si zkontrolovat, zda je váš kostým v souhladu s pravidla conů.

Tvorba cosplaye.
Nade vše musí být váš kostým bezpečný, nejenom pro vás, ale i pro účastníky conů. Určitě se seznamte s pravidly conů, jsou tam popsány věci, co cosplay musí obsahovat i co rozhodně ne. Co mohu rozhodně doporučit, je nosit pohodlné boty, mít bolestivé nohy a mít puchýře na nohách vám může kazit celkově náladu.

Největší výzvy u tvorba cosplaye je deadline (nechat všechno na den před conem, nedělejte to) a finance. Napište si předem seznam věcí co budete potřebovat a kolik vás to bude stát. Samozřejmě můžete použít i věci, které už vlastníte a stačí je jen lehce upravit. Je zbytečné kupovat či šít nebo jinak vytvářet pro každý kostým vše nové.

[Obrázek: kricket_costumes_sewing1.jpg]

Prosím, také si nekupujte celý kostým online s cílem jít na cosplay soutěž. Za prvé je neslušné používat produkt od někoho jiného a vyhrát si s tím soutěž. Ke kostýmu se vztahují autorská práva a za druhé vás budou nesnášet ostatní cosplayeři, kteří dali spoustu práce a času do výroby vlastního kostýmu.

Abych nemusel zevrubně popisovat jak vyrobit cosplay, tak vám to napíšu v bodech.

Krok 1. Vybrat si cosplay
Krok 2. Výzkum jak vyrobit cosplay / ceny
Krok 3. Vyprázdnit si peněženku
Krok 4. Pracovat na cosplayi
Krok 5. Panikařit den před conem že to není hotové a pak to všechno lepit tavkou.
Krok 6. Jít na con a doufat v tom že se ten cosplay nerozpadne.
Krok 7. Profit??


Je i pár věcí, která se vám bude hodit si přinést na con, a to jsou:

Cosplay make-up a odličovací ubrousky.
Paruka, hřeben na paruku a vlásenky.
Emergency cosplay kit: jehly, nitě, nůžky, izolepu, tavnou pistoli, lepidlo atp. v případě, že by se vám poškodil cosplay. (Na conech je možné že potkáte cosplay medica)
Náplasti.
Jídlo, snack a pití.

Cosplay Soutěže
Jestli jste poprvé na cosplay soutěži, tak se vám může stát to, že stojíte na pódiu přímo před desítkami/stovkami/tisíci lidmi. Ničeho se nebojte, jen se v klidu předtím zhluboka nadechněte a dělejte, že hrajete divadlo. Roleplay je divadlo, takže postavu hrajte. Dobrý nápad je taky trénovat roleplay před výstupem na pódiu. Nebo jestli se pořád bojíte, vezměte s sebou partnera na cosplay. Cosplay duo je často roztomilé a zábavné.

[Obrázek: maxresdefault.jpg]


Toto je prozatím všechno, jestli se chcete k nějakému tématu vyjadřovat, nestyďte se!

A pokud budete potřebovat radu či jiné tipy, pomůžu vám.

A nezapomeňte :
COSPLAY IS FOR FUN.
JUST DO IT.
DON'T LET YOUR COSPLAY BE DREAMS.
Odpovědět
#2
Má 1.01 nějaký speciální tajný cosplayerský význam? Přecejen je to pro nás začátečníci nový svět. Twilightsmile
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#3
Nemá , 1.01 je první díl první chapter Pinkiesmile
Odpovědět
#4
Aha. Já jen že "něco 101" je takové meme, které se rozšířilo z amerického číslování předmětů na univerzitách. Kód 101 tam značí úvod do... takže Cosplay 101 by bylo něco jako "úvod do cosplaye" což do tohohle kontextu sedí Rainbowlaugh
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#5
Díky za téma, to muselo chvíli zabrat vytvořit.
X 101 vychází z číslování tříd na amerických školách. V první třídě prvního patra většinou probíhá začáteční orientace, protože se předpokládá, že cestou do ní se snad nikdo neztratí (což se v americký škole může stát VELMI snadno).
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
#6
A prý, že to není na přednášku Rainbowlaugh.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#7
S tímhle mi pomohla May , musel jsem najít člověka který po mě opravuje gramatiku.
Měl jsem tam docela obrovský chyby. Rainbowlaugh
Odpovědět
#8
Spíše jsem ti dala nůž na krk, ať to napíšeš. U gramatiky jsem se soustředila jen na ty největší kixy, celé jsem to přepisovat nechtěla Rainbowlaugh.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)