Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výroba vlastního kostýmu/cosplay - Fluttershy
#11
update #1 - IstroCon

Vážně jsem si nemyslel, že výrobou to všechno skončí - až vyzkoušení v praxi teprve ukáže, co se povedlo a co ne. Můj první con na Slovensku se ukázal jako výborné testovací prostředí

6b) Motýli: Po předchozích pozitivních zkušenostech s křídly jsou oba motýli vyrobeni stejným postupem: šablona vystřižená z plastové modelovací podložky, následně potažená tyrkysovou látkou. Výsledek: supr!

[Obrázek: TECod6E.jpg]

K uchycení toho menšího do vlasů stačí obyčejná malá sponka - ani jednou nespadl a na paruce držel dobře. Jen je potřeba koupit sponku, která má jednu část zvlněnou a za tu přišít, jinak by ve vlasech nevydržel ani chvilku. Velký motýl do klopy má navíc z vnitřní strany kapsu na potřebné věci, takže netřeba sebou tahat další úložný prostor. O moc víc věcí, než peníze, občanka a mobil se tam sice nevejde, ale i tak to stačí. Navíc pohledy obsluhy u baru a kolemstojících lidí, když vás poprvé vidí, jak odepnete motýla a taháte peníze či mobil z téhle kapsy... priceless Rainbowlaugh

[Obrázek: 3Ap2TWC.jpg]

Doporučuju rozmyslet předem, co všechno do vlastnoručně dělaných kapes chcete schovat a podle toho volit velikost - pro lidi jako já, co sebou tahají spousty věcí, radši větší.

Uchycení ke kostýmu řeší dva velké cvočky našité na motýla a na zelený plášť. Proč na plášť a ne na žlutý základ:
  • integrita - motýl stejně jako plášť je součástí gala kostýmu a i když to zatím nemám v plánu, tak je možné kostým "očesat" o gala prvky a zůstat čistě jako Fluttershy
  • motýl má být "ozdobou do klopy" a měl by plášť částečně zakrývat
  • při uchycení k plášti netahá za základ, který máte na sobě a nezarývá se do krku - což by bylo patrné zejména ve chvíli, kdy do kapsy dáte něco těžšího (třeba kompaktní foťák)

6d) Kytky: na plášť a do hřívy. Ozdob v podobě květin je přece všude dost a dají se snadno pořídit, ne? Správně. Ne Rainbowlaugh respektive ozdob vhodných na přišití k látce, které se alespoň trochu podobají předloze a něco vydrží. Už jsem se smiřoval s myšlenkou, že kytky vyrobím z látky sám, což by mělo několik podstatných nevýhod, ale nakonec jsem narazil na ozdoby, které se přesně hodily - vyrobené z plastu a nabarvené, částečně pružné, s knoflíkovými dírkami uprostřed a za 2 Kč jedna - no nekupte to Pinkiesmile

Uchycení do hřívy byl problém, který mě trápil ještě v pátek večer v Bratislavě - jak kytky přidělat ke sponkám, aby držely a sponky moc nekoukaly? Přidrátovat se ukázalo jako nereálné, protože prostě drát buď špatně držel, nebo kytku poškodil. Nakonec nejjednodušší řešení se ukázalo jako správné: dírkami v kytce provléct sponku. Není to ideální (sponky trochu koukají z hřívy), ale kytky drží.

[Obrázek: D8uxbuU.jpg]

Stejné jsou použity i na plášti. Ke hřívě jen maličkost: růžové sponky na uchycení uší vyměněny za žluté a vypadá to mnohem lepší.

4) Plášť: Na plášť minule nebylo moc času, tak proč to teď nenapravit... První změnou jsou našité kytky. Nejdřív mě napadlo vytvořit je stejně jako cutiemarky, ale při vzpomínce, kolik dalo našívání práce, jsem hledal jiné řešení. Bohužel i tady bylo třeba se trochu odklonit od předlohy: Fluttershy má na galadresu jen pět kytek po každé straně a když je proporčně zvětšíte, tak méně velkých kytek na plášti prostě vypadá divně (jistě někdo může namítnout, že celý tenhle cosplay na mě vypadá divně, ale to je problém jiného druhu Rainbowlaugh ).

Použil jsem proto ty samé kytky, co zdobí hřívu v pěti barvách: stříbrná, zlatá, světle modrá, tmavě modrá a zelená. Na plášti je jich celkem 20 - deset na střední části, po pěti na obou bočních - symetricky z obou stran stejně.

[Obrázek: RmxUY2L.jpg]

Kromě kytek ještě došlo na přišití modrého pásu k prostřední části, a tak už se nestane, že by pás zapadl pod plášť (fakt jej do příště vyměním za nějakou lepší látku).

Poslední změnou na plášti jsou dva větší cvočky pro uchycení motýla do klopy. Uvažoval jsem i o jiných systémech uchycení, ale tenhle se ukázal jako nejjednodušší a zároveň spolehlivý. Bohužel při naměření jsem zkoušel kostým bez křídel a až na místě se ukázalo, že cvočky jsou přišité příliš vysoko a při odepínání se občas rozepnou jiné cvočky, které drží plášť kolem křídel, což nedělá dobrotu (křídla pak mají tendenci zalézat pod plášť). Do příště předělám, protože ohlížet se pořád za sebe, jestli křídla vypadají tak, jak vypadat mají, není nic moc - obzvlášť, když vás točí televize Rainbowlaugh

Co to vlastně obnáší aneb realita strikes back: Episode 2 Pinkiecrazy

Ač poslední věta z předchozího odstavce vypadá jako sranda, tak se to skutečně stalo a ne jednou Rainbowlaugh viz. BlueStormův příspěvek. Na to, že se lidé budou chtít se mnou fotit, už jsem byl tak nějak připravený. Pravda, první odhad se ukázal jako nedostatečný a po dvaceti foceních jsem to přestal počítat a užíval si atmosféru conu plnými doušky. Takže mi vlastně ani nedošlo, co kladná odpověď na "Můžeme s tebou udělat rozhovor?" nakonec způsobí a ani jsem se neptal, odkud že ti dva lidé vlastně jsou (i když profesionálně vyhlížející kamera mě měla varovat). A po odjezdu z IstroConu jsem tuhle událost vypustil z hlavy.

O to větší překvapení bylo, když se nejdřív na IRC bronies.cz objevila zpráva, že mě právě viděl v televizi. Nejdřív mi to připadlo jako dobrý fór, ale když se mi rozezněl telefon příchozími SMSkami, vypadlo na mě hezkých pár zpráv z IM a e-mailu, tak v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal Rainbowlaugh ... při představě, kdo všechno mě poznal, mi bylo nad Celestiino slunce jasné, že doba schovávání se definitivně skončila Twilightsmile dost účinná léčba šokem pro každého, kdo se zdráhá ostatním přiznat, že je brony Ajsmug

... bylo vcelku těžké se s tím nějak srovnat, ale brzy nastala další událost která paradoxně začala dříve než IstroCon a která opět zamíchala kartami: nevěřil bych, že moje účast na brony community projektu Great To Be Different tak perfektně zapadne do událostí a odpoví přesně na tu otázku, kterou jsem si kladl od chvíle, kdy jsem si cosplay vzal na sebe poprvé a která neopustila mojí hlavu od chvíle, kdy jsem viděl sám sebe, jak se jakožto Fluttershy představuju televizním divákům Pinkiesmile

It is great to be different, it is wonderful to be exactly who you are...
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#12
(19.09.2012, 07:47)Arosis Napsal(a): Musím říct, že se jedná o skvělou práci. A toho času, co to muselo stát.

Díky Twilightsmile od tebe takové hodnocení potěší dvojnásob. Času jsem nad tím strávil hodně, ale tolik co ty nad povídkami nejspíš ne Pinkiesmile

(19.09.2012, 07:47)Arosis Napsal(a): Já bych asi na něco takového odvahu nenašel, a když už tak bych šel nanejvýš za nějakou mužskou postavu, ale jsem rád, že se tací lidé mezi námi najdou Pinkiehappy

Odvaha... mno... Rainbowlaugh řekněme, že touha byla nakonec silnější než strach a když pak zažiješ ten pocit... tak to máš spočítané, protože už tě nepustí: Stát se na chvíli svou oblíbenou postavou i v realitě? YAAAY! Ajsmug

PS: Vždycky když čtu tvé příspěvky, tak si vzpomenu, protože jako předloha pro tenhle cosplay posloužil stejný obrázek, jako tvůj avatar Ajsmug
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#13
Je mi ctí. A musíš uznat, že máš skutečně pravdu. Ty jsi se stal svou oblíbenou postavou díky cosplayi a já se jí dokážu stát pomocí psaní Twilightblush Takže nakonec přeci jen nejsme tak rozdílní Twilightsmile

Podíval jsem se také na to tvé video a byl jsem překvapen jak skvěle jsi to zvládnul Twilightsmile
A tak mi zbývá jen říct: "Just keep trotting." Twilightsmile
Chcete-li se na něco zeptat, popovídat si anebo poprosit o radu, tak se nebojte a napište mi. Ajsmug

Mé povídky naleznete buď v mém vlákně anebo u mě na OneDrive.
Odpovědět
#14
Jamisi, napiš prosím rozměry uší. Vím, že je to rovnoramenný trojúhelník se dvěma obdélníky u krajních třetin základny, ale čísla bych rád znal.
Provázej vás duha
- Fluttershy; STrhák
Odpovědět
#15
Na FanCity jsi měl jeden z nejlepších cosplayů které jsem viděl Pinkiesmile I když jsem z tebe poprvé dostal slušný šok Rainbowlaugh Musím se jen sklonit před časem a prací kterou jsi do cosplaye dal a opravdu se ti povedl Pinkiesmile

A jen tak btw - tenhle návod mě definitivně utvrdil v přesvědčení, že si vyrobím cosplay Pinkie Pinkiehappy
Hint #1: Pravidla jsou kámoš, ne žrádlo Ajsmug
Spoilers!
Odpovědět
#16
(04.11.2012, 11:38)kotja Napsal(a): Jamisi, napiš prosím rozměry uší. Vím, že je to rovnoramenný trojúhelník se dvěma obdélníky u krajních třetin základny, ale čísla bych rád znal.

Odvěsny 10cm, základna 11cm, výška obdelníku u základny 3,5cm (obdelník doporučuju prodloužit alespoň o 0,5cm - uši se budou lépe připínat).

Přesné rozměry v tomhle případě nehrají velkou roli - záleží na spoustě faktorů (materiál, proporční velikost vůči postavě/hlavě,...) a zrovna uši snesou dost úprav a vypadají pořád pěkně. Zkus je nejdřív vystřihnout z tvrdšího papíru (čtvrtka stačí) a pak postupně upravuj až do tvaru, který se ti bude líbít - před zrcadlem to jde docela snadno a rychle.

(04.11.2012, 12:48)Corwin Napsal(a): Na FanCity jsi měl jeden z nejlepších cosplayů které jsem viděl Pinkiesmile I když jsem z tebe poprvé dostal slušný šok Rainbowlaugh Musím se jen sklonit před časem a prací kterou jsi do cosplaye dal a opravdu se ti povedl Pinkiesmile

A jen tak btw - tenhle návod mě definitivně utvrdil v přesvědčení, že si vyrobím cosplay Pinkie Pinkiehappy

Díky Pinkiesmile ... o dalšího šokovaného více Rainbowlaugh supr, budu se těšit na příště, až se ukážeš jako Pinkie Pie - čím víc nás bude, tím větší zábava a to nejen pro nás Ajsmug
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#17
Tak to prr Pinkie si zabírám já. I když ty můžeš být Pinkie normální a já Pinkie co šla na draka
Provázej vás duha
- Fluttershy; STrhák
Odpovědět
#18
Ještě že draka mi nikdo nevezme Pinkiehappy
http://89.111.97.62/
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.
-- Jára da Cimrman
Odpovědět
#19
(04.11.2012, 16:23)kotja Napsal(a): Tak to prr Pinkie si zabírám já. I když ty můžeš být Pinkie normální a já Pinkie co šla na draka

Rainbowlaugh Pinkie má ráda, když je kolem víc Pinkie Ajsmug Ještě jsem se nerozhodl kterou pinkie si udělám, ale dárečkové balení tedy vyškrtávám Pinkiesmile

Btw, až se v tom potkáme, tak to teprv bude PARTY! Pinkiehappy
Hint #1: Pravidla jsou kámoš, ne žrádlo Ajsmug
Spoilers!
Odpovědět
#20
update #2 - PragoFFEst

První MLP programová linie na conu v ČR - skvělé, tam nemůžu chybět a zároveň skvělá příležitost, jak opět zapracovat na kostýmu :) spousta věcí od posledně vyřešena, či hotova - alespoň se mi to tak zdálo... než jsem se začal probírat věcmi, které stále čekaly na dokončení, či vylepšení. Yeah... Fluttershy needs to be about 20% cooler too ;) pro inspiraci jsem použil i obrázky plyšáka Fluttershy v gala šatech.

1) Lupení: Patrně největší stále chybějící součást Gala kostýmu: Zelené lístky na stonku, omotané okolo krku a v podstatě tvořící vrchní lem pláště. Ač se to na první pohled nezdá, díky lístkům se plášť přes ramena v podstatě ztrácí a jejich tvar dodává celkovému dojmu na rozmanitosti - další důkaz, že detaily jsou důležité a vyplatí se jimi neustále zabývat. První co mě při pohledu na předlohu napadlo: náhrdelník okolo krku... hm, ten nebude pod parukou moc vidět - poníci mají oproti lidem o hodně delší krk - a navíc mít něco omotaného kolem krku celý den, když na to nejsem zvyklý, není úplně příjemná věc (pořád se vyplácí myslet na to, že v kostýmu strávím celý den). Takže raději přes ramena a proporčně trochu větší, aby se tenhle detail úplně neztratil.

Ohledně konstrukce a materiálu... pořád jsem přemýšlel nad konstrukcí podobnou křídlům - přecejen se zdálo, že lístky prostě pod parukou prostě zmizí a nebudou příliš patrné a navíc budou splihle viset. První pohled do zrcadla mi ukázal, že paruka přes vyztuženou konstrukci se láme do divných úhlů a vypadá hodně nepřirozeně. Ok, pevná konstrukce pod touhle parukou radši ne. Vyrobit lístky z něčeho pevného by vypadalo pěkně - na druhou stranu je to konstrukce z mnoha dílů, tedy poměrně pracná (a jak je obvyklé, před conem nebývá moc času), plus fakt, že bych se nevyhnul častému kontaktu s vlastním krkem. Vypadat, jako by mě chtěl někdo podřezat nebylo cílem :D takže látka... obyčejná je moc ohebná a s "jemnou výstuhou" dovnitř se mi nechtělo se dělat (bylo by dost komplikované udržet dlouhodobě přijatelný tvar), takže volba padla na filcovou látku - je tlustější a pro jistotu dvojitá vrstva.

Teprve až ve chvíli, kdy jsem se začal zabývat částmi, ze kterých je Lupení poskládáno (de facto nekreslím a tady se to projevilo), jsem s údivem konstatoval, že tvary jsou stejné, jako křídla pegasů

[Obrázek: 2pqwrhZ.jpg]

každá polovina je složena ze tří částí: dvě horní a jedna spodní (zrcadlově převrácená podle podelné osy)

[Obrázek: xo03Pu5.jpg]

stačí tedy vyrobit šest stejných kousků: vystřihnout 12x stejný tvar z látky a sešít po obvodu - otáčet naruby netřeba: sešití působí jako přirozený okraj lístků, který se později obarví tmavším odstínem téže barvy.Pomyslnou "šťopku" každého ze 6 lístku se vyplatí udělat delší kvůli následnému uchycení.

[Obrázek: ueSCW3M.jpg]

Po sešití 3 lístků podle předlohy do požadovaného tvaru (spojovací šev je ideální vést podle již švu existujícího - další linka by mohla působit rušivě) se ukázalo, že tuhá látka teď již v šesti vrstvách drží tvar dobře a nedře do krku - bezva! při sešívání druhé trojice je dobré mít na paměti, že je zrcadlově převrácená.

[Obrázek: KstRGWf.jpg]

Uchycení bylo dlouho otázkou - nechat volně, na patenty, nebo napevno přišít k plášti? Volná varianta (s uchýcením na nějaký velký náhrdelník) moc nepřicházela v úvahu - už takhle mi při lehkém předklonění se padala hříva dopředu a mít každé jídlo či pití obohacené o vlasy z vlastní hřívy není nic moc, to mi věřte... nehledě na vtipné hlášky lidí okolo typu "Žvejkáš vlastní hřívu! Jakou máš příchuť? Můžu si taky nabídnout?..." :D padající lupení tedy radši ne ("Z tebe padá listí?", "No jo podzim...", "Bude Autumnshy?").

Na patenty k plášti znělo dobře - ale jelikož lupení je součástí Gala šatů, plus fakt, že by mělo lícovat s horním lemem pláště nakonec rozhodlo pro třetí variantu. Nebylo třeba nic razantního: jen uchycení. Jediné co se ukázalo jako mírná komplikace bylo nalezení té správné polohy: správný úhel tak aby lupení nevypadalo jako náremeníky, spodní část končila pod modrým motýlem na hrudi, aby nebyla příliš opřená o krk a tak vůbec - plášť je poměrně pohyblivý, takže nakonec jediný rozumný způsob bylo zkoušení i s křídly, pláštěm a motýlem. Výsledek: líbí se mi to :)

[Obrázek: XvY8ay2.jpg]


2) Plášť: Detaily a zase detaily... při plánování "co vylepšit na příště" se většina věcí týkala právě pláště. Při porvnání s předlohou mu chyběla velká spousta věcí - PGF byla příležitost, jak to napravit.

2a) Celistvost: Třípruhová konstrukce se ukázala jako nedostačující - modrý pruh na zádech neustále zapadával pod prostřední část - takže první velká změna: až na otvory pro křídla sešít plášť dohromady. Odpadne tak spousta otravných kontrol a dotazů "Mám to vzadu správně?" (sice jsem se tomu nevyhnul úplně, ale to až na závěr). Ozkoušeno, jsem o víc než 20% spokojenější.

2b) Pruhy: Podle předlohy vypadá plášť jako sešitý z mnoha pruhů látky, ale kdo by se s tím dělal? Pro získání kýženého pruhového efektu stačilo našít stehy odshora až dolů - jediný problém byl udržet přímou a rovnou linku. Původně jsem chtěl nakreslit vodící linky, ale nakonec stačilo držet se poprvé jednoho okraje a pak už jen stále stejnou vzdálenost od předchozího stehu. Šití bylo jednodušší odzdola nahoru, protože nařasení pláště u horního lemu je do začátku nešikovné, navíc linky se dají snadno zarovnat s již našitými květinami a zvlněním spodního okraje. Chvilku to trvalo (přece jen 1,5m x 20 = 30 metrů stehu), vyžádalo si i víc soustředění než obvykle, ale výsledek stojí za to.

2c) Šňůra: Žlutá prověšená linka mezi květinami u spodního lemu pláště - další položka na seznamu chybějících detailů. V galanterii koupený dvojitý kroucený provázek sytě žluté barvy posloužil dle očekávání: přišitý k plášti pod květinami v pravidelných a předem označených místech spojuje jednotlivé kvítky a tak při pohledu zezadu nevypadá plášť jako jednolitá zelená plocha.

2d) Modrý pruh: Dříve neustále zalézající pod prostřední díl pláště z téměř průhledného materiálu, se kterým se pracuje ještě hůř než s lycrou (velmi lehká látka používaná patrně na závoje). Podle původní plánu jsem chtěl koupit novou látku a pruh vyměnit - nová látka vypadala skvěle: tmavě modrá a lehce třpytivá - bohužel až moc výrazná a na plášti působila jako pěst na oko (nakonec zůstala nevyužitá). Tak alespoň přišít modrý pruh za horní lem k plášti - měl jsem z toho trochu obavu, jak to bude nakonec vypadat: pro příště se raději takhle pružné a volné látce vyhnu, pokud to půjde. Výsledek mě příjemně překvapil, ale stejně mě ta látka štvala :D

Podle předlohy má modrý pruh po celé délce lístky o něco světlejší modré barvy. Možná je stačilo nakreslit, ale když už, tak ať to stojí za to. Po přišití prvních dvou lístků mě sice přepadl pocit, že tohle nebude tak snadné, jak to na první pohled vypadá (díky pružnosti a jemnosti materiálu pruhu)... nebylo :) s počtem lístků po délce jsem si moc hlavu nelámal - kdo by to počítal... ale i tak matematika zapracovala a počet sedl přesně dle očekávání :-) Oproti předloze jsou proporčně o něco větší (při pohledu z větší dálky výraznější) a našity tak, jako by vyrůstaly z neviditelného stonku vedoucího středem pruhu. Výsledek - vypadá to pěkně, oceňuju hlavně skutečnost, že modrý pruh konečně neleze pod plášť.

[Obrázek: PJ7BUdm.jpg]

[Obrázek: RFgD1bx.jpg]

3) Angel: Původně sice mimo plán, ale plyšového králíčka už nějakou dobu mám (v tašce s ostatními částmi kostýmu jezdí beztak všude se mnou), tak proč ho konečně nenosit sebou? Nakonec jen pro ujištění se, že mít v jedné ruce plyšáka není zase taková zanedbatelná maličkost, absolvoval Angel poprvé con se mnou. Mělo to jeden nečekaný pozitivní cosplay efekt: po několika hodinách přendavání z ruky do ruky, jsem na něj byl stejně naštvaný, jako kdyby mě se ke mě choval stejně jako se chová k Fluttershy v MLP :-E do TODO na příště si píšu vymyslet kam a jak uchytit tohohle bílýho ušatýho šmejda :D


Cosplay ve více lidech - zábava ne dvakrát, ale na druhou :) aneb zábava pro všechny a crossovery kam se podíváš

PragoFFest a první samostatná linie MLP programu v historii českých conů měla úžasnou návštěvnost a v jistém slova smyslu nahradila jeden brony sraz CZ/SK komunity. Kromě toho, že se u nás MLP zařadilo jako další regulérní fanouškovský fenomén a spousta bronies získala první conovou zkušenost, rozrostl se i počet lidí s MLP cosplay :) Stejně tak narostl počet těch, kteří jsou odhodláni si vyrobit svůj vlastní... Moc mě těší, že nás na PragoFFestu bylo v kostýmech mnohem víc, než kdy předtím - nejen proto, že z davu nečouháme jen dva, nebo tři, ale hlavně se začínají ukazovat široké možnosti zpracovaní: je ve finále jedno, jakou formu kdo zvolí, hlavně když ostatní na první pohled poznají, co představujete... Jak už jsem mnohokrát zmínil na různých místech, je to neuvěřitelná zábava, i když třeba ze začátku jiná, než čekáte. Na příští con (patrně Festival Fantazie) už nás bude dost na to, abychom zkusili něco ve více postavách :-) co myslíte? Půjdeme to toho?

Na conu samozřejmě potkáte spoustu lidí v kostýmech z různých fenoménů a byť de facto náležíme do "různých světů", nic nám nebrání vymýšlet zábavu a společně hrát ono "improvizační chodbové divadlo". Jedna příhoda z PGF za všechny: jdu od místnosti s MLP programem ke schodům a z chodby do herny se ozve "Ha, támhle je! Kill it!" Zaběhnu za blízko stojící Tardis a koutkem oka zahlédnu Lone Wanderera (hlavní hrdina Fallouta 3), jak leží v chodbě se sniper puškou a snaží se mě sundat, přičemž to mohutně komentuje. Párkrát přeběhnu přes chodbu sem a tam, jednou udělám, jako že mě trefil, ale zpoza rohu mu zamávám ... pak se schovám za náhodně procházející a blížím se k němu "Sakra, jde to po mě!!!" Dorazím až k němu, začnu ho na oko mordovat a dělám tomu patřičný zvukový doprovod. Jak se chodbou od herny blíží Medik a Engi z Team Fortress 2, začne řvát "Mediiiik!". Načež medik naběhne s pověstnou pilkou v ruce a přidá se ke mě... holt špatný den no :D Engi mezitím o kousek dál vezme do ruky hasák, co nosí za pasem a prohlásí, že ten turret bude chvíli trvat. Náhodný kolemjdoucí to komentuje slovy: "Medika z TF2 bych teda zrovna na pomoc nevolal...". :D

Vřele doporučuju - na conu není problém něco takového zažít a jak to jednou okusíte, už nikdy s touhle zábavou nebudete chtít přestat.


MLP cosplay - zkušenosti lidí z celého světa a nečekané momenty

Už při prvním nástřelu toho, co všechno zahrnout do přednášky "MLP cosplay - to jako vážně???" (proběhla na na PragoFFestu - moje první conová přednáška vůbec), jsem uvažoval o způsobu, jak přiblížit MLP cosplay co nejvíce účastníkům a hlavně jak zahrnout dojmy a zkušenosti nejen vlastní ale i ostatních. Výsledek? V anketě hlasovali lidé z celého světa věnující se MLP cosplay a výsledky se ukázaly jako nadmíru zajímavé, do značné míry podobné mým vlastním zkušenostem. Nemůžu tu bohužel uvést výsledky v podobě obvyklou pro běžnou anketu (na Festival Fantazie chystám aktualizovanou verzi - přijďte, nejlépe ve vlastním cosplay ;) ).

Jedním z důležitých faktů, které z ankety vyplynuly bylo, že je jedno, jestli se dotyční věnovali kostýmovým aktivitám již dříve, nebo bylo MLP jejich prvním cosplayem - nikdo z nich nelitoval, že se do tohohle pustil, protože každému z nich to přineslo horu často nečekané zábavy, stejně tak jako dojemných momentů. Za mě z PragoFFEstu jeden zcela nezapomenutelný: Když Corwin promítal na přednášce community music video Great To Be Different (vlákno zde na fóru) od Forest Raina, tak jsem věděl, že po slovech "...isn't it wonderful to be exactly who you are?" zase uvidím sám sebe na fotce z Galaconu a ve stejném odění, co jsem měl na sobě na PragoFFestu. Jen když se tak stalo, lidé okolo se ozvali a pak zatleskali... byl jsem rád za zhasnuté světlo v místnosti, protože mi najednou vyhrkly slzy z očí... nikdy bych si nemyslel, že se mi tohle může stát...

...na samotný závěr přikládám video z přednášky jako ukázku, jak cosplay zábava vypadá ve velkém :) Kdo najde na videu MLP kostýmy získává bludišťáka!



Tak, co? Chcete se svým MLP cosplay taky jednou zúčastnit podobné akce? :) budiž Festival Fantazie tím prvním krokem :-)
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)