Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co Vám vadí na Brony fandomu?
@Mácaman: Sice jsem sdílení memů s Notre-Dame omezil, abych nebyl za netaktního vola, ale zrovna kdyby hořel Vít, memoval bych o sto šest.
„Nikdo nepočítá s Brnem.“ – D'Artagnan
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Olomócky sčoche
Odpovědět
a10: o to prave jde, nebyt netaktni...jak sem psal taky mam rad cernej humor, ale prislo mi blby to delat, jeste kdyz je pozar v plnem proudu (bylo to kolem 20h) a lidi se to muze dotknout, muze je to zranit (kdyby si na to jeden zahranicni brony nestezoval, ze nechape jak si z toho CZ/SK bronies muzou delat srandu, vubec bych to neresil ) pak vsichni vypadame jak nekulturni blbci - jen proste obcas se zamyslet jestli to nemuze nekomu ublizit...ale nechci to tady rozebirat, proste mi to vadilo, tak sem to sem napsal, snad se nad tim dotycni aspon zamysli.
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Uh, Notre Dame je budova. Ak k nej má niekto tak osobný vzťah že sa ho dotkne že niekto iný postuje o nej memes, tak to vidím fest ako problém dotyčného a nie memera.
Zas tak by som sa nepohoršoval. Alebo dnes už sú prijateľné len thoughts a prayers?
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
A nastval se tam nekdo? Byl z toho nejaky problem? Nebo se tu resi, jak byste se citili, kdyby to nahodou nekoho urazilo, kazisveti?
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
(16.04.2019, 13:29)Mácaman Napsal(a): a10: zaplat panbuh ne.... "Notre-Dame" znamena "nase dama" takze kdyz si ten kostel takhle personifikovali, tak asi k nemu maji dost vztah...je to narodni symbol...a pokud je nekdo verici tak tuplem...si predstav ze takhle shori sv. Vit a ty na netu uvidis jak si z toho nejaci frantici delaji srandu... Applejackunsure

Myslím, že v tomhle ohledu se projevuje hlavně fakt, že většina těch katastrof se těch lidí, co si z toho dělají nekorektní srandu, osobně netýká a taky že náš národ nemá moc symbolů (či obecně věcí), které by ho tmelily dohromady. Druhá věc je, že ostatní národy si z nás takovou srandu moc nedělají.

Jo, bylo by zajímavé sledovat české reakce na memy přicházející od Němců a parodující Mnichov 1938, nebo vtipy, co by přišly z Ruska na téma okupace 1968 (záměrně vynechávám současná témata - tam už se vtipy dělat nedají, protože to některé skupiny okamžitě konvertují na skutečnost).

(16.04.2019, 15:09)Melgarh Napsal(a): Mno nase narody maji temny a cerny humor jako vyrovnavani se s stresovymi udalostmi. Je to nase dominanta a pro vetsinu zahranaku to je divne, nepochopitelne. Na fandom bych to nevztahoval jako spis na nasi historii, ktera nas do tohoto stavu dostala.

jj, tak to běžně funguje a jako vyrovnání se se stresem to funguje dobře. Ovšem dost často s tím, že to otupí chuť či vůli ten či onen problém řešit. Není to omezené jen na brony fandom - i když chápu, že si to mnozí spojí, když se použije MLP tématika (která je sama o sobě často vnímána v ostrém protikladu ke katastrofickým událostem).



Poznámka pod čarou - praktické příklady přes čáru:

Vtip by měl být především vtipný a ne urážející - co třeba kdybychom na posledním Karaoke, ještě když Barpy ležel na zemi se zkrvavenou hlavou z pódia prohlásili: "Je fajn, že záchranka přijela tak rychle, nemuseli jsme ho utratit"? No asi by se to s moc pozitivní reakcí nesetkalo.

Ostatně... "Do Prahy, do Podolí do Pinty.... do pr*ele, špatná Pinta!" je taky příklad vtipu, který u zúčastněných nepadl na úrodnou půdu, byť se tomu většina srazu zasmála. Fakt, že to bylo přes čáru mi došel až ve chvíli, kdy se mi dostalo naštvané reakce - a to šlo o blbou chybu s místem srazu.

EDIT: stále nevím, co přesně bylo jádrem sporu u memes s hořící Notre Dame...
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
To s tou záchrankou se mi líbí. Já bych se smál.
Partition, recognition, emotion, intuition, action.
Kód:
default;
Odpovědět
(16.04.2019, 16:57)Dawnflash Napsal(a): Uh, Notre Dame je budova. Ak k nej má niekto tak osobný vzťah že sa ho dotkne že niekto iný postuje o nej memes, tak to vidím fest ako problém dotyčného a nie memera.
Zas tak by som sa nepohoršoval. Alebo dnes už sú prijateľné len thoughts a prayers?

Dotyčný je věřící, tak hold to že si někdo, dle něj, dělá nemistnou srandu z požáru chrámu bere jinak. Obzvláště když dotyčný je cizinec a nechápe nás humor.
Odpovědět
Dotyčný, doufám, promine včerejší citaci z našeho Brony chatu, kde se memeckami střílí jak tanky na Národní muzeum. V růžovém je moje reakce.
https://photos.app.goo.gl/qJNTL8m9NAAPp7TFA
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
(16.04.2019, 09:02)Mácaman Napsal(a): zahranicni bronies si pravem mysleli, ze sme…. nemuzu to napsat jinak nez hovada

(16.04.2019, 16:50)Mácaman Napsal(a): kdyby si na to jeden zahranicni brony nestezoval, ze nechape jak si z toho CZ/SK bronies muzou delat srandu,  vubec bych to neresil

(16.04.2019, 17:59)Ferraripony Napsal(a): Dotyčný je věřící, tak hold to že si někdo, dle něj, dělá nemistnou srandu z požáru chrámu bere jinak. Obzvláště když dotyčný je cizinec a nechápe nás humor.

Nejzajímavějí na této diskuzi mi přijde, že to asi vadí jednomu člověku (a možná vím komu - EDIT: asi nakonec nevím), který se sám neozve a místo toho se druhý den od jiných rozjede lynčování, navíc na jiném mnohem viditelnějším místě. Z kontextu mi připadalo, že to nikomu až tak nevadí, kdyby ano tak se stačí na den odpojit a pak už je klid. Na serveru je vítán určitě každý, ale zahraňákům co tam už jsou dýl musí dojít, že náš styl humoru je v mnoha ohledech jiný.

Jasně že do francouzských skupin by to asi nikoho z nás nenapadlo posílat, ale kdo má zjišťovat kteří členové jsou jaké národnosti a náboženského vyznání na česko-slovenském Discord serveru (a podle zákonů ani nesmí). Někomu jinému zas může být lokomotivy stejně nebo víc líto než katedrály. S takovou bychom všechny komunikační prostředky mohli zavřít aby se náhodou někdo neurazil.

(16.04.2019, 09:02)Mácaman Napsal(a): buh vi ze mam rad cernej humor ale postovat na discord "vtipna" memecka na horici Notre-Dame, zatim co je jeste porad v plamenech, neni moc cool.
Zrovna tady fakt nechápu, v čem by měla hořící budova obecně vadit víc než „druh humoru, který nachází komično v drastických a tíživých situacích, jako jsou válka, násilí, bezpráví, nemoc a smrt“.
Odpovědět
Jakluk: kaslu na to, budu zlej Rainbowlaugh Rainbowdetermined2

jsi uplne mimo a to z nasledujicich duvodu:

1/nemyslim ze to vadilo jen jednomu cloveku a neozve se proto, protoze vubec nevi, ze to tady resim. Jo me staci jeden koment, jedinej koment, kde se nekdo podivuje, jak si z toho muzeme delat legraci, kdyz je to narodni tragedie a kdyz jeste hori - je to ostuda proste


2/neni to zadneju lync - nikoho nejmenuju, jen sem napsal svuj nazor ze to je dost ubohe chovani


3/ jo rozmazavam to tady, viditelne, aby kazdymu doslo ze to neni ok


4/staci se odpojit? nemam to slovo rad, ale tohle chovani je TOXICKE a kdybych se temhle vecem chtel vyhybat, tak sem bez internetu - ne nebudu se odpojovat, radeji sem napisu co mi vadi, proc bych se ja mel odpojovat??

5/ vsem kdo tady pisou ze je to jen "budova" - to neni jen tak nejaka budova a pokud to nekdo napise svedci to jen o tom, ze ma naprosto nedostatecne vzdelani a vseobecny rozhled. to rozhodne neni jen budova z mnoha a mnoha duvodu
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)