Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co Vám vadí na Brony fandomu?
Chcete vedieť, čo mi vadí? Ignoranti...
Syndróm štartujúcej embéčky uprostred decembra Pinkiecrazy
Odpovědět
(23.03.2018, 09:54)hviezdosz Napsal(a): • Neschopnost přijmout jakoukoliv kritiku. Když ti já anebo někdo jiný napíšeme, že tvoje fanfikce je brak, tak k tomu máme své důvody. A je jedno, jak taková kritika bude psána. Jestli bude psána pozitivním stylem „tohle a tohle uprav, protože tahle část příběhu nedává logiku“, anebo negativním stylem „tohle je fakt hrozný nápad s mizerným zpracováním.“ Ale ty se prostě nedokážeš přenést přes svoje ego a budeš si dál psát braky. Přitom kdyby sis kritiku vzal k srdci, zlepšil by ses neskutečně…

On se tentýž argument dá použít i obráceně: vadí mi, že si znalí a často respektovaní lidé v tomhle fandomu honí svoje ego na kritice těch méně zkušenějších.

Říct, že je něco špatně, nebo že dílo je brak se dá i kultivovaně bez osobních útoků a vylévání si ega - takového kritika aby ovšem jeden pohledal.

Kdybych měl ambice stát se profesionálním umělcem, tak bych s tebou i možná souhlasil. Ale ve chvíli, kdy ty ambice nemám a tvořím jen pro svoji radost (čiže mi nevadí, že moje díla jsou brak - každý umělec začínal na "braku"), tak mě tohle akorát otráví. Vzpomeňte si na školu: taky by vás bavilo se něco učit, kdyby si na vás učitel neustále vytahoval svoje ego, že umíte vlastně kulový? No asi moc ne, že... a imho je tohle jeden z důvodů, proč tvorba tady docela stagnuje a kdokoliv nový nemá moc chuť se tady zapojovat.

<jedna citace smazána>

Citace:• Nacističtí (potažmo fašističtí) bronies. Pokud tě fascinuje nacistické Německo, aniž bys byl nácek – ba naopak, nácky nesnášíš – tak je to spoko. To já taky a ostatně, plno lidí na tomhle světě. Ale když kreslíš Aryannu (v tom lepším případě), anebo nacifikuješ MLP kánon charaktery a k tomu říkáš, jak nás hordy z východu jednou převálcujou a jak bychom potřebovali druhého Hitlera (v tom horším případě), tak mi nelez na oči, protože znamenáš přímou hrozbu nejen pro mě, ale hlavně pro mé nejbližší přátele. Jinak se budu bránit nutnou sebeobranou.

Tak to už se bavíme o fantaismu a blbosti obecně - tyhle jevy se vyskytujou de facto všude. Když jde o kontroverzi, tak záleží na úmyslu: to je ta věčná diskuze ohledně r34/násilí/symbolů v MLP (žel, někteří tu hranici nechápou, nebo nechtějí chápat). Měl jsi vidět ten poprask, když se jeden rok na apríla objevilo na bronies.de logo s Mane6 s hřívama učesanýma na patku a s typickým knírkem. A přitom to byl jen "friendly fire joke".

(23.03.2018, 10:56)Intrix Napsal(a):
(23.03.2018, 09:54)hviezdosz Napsal(a): • Neschopnost poučit se ze seriálu a dbát na nějaké ty lekce o přátelství. Proč jseš k sakru brony, když si nebereš ze seriálu žádné ponaučení?! To mi naprosto neleze do hlavy.

Mě vadí přesně tohle. Někdo bere seriál skoro jako jeho náboženství, životní cestu. Nechápu to, ale neřeším to, je to jeho věc. Problém je, když někdo nekomu vnucuje, aby se ze seriálu bral ponaučení. Pro někoho to je jen jeden z mnoha seriálů a nic víc.

MLP jako náboženství je extrém do kterého imho málokdo zabrousí [spoiler: (*KDO SE SMĚJE, AŤ TOHO NECHÁ, NEBO HO STIHNE BOŽÍ TREST*) Rainbowwild] Nicméně co se naučení týče, tak v tom nevidím problém - inspirace z příběhů je stará jako lidstvo samo. Ostatně i v životě dost často faktické zkušenosti získáváme pomocí příběhu-zkušenosti jiných lidí (někdo to zažil a ten zážitek prostě předá dál).

Chápu, že ne každý to tak bere - já třeba ano (protože mi to v životě dost pomohlo), takže jsem si našel bronies, kteří to berou stejně a s nimi o tom debatuju, protože psát o tom veřejně sem na fórum nemá dneska imho moc význam, pokud se o tom nechceš vysloveně hádat. (ale možná tomu dám zas po dvou letech šanci).
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
eeeh...vcera vecer sem se za par z vas musel stydet. buh vi ze mam rad cernej humor ale postovat na discord "vtipna" memecka na horici Notre-Dame, zatim co je jeste porad v plamenech, neni moc cool. zahranicni bronies si pravem mysleli, ze sme…. nemuzu to napsat jinak nez hovada Twilightoops se trochu zamyslete priste Twilightoops
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Tak to by pravý brony fakt nemal robiť. To nie sú horiace vlaky ZSSK, ale vzácna pamiatka.
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
@Mácaman, Legion: můžete to trochu víc přiblížit? Požár se přehlídnout nedal, ale té druhé věci jsem si nevšiml.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
@Mácaman: Nikdo nezahynul.
„Nikdo nepočítá s Brnem.“ – D'Artagnan
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Olomócky sčoche
Odpovědět
a10: zaplat panbuh ne.... "Notre-Dame" znamena "nase dama" takze kdyz si ten kostel takhle personifikovali, tak asi k nemu maji dost vztah...je to narodni symbol...a pokud je nekdo verici tak tuplem...si predstav ze takhle shori sv. Vit a ty na netu uvidis jak si z toho nejaci frantici delaji srandu... Applejackunsure
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Mno nase narody maji temny a cerny humor jako vyrovnavani se s stresovymi udalostmi. Je to nase dominanta a pro vetsinu zahranaku to je divne, nepochopitelne. Na fandom bych to nevztahoval jako spis na nasi historii, ktera nas do tohoto stavu dostala.
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
Ano mě popravdě tys memes vtipné přijdou, a mě osobně by z některých věcí dávno úplně hráblo kdybych si z toho nemohl dělat srandu.
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
Heh. Wasn't me. (Damn...)
Partition, recognition, emotion, intuition, action.
Kód:
default;
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)