Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies a křesťanství
#91
Jop, taky sem se asi sekla v orální fázi Rainbowlaugh pořád jím, kouřím a strašně ráda okusuju tužky Pinkiehappy
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#92
(25.01.2013, 21:07)Tobiena Napsal(a): Kdyby tam nahoře někdo byl, rozhodně by nedopustil, aby se ze mě stalo, co se ze mě stalo, nebo by viděl dopředu, jak se tady budu trápit, a vůbec by mě tady neposílal.

Podobná myšlienka napadla neraz určite každému. Mám však dve teórie, ktoré to v mojich očiach pekne vysvetľujú a pomáhajú mi zmieriť sa s tým (sám nie som dvakrát spokojný so všetkým, čo mi život nadelil).

Prvá je z knihy Chatrč, čo je beletria s kresťanskými myšlienkami. Je to vynikajúca kniha a osobne mi dala mnohonásobne viac, než kázne v kostole alebo niektoré kecy, ktoré do Biblie dopísala cirkev.
V jednej pasáži tam Boh vysvetľuje hlavnému hrdinovi, prečo dopustil, aby sériový vrah zabil jeho dcéru. Vysvetľuje to tým, že za čias Adama a Evy žili ľudia v súlade s Bohom a každá strana dávala niečo tej druhej. Oni si však povedali, že sa chcú osamostatniť, čo sa vlastne aj stalo ich odchodom z raja. A pretože každý správny rodič chce svojim deťom splniť ich priania, Boh nás nechal žiť nezávisle od neho. Preto sme slobodní v rozhodovaní. Samého ho to trápi a nesmierne trpí pri každom nešťastí, ale rešpektuje našu vôľu.


Druhá myšlienka je časť vedeckej štúdie o inteligencii z knihy Pomsta oceána.
"V dôsledku výskumov už nie je ľudstvo od istého pod- a metastupňa schopné rozoznať inteligenciu ako takú. Ako inteligenciu chápe len to, čo leží v rámci jeho správania. Na druhej strane tohto rámca, povedzme, v mikrokozme, ju bude jednoducho prehliadať. Podobne aj vo vyššej inteligencii s prevažujúcim duchom bude vidieť iba číry chaos, pretože nedokáže rozmotať jeho zložité rozumové kódy. Rozhodnutia takejto inteligencie budú preň nezrozumiteľné, pretože ich základom sú parametre, ktoré prevyšujú jeho intelektuálnu kapacitu spracovania. Ani pes nevidí človeku do ducha, ale len moc, ktorej sa podriaďuje. Ľudské správanie pôsobí naňho nezmyselne, pretože my konáme na základe úvah, ktoré presahujú jeho vnímanie. A naopak. Boha, pokiaľ existuje, my nebudeme vnímať ako inteligenciu, pretože jeho myslenie spočíva na súhrne úvah, ktorých zložitosť sa nám zďaleka vyhýba. V dôsledku toho je Boh v našich očiach chaotický a nie je tým správnym v tom smere, aby nechal vyhrať miestne futbalové mužstvo alebo zabránil vojne. Taká bytosť sa nachádza na druhej strane najkrajnejších hraníc ľudskej schopnosti chápať."
I'm the S to the M to the O K E
And ain't no other pony got a hookah like me
I'm Smokelicious
http://itsjustred.deviantart.com/
Odpovědět
#93
(25.01.2013, 06:19)Gris Napsal(a): Trochu mě mrzí, že Dreit kvůli křesťanství přišel o přítelkyni, IMHO propásl skvělou příležitost ji dekonvertovat třeba tím, že tu Bibli s ní přečte. Ona Bible samotná poskytuje víc než dost materiálu k tomu, aby ji člověk mohl odsoudit jako naprosto zavrženíhodné dílo.

Bibli jsem číst zkoušel, ale těch nepovedených pokusů o rýmy...překousnul jsem jednu stránku a měl jsem dost. Navíc jsem se dozvěděl, že Biblí existuje víc druhů (víc překladů) a tak je jen v naší republice několik skupin, co se vydává za křesťany, ale názorově se silně liší Rainbowderp Pokud jste viděli dokument Zeitgeist (já kdysi dávno), tak 2/3 dokumentu jsou věnovány víře a špatným překladům Bible (ostatně český překlad těžko bude z originálu).
Dekonvertovat jsem ji zkoušel, když jsme spolu byli na Slovensku, tak si ráno přečetla kapitolu v knížce, naprosto se uzavřela a najednou jsem jí byl cizí. Po chvíli vysvětlování (někdy půl hodiny, jindy půl dne) si uvědomila, že na mých argumentech něco je a byla jako dřív.....dokud si další ráno nepřečetla další kapitolu Facehoof


(25.01.2013, 10:32)Hotsteppa Napsal(a): Aj mne je ľúto Dreita, každý človek má svoje priority, no ak pre jeho slečnu bola prioritou viera pred vzťahom a došlo to až takto ďaleko, je to škoda.

Bohužel, stává se. Jen možná doteď sama neví, jak mě tím zlomila. Prožili jsme si toho spolu dost a pravda, nebyl jsem zdaleka nejlepší partner, ale když jsem se začal opravdu snažit být lepším, tak už asi bylo pozdě. Moje úžasná paměť, kterou dokázal vyřadit i tik hodin způsobila třeba to, že jsme si něco naplánovali a já si až po třech měsících uvědomil, že jsme se k tomu nedostali. Říkal jsem, ať mi to připomene, občas jsem si vzpomněl sám (vždycky, když na to nebylo počasí), ale zrealizovat se to povedlo až ke konci.....byla úžasná.
Na druhou stranu, oba jsme začali znova s čistým štítem a oba jsme teď šťastní - já si našel partnerku snad ještě o ždibec lepší a ona má taky fajn partnera (chodil jsem s ním asi dva-tři roky na ZŠ, neskutečně inteligentní). Hlavně že to dobře dopadlo a už víme, čemu se máme vyvarovat Ajsmug
http://89.111.97.62/
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.
-- Jára da Cimrman
Odpovědět
#94
Zeitgeist dokumenty jsou sice trochu zbiasované, ale jinak nabízejí podněty k zamyšlení a kritice.
[19.2.2012 20:06:21] : Jsem dneska zkouknul první epizodu My Little Pony: FiM
[19.2.2012 20:06:53] : Fluttershy je best

OC přepracováno od bloodorangepancakes
Odpovědět
#95
Mám pocit, že především katolíci budou mít s tím, že dospělej člověk kouká na MLP, asi velkej problém. Obzvlášť ti bigotní. Křesťanství je založený na velmi konzervativních hodnotách, základem společnosti je rodina, muž a žena v ní maj svý tradiční role... Tohle prostě představa dospělejch chlapů sledujících seriál pro malý holčičky drasticky narušuje. Stejně jako homosexualita nebo odmítání svazku manželského. Řekl bych, že bronies (např. díky Love and Tolerate nezatíženým náboženskými dogmaty nebo prostě už tím, že se nějak dostali k seriálu pro malý holčičky – a třeba se k tomu v naší nechápající společnosti i hlásí) budou zastávat spíš lliberální volnomyšlenkářský názory. Osobně mívám s katolíky problém. Většinou šlo o dost otravný a někdy i dost nepříjemný konfliktní typy, který se mi snažily něco vnutit. Většina lidí z jinejch církví, který sem zatím měl možnost poznat, bylo v pohodě. Bavil sem se i s několika svědky Jehovovými a opravdu mě překvapilo, že to byli do jednoho inteligentní lidi, kteří se mnou normálně diskutovali, argumentovali a nic mi nevnucovali. Měl sem na ně štěstí?

Můj postoj k víře definuje to, že odmítám jakákoliv dogmata, bez kterých se např. křesťanství nebo islám prostě neobejde. Je to v naprostém rozporu s tím v co věřím a s mým pohledem na svět. Přijde mi to hloupý stejně jako tříštění křesťanství do desítek církví. Sem zastánce osobního přístupu k Bohu či duchovnu, ne institualizace víry (s tou mám na rozdíl od samotnejch věřících velkej problém). Asi proto sem diskordianistickej papež a nejblíž mi sou východní náboženství (buddhizmus apod.). Víra mi přijde jako prostředek k něčemu, čeho jde dosáhnout i bez toho. S vírou to je ale snazší.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#96
nyet-vím prlc by byl problém bejt brony a krestan v jednom Rainbowlaugh
Sleduju My Little Pony.. ještě někdo?

FYI 5. pád skloňování mého jména je Kovis, ne Kovisi..

Můj Steam Pinkiesmile

Odpovědět
#97
KovisCZ666: Křesťanství a sledování MLP se nevylučuje. Nějací křesťané dokonce podporujou homosexuály. To je to miluj bližního svého, který si církve poněkud "upravily". Abych pravdu řek, tak si osobně nedokážu s poníky představit nikoho jinýho než protestanty. A ještě k institucionalizaci víry: Pokud vím, tak to vždy vedlo k bojům o peníze, hmotný statky a moc. Líbí se mi, že islám nic takovýho nemá a ve východních náboženstvích institualizace nepřichází v úvahu už z principu.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#98
Xelee:
Čo sa týka predstavy fungujúcej rodiny a roly muža a ženy, tak sledovanie kresleného seriálu pre deti dospelými chlapmi nie je žiadnym problémom pre katolíkov.

No na katolíkov máš každopádne "šťastie". Rôzni ľudia to rôzne berú, myslím však že vo všeobecnosti je brané, že biblia je písaná v obrazoch a metaforách. Taktiež vedecké poznatky bývajú mnohými bez problémov prijímané. No taktiež som sa stretol s tým, že niekto bral všetko doslovne a to už boli trocha problémy. Napríklad raz jeden profesor práva na hodine spomínal, že organizmy sa vôbec nevyvíjajú a že tvrdenie, že psy pochádzajú z vlka je úplná blbosť. Keď som mu oponoval že je všeobecne známe, že psy a vlky sú príbuzné zvieratá on len krútil hlavou a s posmeškom na tvári. Naštvaný som bol poriadne.
Na druhú stranu poznám jedného profesora paleontológie (kresťana), ktorý išiel počas svojho dôchodkového veku vyučovať evolúciu na nejakú katolícku univerzitu.

MY PRIMARY FUNCTION IS FAILURE
deviantart: http://daoldhorse.deviantart.com/
Odpovědět
#99
Fakt mě fascinují lidé, kteří si myslí, že evoluce neexistuje a že všechno tady dal bůh tak, jak to je. Aby si někdo všiml podobnosti různých druhů zvířat, na to nemusí mít ani středoškolské vzdělání. A když o tom začne přemýšlet... ale to je to, co fundamentální kreacionisté asi nezvládají.

Nevlastní otec mi jednou začal říkat něco o nějakých dírách v evoluční teorii (samozřejmě, že vědci už ani nemohou znát všechny mezičlánky evoluce různých zvířat, prostě protože už zašly a rozložily se - viz ropa). Tak jsem mu odpovídal na různé otázky atd., a došly mu protiargumenty. A to jsem nic nelovil zpaměti, jen jsem použil úvahu.
[19.2.2012 20:06:21] : Jsem dneska zkouknul první epizodu My Little Pony: FiM
[19.2.2012 20:06:53] : Fluttershy je best

OC přepracováno od bloodorangepancakes
Odpovědět
Já věřim na vývoj v rámci jednoho druhu, diferenciaci, ale ne na to, že ryba vylezla a stala se z ní žába... Věřím, že Bůh stvořil život na zemi, ale ne na to, že se lidi vylíhli z opic.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)