Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pečeme !
#81
Nemáte nějaký osvědčený dobrý recept na cupcakes pro začátečnici? Popis jak těsta, tak krému? Už jsem něco od Lyrel načetla, takže cca vím, spíš ten krém by se hodil. Twilightsmile Na internetu je spousta věci a každý říká něco jiného, vím, že musím zkoušet, ale proč se neporadit? Raritywink
PNN = Pony nurse Nessie Twilightblush
Odpovědět
#82
Mno... teoreticky můžeš jakékoliv dortové těsto nacpat do košíčku, použít jakýkoli krém a prohlásit to za cupcake...

Za "tradiční" bych považoval cupcakes vycházející z pravidla dělení surovin na americké šálky 1:2:3:4, nebo-li:

1 šálek másla,
2 šálky cukru,
3 šálky mouky,
4 vejce.

To by samozřejmě nedrželo dohromady, takže potřebujeme přidat:

něco na kynutí - 3 čajové lžičky prášku na pečení,
něco na provlhčení - 1 šálek (mléko, smetana, podmáslí...)
a neuškodí špetka soli...

Chceme-li více chuti, můžeme přidat umělé aroma či aroma přísadu (vanilka, citronová kůra...).

To dá dohromady docela hromadu těsta, takže osobně zpravidla připravuji z 1/2 dávek.

Krémů je hafo a chutě se zpravidla třídí právě až u krémů - někdo miluje těžké máslové krémy, někdo pudinkové, jiný tvarohovo/sýrové... Recept na jednoduchý a co do surovin celkem levný tvarohovo-šlehačkový krém najdeš v tomhle vlákně v mém starším příspěvku, případně upřesni, jaký styl krému by jsi si představovala...



All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět
#83
Je mi to docela jedno, jaký by krém měl být. Nechám si poradit od zkušenějších, co jim chutná a bylo relativně lehké. Raději bych ocenila nějakou gramáž, než od oka, i když vím, jak vypadá těsto na bábovku. Twilightsmile
PNN = Pony nurse Nessie Twilightblush
Odpovědět
#84
Těsto:
máslo 100g
mouka hladká 250g
cukr krystal 225g
prášek na pečení 1,5 čajové lžičky
smetana na šlehání 110 ml
2 vejce
špetka soli

Krém:
180ml smetany na šlehání
vanička plnotučného tvarohu 250g
sáček ztužovače
cukr podle chuti
chuťová / barvící složka (např. strouhaná citronová kůra + citronová šťáva + trocha zeleného barviva)

Pokud budeš chtít, přihodím postup, ale to stíhám až zítra ;]
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět
#85
Díky ti Twilightsmile , předpokládám, že smetana se dá vyměnit za mléko. Twilightsmile
PNN = Pony nurse Nessie Twilightblush
Odpovědět
#86
jestli zvládáte angličtinu, koupila jsem v austrálii tři knihy o cupcakes a jsou tam hezké recepty, pár jich sem ůžu dát
A dvě fotky z přednášky od xsoftaPinkiesmile

[Obrázek: 531646_596546560360110_102942652_n.jpg]

[Obrázek: 625617_596546603693439_468393594_n.jpg]
Ostrov sama pro sebe
Odpovědět
#87
(03.02.2013, 23:04)Nessie Napsal(a): předpokládám, že smetana se dá vyměnit za mléko. Twilightsmile

Jasně (pokud možno ne odtučněné), to je tuším i původních receptech smetana/podmáslí je snaha o další zjemnění těsta...
(03.02.2013, 23:33)Lyrel Luna Eclipsed Napsal(a): koupila jsem v austrálii tři knihy o cupcakes a jsou tam hezké recepty, pár jich sem ůžu dát

Určitě dej. Pinkiesmile
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět
#88
Tak jsem dnes nakoupila ty formičky, košíčky, barviva, zdobení, lentilky a další blbinky. Zítra se asi do toho pustím a už se nemůžu dočkat, až to všechno spálím, protože mám plynovou troubu! Rainbowlaugh
PNN = Pony nurse Nessie Twilightblush
Odpovědět
#89
juhuuu, tak hlavně udělej spoustu fotek!
Ostrov sama pro sebe
Odpovědět
#90
Plynová trouba... naštěstí mám elektriku, ale o slýchávám pravidelně strašidelné historky o plynových troubách... Držím palce! Pinkiesmile
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)