Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fyzikální zákony v Equestrii
#31
(05.01.2013, 11:22)Antarius Napsal(a): Xeelee, informace? Přesně tohle nám řekl náš učitel fyziky na střední, citoval jsem jej, akorát on nám to řekl několik dní po jeho výkonu Pinkiesmile

Navíc je to ověřené i dalšími fyziky, a neboj se, na wikipedii jsem se nedíval Rainbowlaugh

Xeelee, jen pro přesnost Ajsmug skutečně překonal rychlost zvuku; mohl i překonat tu "bariéru." Nelze tomu ale říkat akustický třesk (Sonic Rainboom) protože kdyby padal kolem tebe, tak to neuslyšíš, to jsem chtěl vyjádřit. A díval jsem se na video z jeho kamery...neviděl jsem kolem něj, ani za ním to...kónické cosi Rainbowlaugh

Možná by ses na tu Wikipedii podívat měl Twilightsmile Corwin to napsal správně. Jakejkoliv pohybující se předmět vydává nějakej zvuk. Když se pohybuje dost rychle, tak to i slyšíme. Na Wikipedii je popsanej fyzikální princip toho jevu podrobnějc. Odvoláváš se na nějaký konkrétní fyziky, nebo tu jen hájíš názor vašeho učitele? Když se podíváš na video Sonic Boom, tak by ti mohlo dojít i to pročs nemusel vidět to "kónické cosi" Twilightsmile Kam ses díval, když ne na Wikipedii? Nebo díval ses vůbec někam?

Dumbass_CZ: Jiný složení atmosféry nerovná se jiný fyzikálná podmínky, ale částečně jiný vlastnosti tý atmosféry. Může mít jinej poměr prvků a jinou hustotu. Částečně jiný složení. Pokud ale zvířata a rostliny fungujou stejně jako u nás, tak by složení mělo bejt velmi podobný. Tzn., že nějakých 98 % by měl tvořit dusík a kyslík. Složení zbytku atmosféry by na její vlastnosti prakticky nemělo vliv. V úvahu pak připadá jen jiná hustota. Vzhledem k výkonům, který poníci v seriálu předvádí, předpokládám, že asi nebude řidší než u nás. To by pak neměli na takový výkony dost kyslíku. Vylez si na nějakou osmitisícovku a pochopíš Twilightsmile Hlavním faktorem, ovlivňujícím hustotu atmosféry, je každopádně gravitace (když nepočítáme skleníkovej efekt na Venuši). Nepřipadá mi, že by byla nějak výrazně odlišná od naší. Nic v Equestrii nepadá zpomaleně jako třeba na Měsíci (kromě Pinkie) ani moc rychle. Vychází mi z toho, Equestrie by měla ležet na planetě s přibližně stejnou velikostí a hmotností (hustota se možná bude trochu lišit) a atmosférou podobnou naší.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od ufof - 04.01.2013, 18:15
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 05.01.2013, 10:52
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Xeelee - 05.01.2013, 14:20
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 10.01.2013, 17:15
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 10.01.2013, 20:10
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 30.04.2013, 15:43
RE: Fyzikální zákony v Equestrii - od Ivo - 02.05.2013, 19:33

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)